Korsan Pusula 3D Web Tabanlı Korsan Oyunu Betaya Hazırlanıyor

12 Mesajlar 2.085 Okunma
smmexpress

roadscrat roadscrat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek 5
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 33 / 42
  • Ticaret 8, (%100)
Merhabalar,

Ekibimiz ile hazırladığımız ve uzun zamandır üzerinde çalıştığımız 3 boyutlu aksiyon tabanlı korsan oyunumuz için yaklaşık bir sene önce oyuna start vermiş bitirme safhasına kadar gelmiştik fakat gerekli desteği göremediğimiz ve o zaman ki oyunun alt yapısındaki yazılımın çok fazla sunucu kaynağı harcamasından dolayı sponsor dahi bulamamış bir kaç ay cebimizden karşılamaya çalıştıksada başarılı olamamış ve oyunu geliştirmeyi durdurma kararı almıştık.

Ama yinede dayanamadık ve bu sene tekrar bu projeye başlama kararı aldık :) Yazılımı ve oyunu neredeyse sıfırdan tekrar kodladım aslında daha da iyi oldu, fps sorunları ve sunucu optimizesini daha iyi hale getirmeyi başardım gerçi oyun halen daha bitmiş sayılmaz, 15-20 gün içinde %30 luk yazılımını bitirdim modelleri zaten eski projeden hazır olduğundan model kısmında o kadar zorlanmadık ve bu süre zarfında oyunu yeniden ayağa kaldırdığımızı düşünüyorum.

-Oyun Konusu ve Oynanış-

Oyunumuzu tanıtmak gerekirse 3 boyutlu web tarayıcıdan oynanan aksiyon tabanlı bir korsan oyunu olarak tanımlayabiliriz.Bir geminiz var ve geminizi geliştirerek yeni seviyeler atlayarak yeni haritalar keşfediyorsunuz.Yeni adaları ele geçirip sahip olabiliyorsunuz.Oyunda gerçekçilik ve fizik ön planda olarak geliştirmeye devam ediyoruz yani 3 boyutlu bir oyunu gerçekten de 3 boyut hazzı vermeye çalışıyoruz diyebiliriz.

Açık denizlere açılmak ve korsan olmak isteyen herkesin oynayabileceği 3 boyutlu aksiyon dolu bir oyun, oyunda korsan gemileri batırarak altın kazanabilir, Baron gemilerini batırarak kristal kazanabilirsiniz bunun yanında etkinlik gemilerini patlatarak son ganimeti ve gemiyi ele geçirebilir ve gemiden düşen özel eşyaları toplayabilirsiniz.
Özel etkinlik haritalarına giderek farklı ödüller toplayabilirsiniz ayrıca oyunda pvp haritaları açık şekildedir yani başlangıç seviyelerindeki haritalar hariç diğer haritalarda çevrimiçi şekilde diğer oyuncularla tam bir korsanlık deneyimi yaşayabilirsiniz.

Kendi filonuzu kurarak oyunda adaları ele geçirebilir daha fazla ganimet kazanabilirsiniz, filo arkadaşlarınız ile büyük savaşlara ve etkinliklere katılabilir oyunun en güçlü filosu olup haritaları ele geçirebilirsiniz.

Ekip için kısa bir açıklama yapmak gerekirse oyunu 3 kişilik bir ekip ile geliştiriyoruzve yaş ortalamamız 20, yazılım ve network kısmını tamamen ben üstleniyorum, benim dışımda bir arkadaşım 3D Grafik ve Modelleme bir arkadaşımda tamamiyle Oyun tasarımı ve Map tasarımıyla ilgileniyor.

Oyun Alfa/Beta sürümleri ne zaman çıkacak ?

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki 15-20 günlük bir süre zarfında yazılım kısmının %30 luk bir kısmını bitirebildim.Bu kadar kısa bir zamanda ancak elimden bu geldi.Diğer ekip arkadaşlarım ise modellemelere ve map tasarımlarına, oyun tasarımlarına halen devam ediyorlar.

Ne kadar süre zarfında oyunu çıkarabiliriz bunun için net bir tarih vermemiz imkansız fakat şunu söyleyebiliriz ki verdiğiniz destekler sayesinde bu süre dahada azalacak ve kısa zamanda ufakta olsa bir beta sürümü yayınlayacağız inşallah.

Sponsorluk & Bağış

Sıfır(0) maddi kaynak ile oyunu geliştiriyoruz ve sona doğru yaklaştığımızda oyunun sunucu ve reklam masrafları olmaya başlayacak gerçi şuanda dahi sunucu masrafları var ve ciddi rakamlar gerekli olmaya başladığında startup bir oyun için bu rakamlar belimizi bükmeye başlayacak ve bu kısımda ise iş siz değerli dostlara ve türk oyun severlere düşüyor :)

Eskiden bağışları paypaldan alıyorduk fakat orası şuan malum sebeplerden ötürü Türkiye`ye kapalı olduğundan eğer gerçek anlamda destek olmak istiyorsanız banka hesap numaramı verebilir veya oyunun beta sürümü açıldığında market kısmından bizlere destek olabilirsiniz.

