freelance iş ilanları

Korsan Pusula 3D Web Tabanlı Korsan Oyunu Betaya Hazırlanıyor

9 Mesajlar 1.847 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

roadscrat roadscrat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek 5
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 33 / 42
  • Ticaret 8, (%100)
-GÜNCELLENDİ !-

Merhabalar,

Ekibimiz ile hazırladığımız ve uzun zamandır üzerinde çalıştığımız 3 boyutlu aksiyon tabanlı korsan oyunumuz için yaklaşık bir sene önce oyuna start vermiş bitirme safhasına kadar gelmiştik fakat gerekli desteği göremediğimiz ve o zaman ki oyunun alt yapısındaki yazılımın çok fazla sunucu kaynağı harcamasından dolayı sponsor dahi bulamamış bir kaç ay cebimizden karşılamaya çalıştıksada başarılı olamamış ve oyunu geliştirmeyi durdurma kararı almıştık.

Ama yinede dayanamadık ve bu sene tekrar bu projeye başlama kararı aldık :) Yazılımı ve oyunu neredeyse sıfırdan tekrar kodladım aslında daha da iyi oldu, fps sorunları ve sunucu optimizesini daha iyi hale getirmeyi başardım gerçi oyun halen daha bitmiş sayılmaz, 15-20 gün içinde %30 luk yazılımını bitirdim modelleri zaten eski projeden hazır olduğundan model kısmında o kadar zorlanmadık ve bu süre zarfında oyunu yeniden ayağa kaldırdığımızı düşünüyorum.

-Oyun Konusu ve Oynanış-

Oyunumuzu tanıtmak gerekirse 3 boyutlu web tarayıcıdan oynanan aksiyon tabanlı bir korsan oyunu olarak tanımlayabiliriz.Bir geminiz var ve geminizi geliştirerek yeni seviyeler atlayarak yeni haritalar keşfediyorsunuz.Yeni adaları ele geçirip sahip olabiliyorsunuz.Oyunda gerçekçilik ve fizik ön planda olarak geliştirmeye devam ediyoruz yani 3 boyutlu bir oyunu gerçekten de 3 boyut hazzı vermeye çalışıyoruz diyebiliriz.

Açık denizlere açılmak ve korsan olmak isteyen herkesin oynayabileceği 3 boyutlu aksiyon dolu bir oyun, oyunda korsan gemileri batırarak altın kazanabilir, Baron gemilerini batırarak kristal kazanabilirsiniz bunun yanında etkinlik gemilerini patlatarak son ganimeti ve gemiyi ele geçirebilir ve gemiden düşen özel eşyaları toplayabilirsiniz.
Özel etkinlik haritalarına giderek farklı ödüller toplayabilirsiniz ayrıca oyunda pvp haritaları açık şekildedir yani başlangıç seviyelerindeki haritalar hariç diğer haritalarda çevrimiçi şekilde diğer oyuncularla tam bir korsanlık deneyimi yaşayabilirsiniz.

Kendi filonuzu kurarak oyunda adaları ele geçirebilir daha fazla ganimet kazanabilirsiniz, filo arkadaşlarınız ile büyük savaşlara ve etkinliklere katılabilir oyunun en güçlü filosu olup haritaları ele geçirebilirsiniz.

Ekip için kısa bir açıklama yapmak gerekirse oyunu 3 kişilik bir ekip ile geliştiriyoruzve yaş ortalamamız 20, yazılım ve network kısmını tamamen ben üstleniyorum, benim dışımda bir arkadaşım 3D Grafik ve Modelleme bir arkadaşımda tamamiyle Oyun tasarımı ve Map tasarımıyla ilgileniyor.

Oyun Alfa/Beta sürümleri ne zaman çıkacak ?

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki 15-20 günlük bir süre zarfında yazılım kısmının %30 luk bir kısmını bitirebildim.Bu kadar kısa bir zamanda ancak elimden bu geldi.Diğer ekip arkadaşlarım ise modellemelere ve map tasarımlarına, oyun tasarımlarına halen devam ediyorlar.

Ne kadar süre zarfında oyunu çıkarabiliriz bunun için net bir tarih vermemiz imkansız fakat şunu söyleyebiliriz ki verdiğiniz destekler sayesinde bu süre dahada azalacak ve kısa zamanda ufakta olsa bir beta sürümü yayınlayacağız inşallah.

