wmaraci reklam

Mobile Pubg Oyunda bulunan kasma sorunu

11 Mesajlar 72.764 Okunma
wmaraci reklam

theredor theredor kötülerinsin sen dünya Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 696
  • Beğeniler 238 / 238
  • Ticaret 5, (%100)

Mobil pubg oyunundaki kasmayı çözmek için şu siteye ilk önce girin. Mobil Pubg Kasma Sorunu

Steam platformu üzerinde dünyaca ünlü bir oyun olan PubG yani Playerunknown's Battlegrounds artık mobil platforma da el atmış durumda. Mobil cihazlarımız da bize bilgisayardaki pubg tadını veren bu mobil pubg tabii ki de grafiklerinden dolayı bir çok cihazda kasma sorunu çıkartabiliyor. Daha çok düşük bütçeli cihazlarda FPS düşüşleri yaşanan bu oyunda nasıl maksimum verimliliği alırız onları bir bir öğreneceksiniz.

Mobil pubg oyunundaki kasmayı çözmek için şu siteye ilk önce girin. Mobil Pubg Kasma Sorunu

İlk öncelikle oyunun cihazınızda neden kastığını veya yüksek FPS değerlerine ulaşamadığına bakalım. Eğer cihazınız düşük bütçede bir cihazsa genelde işlemci ve görüntü birimi kartlarının pek yüksek performanslı olmamasından dolayı oyunda yüksek FPS değerlerine ulaşamazsınız. Eğer cihazınız orta segment bir cihazsa ve kasma sorunları oluşuyorsa şimdi cihazınızı zorlayan şeyleri kapatalım.

Çözüm 1: Ramleri Sömüren Sömürgecileri Def Et!

Cihazınızda oyun oynarken arkadan diğer uygulamaların Ram'den faydalanması demek daha düşük FPS değeri aldığınız bir oyun demektir. Hemen aşağıya koyduğum ekran görüntüsü benim cihazım da oyun oynarken gereksiz yere Ram kullanan uygulamaların listesi yer alıyor. Telefonumda 3GB Ram bulunuyor ve 800MB gibi bir kısmını android işletim sistemi kullanıyor, neredeyse bir o kadar da oyun oynarken gereksiz yere whatsapp, instagram, facebbok, messenger, gibi uygulamalar kullanıyor. Sadece saydığım 4 uygulama bile toplamda 300MB ile 400MB arası Ram kullanıyor.

Kısaca anlatmak gerekirse oyun oynarken bunların Ram kullanması gereksiz ve saçma düzeyde, bu yüzden size önerdiğim uygulamayı kurarak cihazınızda oyun oynarken bunların kapanmasını ve ram kullanmasını engelleyen bir uygulama gereksinimi ortaya çıkıyor. Google Play mağazasında bu uygulamayı Oyun hızlandırıcı veya Game Booster 4 diye diye aratarak bulabilirsiniz, bu arada yanlışlıkla başka uygulama yüklemeyin, geliştiricinin ismi burakgon.

Uygulamayı İndirin Tıkla
En sağ aşağıda bulunan + ikonuna tıklayın ve Mobil Pubg uygulamasını seçin
daha sonra yukarıdaki hızlandır kısmına tıklatarak telefonunuzda gereksiz ram kullanan uygulamaları kapatmış olun
Hızlandırılabilir olarak seçtiğiniz Mobil Pubg uygulamasını indirdiğiniz Gamebooster 4 yani Oyun hızlandırıcı uygulamasından seçerek başlatın,
Uygulamayı seçtiğinizde diğer uygulamaları da kapatarak oyununuzu başlatıyor, 3 - 5 saniye bekleyin.
Kasmadan oyunun keyfini çıkartın.

Çözüm 2: Oyun Ayarlarını Tekmeleyin

Oyun hızlandırıcı uygulamasından oyunu başlattıktan sonra yapmanız gereken bir kaç ayar yer alıyor. Oyuna girdiğinizde arayüze giriş yapın ve lobi ekranında beklerken sağ üst tarafta bulunan ayarlar kısmına tıklatarak oyun ayarlarına erişin. Daha sonra sağ taraftaki listeden 2. seçeneği seçin ve aşağıya koyduğum fotoğraftaki gibi her şeyi en sola getirin. Bu şekilde grafik ayarlarını düşürmüş oluyorsunuz ve grafik kartınıza binen yükü hafifletmiş oluyorsunuz.

Çözüm 3: Batarya Ömrünün Canı Topuğunda

Eğer telefonunuzu aldığınız günden itibaren bir kaç yıl geçtiyse bataryasının değişmesi gerekiyor. Apple geçen günlerde yaptığı bir açıklamada cihazlarının yaşları ilerledikçe cihazı ve batarya sağlığını koruması amacıyla bataryanın verdiği güç seviyesini düşürdüğünü ve kasan cihazların bataryası değiştiğinde ilk günkü performansı verdiğini dile getirmişti. Cihazınızın İphone olması şart değil, bir çok marka ürettiği cihazın sağlığı açısından bu tür önlemler alıyor, cihazınız 2. yaş gününü geçtiyse bataryasını değiştirerek performansı arttırabilirsiniz, Bu arada bataryanın orjinal olması gerekiyor, Yan sanayi batarya alarak cihaza zarar verebilirsiniz.