Unutmadan sadece facebook sayfamızı ve oyunumuzu paylaşarak da bizlere destek olabilirsiniz :)

Onun dışında sunucu(vds) ihtiyacımız var ve olacaktırda boşta vdsleriniz varsa oyunu geliştirmemizde bize destek olursanız çok seviniriz...

Bağışlar ve gelir ile ne yapılacak ?

• Oyun arayüz tasarımı ve grafikleri geliştirilebilir

• Daha fazla sunucu açılabilir

• Oyunun site kısmına yeni bir tasarım yapılabilir

• Oyun farklı platformlarda çıkarılabilir(Mobil/PC)

• En önemlisi oyun daha hızlı ve daha fazla geliştirilebilir

Oyunun Yeni Resimleri

Oyunun Yeni Resimleri

-Trailer-

[SIZE=5]Ön Kayıt Yapmak İsteyen Arkadaşlar İçin[/SIZE]
[COLOR=Red]Kayıt yaptıran arkadaşlar Promosyon Kodu kısmına "wmaraci" yazmasını rica ederim oyun açıldığında kayıtlar manuel onaylanacak olup daha çabuk onaylanmanıza yardımcı olacaktır.[/COLOR]

Korsan Pusula - Ön Kayıt

Facebook Sayfası: Korsan Pusula - Facebook Sayfası Destek için lütfen facebook sayfamızı beğenin ve paylaşın teşekkürler...

[COLOR=Red]Ön kayıt yapan arkadaşlar mail yoluyla oyun geliştirmelerinden haberdar olabileceklerdir.
Kayıt yaptıran arkadaşlar unutmasınlar ki kesin kayıtları yapılmış değildir sadece ön kayıtları yapılmıştır.[/COLOR]

Bizimle iletişim kurmak isteyen arkadaşlar mail yoluyla iletişimde bulunabilirler.Her mailinize seve seve geri dönüş yapıyoruz.

Mail: contact@roadscrat.com

Roadscrat Games Ekibi
www.roadscrat.com / net
İyi forumlar...

wmaraci
reklam

JumperTech JumperTech Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)
Güzel bir oyun projesine benziyor, umarım iyi yerlere gelir. :)

brkrtp brkrtp Mobile App Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Mobile App Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 964
  • Beğeniler 269 / 251
  • Ticaret 31, (%97)
Language string failed to load: recipients_failedblood.*****@hotmail.com
Poi

kişi bu mesajı beğendi.

52282 52282 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 26.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 169 / 271
  • Ticaret 13, (%100)
Hocam tanıtım yazısı varsa kendi web sitemde paylaşabilirim. İnceleme tarzı olursa çok sevinirim. Yakında oyunlara yönelik bir sayfa olacak. Sizinkini de ekleyeyim.

wmaraci
wmaraci

Poi Poi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 184
  • Beğeniler 65 / 41
  • Ticaret 2, (%100)
Language string failed to load: recipients_failedblood.*****@gmail.com

Efendim kayıt olmaya çalışırken bu hatayı alıyorum.

• Üyelik 02.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek 5
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 33 / 42
  • Ticaret 8, (%100)

brkrtp adlı üyeden alıntı

Language string failed to load: recipients_failedblood.*****@hotmail.com

Poi adlı üyeden alıntı

Language string failed to load: recipients_failedblood.*****@gmail.com

Efendim kayıt olmaya çalışırken bu hatayı alıyorum.

Hata düzenlenmiştir rahatlıkla ön kaydınızı yapabilirsiniz

no-reply@korsanpusula.com mail adresini eğer mail adresinizden onaylarsanız oyun ile alakalı mailler spama düşmez teşekkürler kolay gelsin.

Yıldırım adlı üyeden alıntı

Hocam tanıtım yazısı varsa kendi web sitemde paylaşabilirim. İnceleme tarzı olursa çok sevinirim. Yakında oyunlara yönelik bir sayfa olacak. Sizinkini de ekleyeyim.

Tanıtım yazısı hazırlamadık konu zaten tanıtım :) Teşekkürler.
52282

kişi bu mesajı beğendi.

brkrtp brkrtp Mobile App Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Mobile App Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 964
  • Beğeniler 269 / 251
  • Ticaret 31, (%97)
Kayıt başvurusu gönderildi m*****b****k****@gmail.com

pose1233 pose1233 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 351 / 594
  • Ticaret 5, (%100)
tek eksik yanı bence gemilerin tasarımları
onun dısında cok iyi gidiyo

Kadınlar müthiştir, uzaktan bakınca.

• Üyelik 02.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek 5
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 33 / 42
  • Ticaret 8, (%100)

pose1233 adlı üyeden alıntı

tek eksik yanı bence gemilerin tasarımları
onun dısında cok iyi gidiyo

Onlarıda geliştireceğiz inşallah teşekkürler :)

drumpoll drumpoll WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 42 / 56
  • Ticaret 38, (%100)
font kesinlikle değişmeli.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al