wmaraci reklam
lidertakipci

GTA 5 Online Arkadaşlığını Gerçek Hayata Taşıyan İkili

2 Mesajlar 880 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

serrrcan serrrcan Efe Web Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayarcılık
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 13 / 33
  • Ticaret 11, (%100)

GTA V'in online modunda arkadaş gruplarına girmek, farklı ülkelerden, ya da farklı şehirlerden yeni arkadaşlar edinmek, yeni birşey değil. Hatta bu durum online modun bir nevi parçası olmuş konumda.

Ancak oyun üzerinden sağlanan arkadaşlığın gerçek hayata yansıması... İşte bu her zaman rastlayabileceğiniz birşey değil.

Bahsedeceğimiz hikaye, yaklaşık bir sene önce GTA Online üzerinde oluşturulmuş The Vice City Crime Mob (VCCM)'da başlamış.

Hikayenin baş kahramanı Nikkie Vercetti, GTA V'te başlayan arkadaşlığın gerçek hayata nasıl taşındığını şöyle açıklamış;

''yaklaşık bir sene önce PS3 ile VCCM'e katıldım ve oradaki takım tarafından oldukça hoş karşılandım. Son derece olgun ve eğlenceli insanlardan oluşan bu ekibe katıldığım için çok şanslıydım. O zamanlar gerek oyunun, gerekse ekibin hayatımda bu kadar önemli bir yeri olacağını düşünmüyordum.

Ekibe katıldıktan bir süre sonra, Duncan'ın da dahil olduğu pek çok mükemmel insanla tanıştım. Fakat Duncan'ın yeri ayrıydı. Bir sene içinde benim en yakın arkadaşlarımdan biri konumuna geldi. Oyun içinde zaten çoğu görevde partner olarak oynamaktaydık. Ancak bu durum kısa sürede gerçek hayatta dostluğumuza kadar gitti. Öyle ki onunla buluşup zaman geçirmek adına, bir haftasonu uçakla Maine'den Kaliforniya'ya gittim. Buluştuk ve oyunun haritasında esinlenilen gerçek yerleri beraber gezerek bolca eğlendik.

Duncan ile oyun içinde anlaşamadığımız zamanlar oluyor. Oyun stillerimizin de pek birbirine benzediği söylenemez. Ancak ekip içinde yakaladığımız dinamik bizi gerçek hayatta da çok iyi birer dost konumuna getirdi. Ekipteki arkadaşlarımla oyun üzerinden zaman geçirmeyi çok seviyorum. Bu durum beni gerçek dünya sıkıntılarından ve depresyondan uzak tutuyor. GTA'nın sadece bir oyun olduğunu biliyorum. Ancak içinde bulunduğum ekip, benim için gerçek bir aile gibi.

Onları bulduğum için çok şanslıyım. Hepsine bu kadar müthiş birer ekip arkadaşı oldukları için teşekkür ediyorum.''

Nikkie'nin açıklamaları bu şekilde. Bahsettiği gibi üyesi olduğu gruptan Duncan'la buluşan Nikkie, oyunda çektikleri fotoğrafın bir benzerini de gerçek hayatta çekip paylaşmışlar.

Tabi bunlar güzel şeyler. Ortak birşeyler yaptığınız, birlikte aynı oyundan keyif aldığınız insanlarla gerçek hayatta da bu dostluğu sürdürmek gayet hoş. Bizim memleketin bu tarz girişimleri genelde online okeylerde kız düşürme çabalarından öteye gidemesede, benim bizzat tanıdığım ve GTA online üzerinde çok sıkı dostları olan arkadaşlarım da bulunmakta.

Kaynak : Webtekno
TeknoVadisi dimonotetra

kişi bu mesajı beğendi.

www.valorantpazar.com | www.kayakseti.com | www.netflixdizileri.com Alan Adları Satılıktır PM.
wmaraci
reklam

MelihAKKUS MelihAKKUS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 196
  • Beğeniler 55 / 43
  • Ticaret 9, (%100)
Resimler güzel olmuş :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al