Arkadaşlar makaleyi şuanda güncelliyorum ve yeni bir şey daha fark ettim. GM 8 D cihazına geçiş yapmıştım ve mobil pubg oyununu en düşük ayarlarda kasmadan oynuyordum fakat cihaz 43 derecede çalışıyordu oyunda. Arada bir de drop girmesi cabası, Sırf ne olacağını merak ettiğim için cihazı güç tasarrufuna aldım ve kasmalar , droplar yok oldu ve cihazım 35 derece gibi bir sıcaklıklarda çalışmaya başladı. Eğer bu seviyedeki bir cihazı kullanıyorsanız mutlaka deneyin , belki sizde de işe yarayabilir..

Çözüm 4: Değişimin Vakti Gelmedi mi Yasuo?

Belkide cihazınız ilk başta da söylediğim gibi düşük bütçeli bir cihaz olduğundan dolayı yeterli performansı veremiyor olabilir. Uzun lafın kısası şu oyunu oynamak istiyorsan telefonunu değiştirmen gerekiyor artık ustam. Belki de değiştirmez ve bu oyunu silmeyi düşünebilir veya yeni bir amiral gemisi telefon alıp boşa para vermek yerine o fiyata bilgisayar toplayabilip Full ayarlarda Pubg oyununu aldığın FPS değerleri ile kırbaçlayabilirsin?

Bu makaleyi okuyup gerekenleri yaptıysan ve oyunun artık kasmıyorsa bunun karşılığı olarak yorum yaparak bize destek olabilirsin :)

Kasma hala devam ediyorsa şuradan devam edin

https://www.teknojoli.com/2018/03/mobil-pubg-kasma-sorunu-cozumu.html

kaynak: Mobile Pubg Kasma Sorunu Çözümü - Teknojoli

ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

AtakanAtes AtakanAtes 1881 - 193∞, özlemle... E-Mail Onaysız
  • Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Tek.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 2867
  • Beğeniler 54 / 747
  • Ticaret 25, (%100)
Kasma olayı server'dan da kaynaklanıyor Avrupa serverında giriş yaparsanız ping ve kasma olmayacaktır. Bu arada mobil pubg oynayan varsa forumda takım girebiliriz biz arkadaşlarla ara ara oynuyoruz :)

• Üyelik 08.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 696
  • Beğeniler 238 / 238
  • Ticaret 5, (%100)
aynen hocam ping sorunları ve bağlantı sorunları bile çok saçma durumlara düşebiliyor. Zaten cihazı iyi olan play store'da bulunan oyunu indirir kasmadan orta ayarlarda oynar, fakat 1.000 tl gibi fiyat etiketine sahip android cihaz kullanıcıları malesef o performansı alamaz ve en iyi performansta oynamaya çalışır.

Bu arada sanırım grupta ilk defa ben mobile pubg konusu açtım, toplanıp bir klan gibi bir şey kurabiliriz veya discord gurubu gibi..

AtakanAtes AtakanAtes 1881 - 193∞, özlemle... E-Mail Onaysız
  • Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Tek.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 2867
  • Beğeniler 54 / 747
  • Ticaret 25, (%100)
Klanımız var arkadaşlarla iyi kötü oynamaya çalışıyoruz fena da değiliz, hazırda klanı olan varsa orada da toplanabiliriz benim için fark etmez. Benim cihazım zenfone 2 gayet akıcı hiç bir problem yok bende.

wmaraci

slmmrb12 slmmrb12 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek üniversiteli
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 782
  • Beğeniler 157 / 158
  • Ticaret 13, (%100)
Arada giriyoruz bu pazartesiden itibaren sık sık oynariz. Takim discord linki

https://discord.gg/UBMHNn
theredor

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 696
  • Beğeniler 238 / 238
  • Ticaret 5, (%100)
konuyu yazalı baya oldu ama yeni şeyler oldu, güncellemeler geldi. Artık kasma sorunu bir uygulama ile giderilebiliyor. Çok yakın zamanda sitemde bu yazıya ek olarak paylaşacağım, Düşük kapasiteli (J5,S5,J7,GM5) cihazlarda akıcı seviyede oynatma kullanımını göstereceğim.

dizikolik dizikolik Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 10 / 10
  • Ticaret 2, (%50)
andorid emulatoru var tencent firmasının pcye kurdum çok rahat i3 makine ile oynatıyor yurtta kaldığım için 4g mobil internet açıyorum sorunsuz oynatıyor ama telefon harbiden akıcı oynatmıyor

• Üyelik 08.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 696
  • Beğeniler 238 / 238
  • Ticaret 5, (%100)
Bir uygulama buldum, telefonda akıcı oyun oynayabiliyorsunuz. Çok yakinda sitemde paylasacam.

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Güzel konu işime yaradı teşekkürler. :)

• Üyelik 08.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 696
  • Beğeniler 238 / 238
  • Ticaret 5, (%100)
işinize yaradığına sevindim :D
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al