Hay Day Hızlı Level Atlama Taktikleri

1-)Hızlı level atlamak için ne ekip ne biçmeli?

Adım 1 : Tarlanıza şekilde ki gibi yarısına mısır yarısına buğday ekin. Mısırı hasat edene kadar 2 defa buğday ekip biçebilirsiniz.(Veya 2. seçeneğe bakın)

Adım 2 : Tarlanıza ektiğiniz mısır ve buğdayı tavuk yemi yapmak için kullanın.

Adım 3 : Yemleri tavuklar için kullanın.

Adım 4 : Elde kalan buğdayları ekmek yapımı için kullanın

Not: Ekmek ve artan yemleri markette maksimum fiyata satabilirsiniz. İkiside aranan ürünlerdir.

Şimdi Bakalım ne kadar exp kazanıyoruz ?

(45 metrekare tarla için hesaplıyoruz)

Yarısına mısır ektik 23 kare 1 exp’den 23 exp. 22 kare 2 sefer buğday ektik 44 exp. Toplam : 67 exp ekinlerden

Yem yaptık 20 yem üretimi = 20 exp.

18 Tavuk 2 exp’den = 36 exp

10 Ekmek üretimi 3 exp’den = 30 exp.

Şimdi tavukların 20 dakikada bir yumurta verdiği için 20 dakikadan hesaplıyorum (ekinler 4 sefer ekiliyor 67.4= 268 exp.)

toplamda 354 exp. Bu işlemi 10 sefer yaptığınızı var sayarsak 3.540 exp eder.

2-) 2. Yöntem

Sadece buğday ekerseniz 1 exp az kazanır, ve satamadığınız için elinizde kalır depolarınız dolar. Bu yüzden sadece havuç, veya sadece soya fasülyesi ekerek hem pazarda satabilir hemde ekin başı 2 exp kazanabilirsiniz.

3-) Gazeteyi takip edin;

gazeteyi takip etmek çok önemli, diğer oyuncuların gemilerini doldurarak tek seferde yüksek exp kazanabilirsiniz, hem hediye kartı kazanırsınız hemde ağılınızda yer açılır.

Resimde gösterildiği gibi yardıma ihtiyacı olanları görebilirsiniz.

Hay Day Ufak Ufak Taktikler:
1-) Kelepircileri red etmeyi bilin.

Şu mal varlığınızı sömüren ziyaretçilere yok demeyi bilin, genellikle düşük fiyat verirler. Bu yüzden sizi zarara sokarlar. Eğer elinizde fazla ürün birikmediyse satış yapmayın. Merak etmeyin satış yapmadınız diye gelmemezlik etmeyecekler :)

2-) Gemiyi yüklemeden gönderebilirsiniz:

Gemi geldi, baktınız çok şey istiyor direk yollayın, tüm kutuları ellemeden tekneyi boş olarak gönderebilirsiniz. Değişik istekler ile tekrar gelecektir.

3-) Siparişleri red edebilirsiniz.

Çoğu sipariş yeni açılan ürünleri istiyor. Bu yüzden red etmekten çekinmeyin, 3 dakika sonra yenisi gelecek zaten.

4-) Gazeteyi yenilemek

5 dakika beklemek yerine oyunu aç-kapat yaparak gazeteyi yenileyebilirsiniz.