Sponsorluk & Bağış

Sıfır(0) maddi kaynak ile oyunu geliştiriyoruz ve sona doğru yaklaştığımızda oyunun sunucu ve reklam masrafları olmaya başlayacak gerçi şuanda dahi sunucu masrafları var ve ciddi rakamlar gerekli olmaya başladığında startup bir oyun için bu rakamlar belimizi bükmeye başlayacak ve bu kısımda ise iş siz değerli dostlara ve türk oyun severlere düşüyor :)

Eskiden bağışları paypaldan alıyorduk fakat orası şuan malum sebeplerden ötürü Türkiye`ye kapalı olduğundan eğer gerçek anlamda destek olmak istiyorsanız banka hesap numaramı verebilir veya oyunun beta sürümü açıldığında market kısmından bizlere destek olabilirsiniz.

Unutmadan sadece facebook sayfamızı ve oyunumuzu paylaşarak da bizlere destek olabilirsiniz :)

Onun dışında sunucu(vds) ihtiyacımız var ve olacaktırda boşta vdsleriniz varsa oyunu geliştirmemizde bize destek olursanız çok seviniriz...

Bağışlar ve gelir ile ne yapılacak ?

• Oyun arayüz tasarımı ve grafikleri geliştirilebilir

• Daha fazla sunucu açılabilir

• Oyunun site kısmına yeni bir tasarım yapılabilir

• Oyun farklı platformlarda çıkarılabilir(Mobil/PC)

• En önemlisi oyun daha hızlı ve daha fazla geliştirilebilir

Oyunun Yeni Resimleri

Oyunun Yeni Resimleri

-Trailer-

[SIZE=5]Ön Kayıt Yapmak İsteyen Arkadaşlar İçin[/SIZE]
[COLOR=Red]Kayıt yaptıran arkadaşlar Promosyon Kodu kısmına "***" yazmasını rica ederim oyun açıldığında kayıtlar manuel onaylanacak olup daha çabuk onaylanmanıza yardımcı olacaktır.[/COLOR]

Korsan Pusula - Ön Kayıt

Facebook Sayfası: Korsan Pusula - Facebook Sayfası Destek için lütfen facebook sayfamızı beğenin ve paylaşın teşekkürler...

[COLOR=Red]Ön kayıt yapan arkadaşlar mail yoluyla oyun geliştirmelerinden haberdar olabileceklerdir.
Kayıt yaptıran arkadaşlar unutmasınlar ki kesin kayıtları yapılmış değildir sadece ön kayıtları yapılmıştır.[/COLOR]

Bizimle iletişim kurmak isteyen arkadaşlar mail yoluyla iletişimde bulunabilirler.Her mailinize seve seve geri dönüş yapıyoruz.

Mail: contact@roadscrat.com

Roadscrat Games Ekibi
www.roadscrat.com / net
İyi forumlar...

wmaraci
reklam

32095 32095 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
yıl 2004 ten biraz fazla galiba seafight diye bir oyun vardı baya tutuluyordu nerdeyse zamanının en iyi tarayıcı oyunu olarak nitelendirebilirdin o zamana göre iyiydide hocam fakat biraz daha iyi görseller yapabileceğinizi düşünüyorum oynayış hakkında bir şey diyemem daha görmedim fakat harita biraz küçük mü ? çünkü oyuncu sayısı arttıkça harita küçülecek ki pek büyük sayılmaz fakat Türkliye dair şeylerin olması güzel belki mobil platformda daha çok rehavet görebilir

• Üyelik 02.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek 5
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 33 / 42
  • Ticaret 8, (%100)

darkthepro adlı üyeden alıntı

yıl 2004 ten biraz fazla galiba seafight diye bir oyun vardı baya tutuluyordu nerdeyse zamanının en iyi tarayıcı oyunu olarak nitelendirebilirdin o zamana göre iyiydide hocam fakat biraz daha iyi görseller yapabileceğinizi düşünüyorum oynayış hakkında bir şey diyemem daha görmedim fakat harita biraz küçük mü ? çünkü oyuncu sayısı arttıkça harita küçülecek ki pek büyük sayılmaz fakat Türkliye dair şeylerin olması güzel belki mobil platformda daha çok rehavet görebilir

Daha iyi görseller yapabilmek için maddiyat gerekli bunun içinde destek lazım elimizden geldiğince geliştirmeye çalışıyoruz.
Harita ortalama 300 ile 1000 arası oyuncu kapasitesi var.Şuanda 8 9 harita olduğunu düşünürseniz bu rakam beta için gayet yeterli bir rakam onun dışında mobile çıkarmayı düşünmüyoruz.Oyun tarayıcı tabanlı bir oyun ve karşılaştırma yaptığınız oyun 2D bir oyun :)

Yorumunuz için teşekkürler.

• Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

roadscrat adlı üyeden alıntı

Daha iyi görseller yapabilmek için maddiyat gerekli bunun içinde destek lazım elimizden geldiğince geliştirmeye çalışıyoruz.
Harita ortalama 300 ile 1000 arası oyuncu kapasitesi var.Şuanda 8 9 harita olduğunu düşünürseniz bu rakam beta için gayet yeterli bir rakam onun dışında mobile çıkarmayı düşünmüyoruz.Oyun tarayıcı tabanlı bir oyun ve karşılaştırma yaptığınız oyun 2D bir oyun :)

öyle diyorsanuz öyle olsun :D ben resimden gördüğümü söyledim npc sistemi, market falan halletiğinizi düşünüyorum görüntülerden sanki unity ile yapılmış gibi hileye karşı yada oyuncuları barındıracak sunucularda ciddi maliyet istiyor haliyle bunlarda var bide reklamlar falan sıkıntıya sokacaktır umarım yeterli bütçeniz mevcuttur gemiler olarak bunlar mı var, yükseltme , tayfa yada işte top ve gülle çeşitleri falan ?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 02.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek 5
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 33 / 42
  • Ticaret 8, (%100)

darkthepro adlı üyeden alıntı

öyle diyorsanuz öyle olsun :D ben resimden gördüğümü söyledim npc sistemi, market falan halletiğinizi düşünüyorum görüntülerden sanki unity ile yapılmış gibi hileye karşı yada oyuncuları barındıracak sunucularda ciddi maliyet istiyor haliyle bunlarda var bide reklamlar falan sıkıntıya sokacaktır umarım yeterli bütçeniz mevcuttur gemiler olarak bunlar mı var, yükseltme , tayfa yada işte top ve gülle çeşitleri falan ?

Resimlerde görünenler dışındada gemiler mevcut rasgele kullanıyoruz bizde test için o yüzden bunlar denk geldi.Anti hile sistemini kendimiz zaten entegre ettik ve oyun direk sunucu ile iletişim kurmadığı için hile veya bot kolay işlemeyecektir.Bahsettiğiniz özellikler ise ekli durumda :)

kursat3 kursat3 [.::.] Kullanıcı
  • Üyelik 07.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 7 / 19
  • Ticaret 2, (%50)
aynen ben de seafight'e benzettim zamanında çok oynardım :)

• Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

kursat3 adlı üyeden alıntı

aynen ben de seafight'e benzettim zamanında çok oynardım :)

:D demekki tek ben değilim

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

roadscrat adlı üyeden alıntı

Açıkçası oynanışı bilmiyoruz, belki çok iyidir ancak bu grafiklerle bir yerlere gelmeniz pek mümkün görünmüyor. Daha çok fazla geliştirme gerekli. Ancak yine de 3 kişilik bir ekip için iyi iş çıkarılmış. Başarılar dilerim.

• Üyelik 02.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek 5
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 33 / 42
  • Ticaret 8, (%100)

brown adlı üyeden alıntı

Açıkçası oynanışı bilmiyoruz, belki çok iyidir ancak bu grafiklerle bir yerlere gelmeniz pek mümkün görünmüyor. Daha çok fazla geliştirme gerekli. Ancak yine de 3 kişilik bir ekip için iyi iş çıkarılmış. Başarılar dilerim.

Yorumunuz için teşekkürler.Arayüz grafikleri zamanla değişecek oyun grafiğinden ziyade daha sistemsel şeyler üzerinde çalıştığımız için arayüz grafiklerine gerekli önemi veremiyoruz.Çoğu resimde eski resimler...

Ek Olarak: Konu tamamiyle güncellenmiştir.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al