wmaraci reklam

Basit bir kaç soruda benden

8 Mesajlar 1.038 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

muzo06 muzo06 Yakında Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ticaret Erbabı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 85 / 44
  • Ticaret 8, (%100)
Öncelikle herkese merhabalar.
Yeni projem için yeni fikirler düşünüyorum. Burada en önemlisi grafikler yani resimler vs.
Fazla uzatmadan sorunumu anlatayım.
Mesela kedi ve köpek iki ayrı resim var elimizde bu iki resmi birleştirmek yani tek resim yapmak istiyorum örneğin solda köpek resmi sağda kedi resmi sol üsterden herhangibir yerden sağ alta doğru bir cizgi atıp resim birisini bi tarafta birisi bi tarafta nasıl yapabilirm. yani iki resmi sade bi şekilde yan yana koymak değilde ortasından çaprazlamaya bölüp nasıl yapabilirim.

Birde bir resmin üzerine yazı yazmak istiyorum ama mesela bi baloncuk koyup onun içine veya bi ters üçgen koyup onun üzerine yazmak gibi.
normal photoshop dersleri var ama orda herşeyi anlatıyor benim o kadar vaktim yok malesef ihiyacım olanı öğrenebileceğim dersler var mıdır ?

Esenlikle Kalın..
wmaraci
reklam

fetiihh fetiihh adembozkurt.com Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mühendis, 2d-3d Designer
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 13 / 45
  • Ticaret 5, (%100)
Merhabalar, bak kardeşim bu söylediklerin photoshop'ta bir çok yöntemle yapılır ama bunlar temel basit şeylerdir. Bence o eğitim videolarına ağırlık ver hem sandığın kadar vaktini almaz hemde zamanı boşa geçirmiş olmazsın. Aynı zamanda bunları görerek uygulaman sana daha yardımcı olur. Çünkü, buradan açıklamak kafa karıştırıcı olabilir. Kolay gelsin,
muzo06

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ticaret Erbabı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 85 / 44
  • Ticaret 8, (%100)
Hocam ilgin için teşekkür ederim. Benim ps de prof olmak ya da Grafik tasarım işlerinde ticaret gibi bi düşüncem olmadığı için sadece bana gerekli olanı öğrenmek istiyorum. Eğitim videoları çok sıkıcı çok gereksiz şeyler var o yüzden burdan bir bilene sormak istedim.

Esenlikle Kalın..

fetiihh fetiihh adembozkurt.com Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mühendis, 2d-3d Designer
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 13 / 45
  • Ticaret 5, (%100)
Öncelikle rica ederim, Ama buradaki husus sen zaten o istediğin yeri yapmaya çalıştığında karşına bir başka bilinmeyen çıkacak, bu tür programlar için belli başlı şeylerini öğrenmen çok daha iyi olur senin için, zaten ileri düzeyde kullanman için emin ol o videolar sadece başlangıçtır isterse çok uzun süreler olsun.

Şimdi yapmak istediğini örnek bir görsel varsa onunla anlatman daha iyi olur çünkü, söylediklerinden çok farklı şeyler çıkabilir
muzo06

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

AhmetKarabulut AhmetKarabulut WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1077
  • Beğeniler 361 / 361
  • Ticaret 33, (%100)
Hocam bahsettiğin şeyler photoshopta çok temel şeyler, şayet bunları dahi öğrenmeye ayıracak vaktim yok projeme odaklanmayı düşünüyorum diyorsan forumumuzda bir çok grafik hizmeti veren arkadaşımız var onlara ücretli yaptıraiblirsin
muzo06

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ticaret Erbabı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 85 / 44
  • Ticaret 8, (%100)

fetiihh adlı üyeden alıntı

Öncelikle rica ederim, Ama buradaki husus sen zaten o istediğin yeri yapmaya çalıştığında karşına bir başka bilinmeyen çıkacak, bu tür programlar için belli başlı şeylerini öğrenmen çok daha iyi olur senin için, zaten ileri düzeyde kullanman için emin ol o videolar sadece başlangıçtır isterse çok uzun süreler olsun.

Şimdi yapmak istediğini örnek bir görsel varsa onunla anlatman daha iyi olur çünkü, söylediklerinden çok farklı şeyler çıkabilir

AhmetKarabulut

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.
İzleyebileceğim akıcı anlamı olan kanal önerebilirmisiniz.

Hocam en basit şekilde çerveve içerisine 2 resim koyuyoruz iki resimi göze en güzel şekilde hitap etmesi gerekiyor öyle birşey düşünüyorum. Fakat en güzeli temel şeyleri öğrenmek.

Ahmet bey Haklısınız fakat bi makale yayınlacağım atıyorum kedi ve köpeğin karşılaştırması özellikleri gibi sadece bi makalede 12 resim editlemek gerek bu şekilde düşündüğümüzde baya maliyetli oluyor malesef bu yüzden bü tür basit şeyleri öğrenmenin daha uygun olduğu kanaatindeyim. En azından bundan sonra :)

Esenlikle Kalın..

AhmetKarabulut AhmetKarabulut WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1077
  • Beğeniler 361 / 361
  • Ticaret 33, (%100)
en basit haliyle yapmak istediğiniz;

2 resmi de adobe photoshop(şayet sisteminizde mevcut ise) içerisine sürükleyin, resimlerden birinin bulunduğu sekmeye gelin ctrl+a ya basarak tüm resmi seçin, ardından ctrl+c kombinasyonu ile resmi kopyalayıp diğer resmin olduğu sekmeye gelin. daha sonra kısa yolu M olan seçici aracı alıp resmin tam yarısını seçin ve delete tuşuyla silinbu sayede bir tarafta bir yarı bir tarafta bir yarı kalacak. Tabii ki bu işi yapmanın yüzlerce farklı yolu var söylediğim gibi bu tarz temel şeyleri kurcalayarak+araştırarak öğrenebilirsiniz. fakat önerebileceğim bir kanal bulunmuyor malesef

Hezarfen Hezarfen Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek WebCoder
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Basit şeyler bunlar ama çizgi meselesini anlamadım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al