lostyazilim

e-Spor'da Doping Skandalı!

4 Mesajlar 843 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

caglark caglark caglarkeskin.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1125
  • Beğeniler 59 / 243
  • Ticaret 48, (%100)
Evet arkadaşlar gün geçmiyor ki bir garip haberle daha güne başlamayalım.Bildiğimiz üzere uzun yıllardır sporcular performans arttırmak için doping kullanıyor.Hatta bu sebep ile bir çok ünlü sporcu müsabakalardan men edildi.Doping kullanımı çoğunlukla olimpiyat sporlarında görülüyordu.Bu sefer ise ilginç bir durumla bu doping olayı e-Spor’a bulaşmış durumda.Fakat tabikide e-Spor’da daha masum bir şekilde kullanılıyormuş.

Counter-Strike: Global Offensive’in en iddialı takımlarından Cloud9 için mücadele etmiş oyunculardan bir tanesi olan Kory “Semphis” Friesen, yapılan röportajda eski takım arkadaşlarının hepsinin Adderall kullandığını söyledi: “ESL’ın yaptığı açıklama benim için biraz komik; önemsemiyorum ama hepimiz Adderall kullanıyorduk.”Türkiye’de de satışı olan Adderall, herkesin satın alamayacağı türden. Ciddi konsantrasyon eksikliği yaşayan hastalarda kullanılan ilaçla birlikte bütün dikkatinizi odaklandığınız işe veriyorsunuz. Özellikle uzun süren turnuvalarda bu ilacı kullanan oyuncuların büyük avantaj sağladığını söylemek yanlış olmaz.

Röportajı yapan Mohan Govindasamy‘in “ESEA’da yer alan herkes mi bu ilacı kullanıyor?” sorusuna gayet sakin şekilde “evet” diye cevap veren Friesen, ilerleyen günlerce başlayabilecek bir tartışmanın da kapısını açmış oldu.

e-Spor camiasının ciddiye alınması için performans arttıran ilaçların kullanımının yasaklanması gerektiğini söyledi.Umarız büyük turnuvalar düzenleyen şirketlerin de dikkatini çekmiştir ve iş çığırından çıkmadan bir önlem alınır.

Kaynak : http://8-bit.com.tr/e-sporda-doping-skandali/

wmaraci
reklam

AlperenAtasever AlperenAtasever I love SEO Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 173 / 271
  • Ticaret 13, (%100)
Allah allah, ben de kullanayım bari. Bende de var biraz konsantrasyon eksikliği.

ArdaEgridere ArdaEgridere Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 1247
  • Beğeniler 77 / 110
  • Ticaret 6, (%83)
ne işe yarıyor acaba :D

roadscrat roadscrat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek 5
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 33 / 42
  • Ticaret 8, (%100)
Konsantrasyonla alakası yok kullanıyolar çünkü tam bir ezikler 4 defa turnuva oyuncularıyla rekabetçi atma şansı yakaladım twitch yayını yaparak adamlar takipçi kazanıyo o takipçileri sayesinde turnuvalarada destek olanlar sayesinde geliyorlar 4 maçın 3ünde fragda adamları dağıttım öne geçtim onlardan çok çok daha sağlam oynayan adamlarda tanıyorum ama turnuvalara gelemiyolar.Neden diye sorarsanız Global ve Supreme rütbesinde olanların %70 silent aim hilesi kullanıyolar hergün 10 un üzerinde adam report ediyorum hergünde steam teşekkür yolluyo bana rapor ettiğiniz oyuncular banlandı diye.Kusura bakmayın ama CS GO düzelmedikçe kimsede katılmaz o turnuvulara.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al