wmaraci reklam

Oyunda FPS Değerini Gösteren Programlar

4 Mesajlar 1.949 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

SerdarCR SerdarCR Akua Teknoloji Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Biyomühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1318
  • Beğeniler 101 / 251
  • Ticaret 24, (%100)

Birçoğumuz oyun oynamak için PC toplamakta. Ancak oyunlarda bir çoğumuz FPS gibi bilgisayar performansını yansıtan değerleri görmek istiyor. Bunun için FPS gösteren programlar bulunmakta.

FPS Gösteren Programlar
Birçok program bulunmasına karşın en çok kullanılan 3 tanesi aşağıdaki gibidir.

MSI AfterBurner
MSI firmasının oyuncular için çıkardığı bu yardımcı yazılım ile bilgisayarınızın oyunlardaki performansını yakından izleyebilirsiniz. Sadece FPS izlemek yerine, GPU sıcaklığı, CPU sıcaklığı, CPU ve GPU kullanımı, Ram kullanımı gibi değerleri de yakından takip edebilirsiniz. Üstelik uygulama bununla da sınırlı değil. Bu uygulama ile oyunlarda bilgisayarınızı yormadan ekran görüntüsü alabilir veya video kaydı yapabilirsiniz. Oldukça optimize şekilde çalışan bu uygulamayı kullanmanız işinizi oldukça kolaylaştıracaksınız. Özellikle YouTube yayını yapan biriyseniz, bu program tam da size göre.

Fraps
Oldukça basit ve sade bir arayüze sahip olması, onun kolay kullanımını sağlamış. Ancak bu sizi yanıltmasın, nitekim Fraps ile FPS değeri öğrenmenin yanı sıra, ekran görüntüsü alabiliyor ve video kaydedebiliyorsunuz. Sade arayüzü ve kodlaması ile bilgisayarınızı yormadan FPS değerlerini takip edebilir ve video kaydı yapabilirsiniz.

Bandicam
Fraps’a göre biraz daha gelişmiş arayüze sahip olan Bandicam ile bilgisayarınızın oyunlardaki FPS performansını izleyebilir, ekran görüntüsü alabilir ve video kaydı yapabilirsiniz. Oldukça optimize bir şekilde çalışan Bandicam oldukça uzun zamandır oyuncuların tercih ettiği bir yazılım olmasının yanı sıra, oyun dışı ekran görüntüsü alma ve video kaydı yapma konusunda da oldukça başarılıdır.

Kaynak: Oyunda FPS Değerini Gösteren Programlar

wmaraci
reklam

uzmantanitim uzmantanitim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / K
  • Meslek TANITIM HİZMETLERİ
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 12 / 33
  • Ticaret 11, (%100)
Benim fps hep 24 olduğu için gerek duymuyorum
burakeyr

kişi bu mesajı beğendi.

Frankresh Frankresh WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 350
  • Beğeniler 40 / 73
  • Ticaret 15, (%100)
Yararlı bir yazı olmuş ancak bunları indirirsem moralim bozulur gibi :D

STEAM; HOURBOOST l ACCOUNT SELLING l RANK BOOST l LEVEL UP

saykoyazar saykoyazar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad O** Ş**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 43 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Bandicam da bazen kasma sorunları olabiliyor görüntü alırken. Oynadığım bir oyunu video aldım düzenleme yaparken oyun arayüzünde gidip gelmeler oluyordu. En son bandicam'ı deneyin bence.

motogaraj.net
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al