wmaraci reklam

Portal 2 Oyun İncelemesi

2 Mesajlar 827 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ErenKeskin ErenKeskin Girişimci, Front-end Developer Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Elektrik-Elektronik Mühendisi
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 1223
  • Beğeniler 243 / 336
  • Ticaret 2, (%100)

Uzun bir zaman sonra oyun incelemesi ile karşınızdayım. Sınav telaşı nedeniyle oyun oynayamıyordum ama bu oyun için vakit ayırdım ve ayırdığıma değdi diyebilirim. Oynadığım en mükemmel oyunlardan birisi. Mutlaka oynanması gereken bir oyun.

Oyun Hakkında

Valve Corporation tarafından geliştirilen bir zeka oyunu. Electronic Arts tarafından, 18 Nisan 2011‘de piyasaya sürüldü.

Oyun İncelemesi

Yukarıda zeka oyunu dedim ancak klasik zeka oyunları gibi algılanmasın. Yani oyunda sıkıcı hiç bir yön yok. Eğer zekanızı kullanırsanız geçebileceğiniz bir oyun, aksi taktirde geçemezseniz.

Oyunda bir kadın karaktersiniz ve sizin elinizde Portal açmaya yarayan bir silah var. 2 adet Portal açabiliyorsunuz. Portalları belirli beyaz bölgelere açabiliyorsunuz ve farklı yerlere açtığınız portallardan birinden içeriye girdiğinizde diğerinden dışarı çıkıyorsunuz. Oyun, yeraltında bir yerde başlıyor ve siz gün yüzüne çıkmaya çalışıyorsunuz. Ancak sizi yöneten robotun yerine geçmeye çalışan bir başka robot sizi yerin en dibine gitmenizi sağlıyor. Siz iyi robot sayesinde tekrardan kurtuluyorsunuz ama bu kurtulma için nerelerde portal açıp nasıl hamleler yapacağınızı çok iyi bilmeniz gerek.

Portal 1‘i oynamadım henüz ve o yüzden ilk oyunun karakterlerini bilmiyorum ama 2. oyunda da ilk oyundaki bazı karakterler mevcutmuş. GLaDOS oyun içerisinde bize yardım eden ve ne yapmamızı anlatan, zeki, espirili bir robot.

Henüz co-op modunu oynamamış olsamda yazın sınavı atlattıktan sonra steam üzerinden co-op modunu da oynayacağım. Co-op modu için daha güzel ve daha zor diyorlar. 2 kişi oynadığımız için portal sayısı 4′e çıkıyormuş ama portal sayısının 4 olması demek bölümlerinde çok zorlu olacağı demek.

Size tek tavsiyem oynadığınız tüm oyunları unutun ve eğer zekanıza güveniyorsanız bu oyunu bitirin. Eğer ingilizce anlayabiliyorsanız oyun çok daha fazla zevkli hale gelecektir. Ben kısmen anlıyordum ama genede zevk aldım. Çünkü robot GLaDOS‘un yaptığı espiriler oyuna farklı bir boyut getiriyor.

İyi Eğlenceler.

Kaynak: http://erenkeskin.com/portal-2-oyun-incelemesi/

herenkeskin.com - Elektrik ve Elektronik Mühendisi - Gömülü Sistemler üzerine çalışıyorum.
wmaraci
reklam

ArizaNotlari ArizaNotlari WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Elektronik Tamircisi
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 62 / 34
  • Ticaret 1, (%100)
ingilizce anlamaya gerek yok oyunun türkçe altyazısı var zaten.

arizanotlari.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al