wmaraci reklam

Photoshop katmanları ayırmak!

4 Mesajlar 21.147 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

heaton11 heaton11 hokkanindibi.com Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 137
  • Beğeniler 12 / 14
  • Ticaret 19, (%100)
Merhaba arkadaşlar her psd to css'cinin kodlamaya başlamadan önce yapması gereken şey gerekli katmanları psd dosyasından ayırmaktır.Maalesef bu benim gibi photoshop programıyla çok alakası olmayanlar için büyük bir dert.Katmanı ilk önce seçmek sonra onun boyutlarını tutturarak yeni bir sayfayada ayarlamak kodlamasından daha fazla zamanımı alıyor internette kolay yolunu aradım photoshop programın bunun için bir kısa yolu varmış script->export to layer files diye bunu kullanmayı deniyorum ancak photoshop programı kendini transa alıyor layerlar arasında geziyor dolanıyor uzun bir zaman(gerçekten uzun) ama bir tane bile dosyayı kaydetmiyor.Bu yöntemi hem cs6 'da hemde 4 'de denedim sonuç alamadım ya bunun bir ayarı yada ayrı bir durumu var yada benim pc bunu kaldıramıyor.Eee çözümüde bulamayınca size danışayım dedim.Ben psd'deki katmanları kolay bir şekilde nasıl ayırabilirim ayrı bir programı falan var mı yada en azından katmanların boyutlarını nereden bulabilirim.En azından boyut ayarlamakla uğraşmam ayırırken cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

SabahKemalCansu adlı üyeden alıntı

Sanırım anlatmak istediğinizi anladım. İlk önce katmanı bulun ve sağ tıklayıp rasterleştirme işlemini yapın. Ardından çalışma alanına gelerek CTRL - A yapın ve CTRL - C yapın ve yeni bir çalışma alanına geçin. Yeni çalışma alanına geçerken otomatik olarak kopyaladığın boyut yeni çalışma alanına yansıyacaktır.

Bu durum ile ilgili olarak kullandığım bir eklenti mevcut.Çok ciddi bir zahmetten kurtarıyor.
http://beyazitkolemen.com/photoshop-layers-to-png-crop-action
Yukarıda yer alan linkte eklentiyi ve açıklamasını bulabilirsiniz.
Kolay gelsin.
Kaynak : uzmancevap.com 'da syntaxe adlı kullanıcı!

Aslında layer'ı seçtikten sonra şu kısayolları kullanırsan;
CTRL + G > CTRL + E > CTRL + A > + CTRL + C
daha sonrada yeni bir sayfa açıp yapıştırırsan;
CTRL + N > CTRL + V
kısa yoldan layer'ı uğraşmadan kopyalamış olursun. Kaydetmek içinse
CTRL + ALT + Shift + S
kısayolunu kullanabilirsin.

Ek olarak Adobe CC'yi tavsiye ederim, yeni bir özelliği mevcut. Layerları kolayca kaydetmeni sağlıyor.
Kaynak : uzmancevap.com 'da Tayfun Erbilen adlı kullanıcı!

http://wmaraci.com/forum/ucretli-wp-temalari/ucretli-wp-temasi-hazirlanir-89772.html
wmaraci
reklam

MehmetARIK MehmetARIK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam soruyu tam anlayamadım ama durum bu mu:
Bir çalışma yaptınız. Tek parça şeklinde. Bunun içindeki öğeleri tek tek ayrı bir Layer'a taşımak istiyorsunuz. Bu mu?

SabahKemalCansu SabahKemalCansu ♣ SKC Graphic ♣ Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Grafik & Tasarım
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1245
  • Beğeniler 545 / 284
  • Ticaret 2, (%50)
Sanırım anlatmak istediğinizi anladım. İlk önce katmanı bulun ve sağ tıklayıp rasterleştirme işlemini yapın. Ardından çalışma alanına gelerek CTRL - A yapın ve CTRL - C yapın ve yeni bir çalışma alanına geçin. Yeni çalışma alanına geçerken otomatik olarak kopyaladığın boyut yeni çalışma alanına yansıyacaktır.

heaton11 heaton11 hokkanindibi.com Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 137
  • Beğeniler 12 / 14
  • Ticaret 19, (%100)

SabahKemalCansu adlı üyeden alıntı

Teşekkürler hocam deneyeceğim.

Mehmet ARIK adlı üyeden alıntı

Hocam soruyu tam anlayamadım ama durum bu mu:
Bir çalışma yaptınız. Tek parça şeklinde. Bunun içindeki öğeleri tek tek ayrı bir Layer'a taşımak istiyorsunuz. Bu mu?

Yok hocam hazır bir çalışma içindeki layerları psd dosyasından ayırmak istiyordum arkadaş sağolsun yardımcı oldu ama cevabınız için sizede teşekkür ederim.

http://wmaraci.com/forum/ucretli-wp-temalari/ucretli-wp-temasi-hazirlanir-89772.html
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al