wmaraci reklam

Gta 5 Ön İnceleme

4 Mesajlar 832 Okunma
wmaraci reklam

Uysal35 Uysal35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 33
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
GTA 5 oynayış videosu yayınlandıktan sonra hepimiz oyunun tüm yeniliklerini görebilme şansını yakaladık. Zaten geçmişimizden GTA’nın sürümlerini biliyorduk.
Peki GTA 5’in özellikleri neler ?
Oyunun pek çok özelliği var, ama benim en çok beğendiğim özelliklerinden birisi multiplayer ve online oynanabilir olması. Oyunu arkadaşlarınızla beraber oynadığınız zaman çok daha keyifli olabiliyor. Üstelik internet sitesinden oyun için kazandığınız paralarla ev veya benzeri şeyler satın alabiliyor ve kullanabiliyorsunuz. Özellikle bu özelliği gerçekten hoşuma gitti. Çünkü online olması bir rekabet yaratıyor.
Tek özelliği bu değil tabi ki, GTA 5 oyununda gerçek dünya tam anlamıyla oyuna yansıtılmış. Şuan ki yaşadığımız dünyaya göre tasarlanmış ve kodlanmış. Oyunu oynarken gerçek dünyadan kopacak ve oyunun bağımlısı olucaksınız. Oyunda uçabiliyor, yüzebiliyor ve yüzlerce görevi yapabiliyorsunuz. Oyun online olduğundan dolayı internet adresinden karakteriniz için ev veya benzeri şeyler alabiliyor ve kullanabiliyorsunuz.
Fakat bilmeniz gereken bir şey var. Oyunun bu kadar özellikli olması, oyunun kullanıldığı sisteminde özelliklerinin olmasını gerektirmektedir. Oyun görünüşe göre ağır bir oyun olacak. Oyunda dünyanın en ince ayrıntılarına kadar oyuna yansıtıldığı için ağır ve sistem gereksinimleri yüksek bir oyun olucaktır. Rockstar bu sefer kendini gerçek anlamıyla aşarak bu muhteşem oyunu bizlere sunuyor.
Oyunun Sistem Gereksinimleri
İşlemci: İntel i3/i5/i7 veya dört çekirdekli AMD FX Serisi
Ekran Kartı: Nvidia GTX 460 ve üzeri veya AMD HD 6800 ve üzeri (256 bit Ekran Kartı ) – Shader Model 4.0 ve üzeri, DirectX 10 ve üzeri destekli
Bellek: 4 GB Ram ve üstü
Boş disk alanı: 30 – 35 GB
Ses Kartı: DirectX 9.0 Uyumlu ses kartı
Bellek: 4 GB Ram
İşletim sistemi: Windows 7 64bit
Ekran Kartı: DirectX11 uyumlu en son çıkan ekran kartları
(NVidia/Intel) NVidia GTX680 / (AMD) AMD Radeon HD 7970
Bellek: 8 GB Ram
Eğer bu özelliklerde bir sisteminiz varsa GTA 5 sizin için vaz geçilmez bir zevk kaynağı olacaktır.

KAYNAK

http://fatihuysal.me
Kişisel Blog !
wmaraci
reklam

leavesoccer leavesoccer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 29 / 34
  • Ticaret 7, (%100)
Daha oyunun PC'ye çıkacağı bile kesin değil bu neyin sistem gereksinimi?

https://maiotik.com/

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Valla çıkar mı çıkmaz mı bilemem ama güçlü bir ekran kartı, ssd harddisk, clock değeri yüksek bir ram ve CPU desteği olmadan bu oyundan keyif alınmaz arkadaş; öyle low değerlerde oyniyim, görüntü mesafesini kısayım falan yalandır. Videolarına göz attım, şahane olmuş, seneler sonra ilk kez bir oyun için heveslendim :)
leavesoccer

kişi bu mesajı beğendi.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

leavesoccer leavesoccer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 144
  • Beğeniler 29 / 34
  • Ticaret 7, (%100)

CenkOnsoy adlı üyeden alıntı

Valla çıkar mı çıkmaz mı bilemem ama güçlü bir ekran kartı, ssd harddisk, clock değeri yüksek bir ram ve CPU desteği olmadan bu oyundan keyif alınmaz arkadaş; öyle low değerlerde oyniyim, görüntü mesafesini kısayım falan yalandır. Videolarına göz attım, şahane olmuş, seneler sonra ilk kez bir oyun için heveslendim :)

Orası öyle şimdi Sonbahar'da PS ve XBox'a çıksa; yaklaşık bir 8 ay sonra falan da PC'ye çıkar. Zaten aklımdaydı da o zamana kadar bekleyip para biriktirip GTA'nın PC'ye gelişiyle beraber yeni sistem kurmayı düşünüyorum :)

https://maiotik.com/
wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al