wmaraci reklam

Photoshopda plastik efekti

2 Mesajlar 1.356 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

DIABLO DIABLO select * from Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 3 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar bugunkü Photoshop dersimizde sizlere herhangi bir yazıda plastik jelly efekti yapmaya anlatacagım.Toplamda 11 adım sürücek

ADIM 1

Öncelikle istediğimiz boyutlarda boş sayfa açalım ve renk değerlerini aşağıdaki gibi girelim

Foreground color – #2f2520
Background color – #1e1916

ADIM 2

Şimdi olusturdugumuz forma istediğimiz boyut ve renklerde bir yazı yazıyoruz biz yazının ön planda olması için yeşil renk üzerine efekte ismini veren Jelly yazısını yazıyoruz

ADIM 3

3.Adım olaraksa layerdan yazıya sag tık yapıp Blending Options'dan Önce alt gölge için Drop Shadow arkasında İnner Shadow uyguluyoruz

ADIM 4

Bu adımda yazımıza kabartma efekti vermek için yine blending Options'dan Bevel And Emboss'dan kabartma uyguluyoruz burdaki değerleri siz kendi göz zevkinize göre ayarlayabilirsiniz.Daha sonra dış parlama efekti içinse Outer Glow'dan parlaklık efekti uyguluyoruz

ADIM 5

5.Adımda ise yazımızın iki renk geçisi gibi durmasını saglamak için Blending Options'dan Gradiant Overlay'dan İki renk seçiyoruz bu renklerden biri ana rengi hafif açığı ikinci renk ise biraz daha koyusu olarak seçmelisiniz

ADIM 6

Şimdi yukarda saydıklarımızın aynısı ikinci bir yazı için uyguluyoruz biz hemen ana yazının altına style yazarak ekledik.Birebir tüm özellikler aynıdır tek fark Gradiant Overlaydan Ana renki Yeşil yerine Kırmızı Seçtik ve sonuç

ADIM 7

Bittimi tabiki bitmedi

Ama yolu yarıladık diyebiliriz şimdi yeni bir layer oluşturun ve Ctrl ile deminki yazımızı onun içine taşıyın

ADIM 8

Demin ctrl ile seçtimiz katmanı Select > Modify > Contract değeri 4 olarak ayarlayın

ADIM 9

Şimdi demin olusturdugumuz katmana yani 2.layer ikinci bir renk efekti vericez bunun için 2.katmanı seçip gradiant Tool'dan renk ayarını yapıyoruz veya ps nin üst menüsünde hazır renk tablolarından birinide kullanabiliriz

ADIM 10

Bu adımda ise resim üzerine yeni bir yuvarlak pool oluşturuyoruz ve bunun transparantlıgını kendi göz zevkimize göre ayarlıyoruz

ADIM 11

Ve sonuç

Gördüğünüz gibi pek çok yerde kullanabileceginiz güzel bir plastik efekti elde etmiş olduk

Çalışma örneğini burdan indrebilirisiniz

kaynak
mkardogan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ozerx ozerx Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad Ö** C**
  • Mesajlar 524
  • Beğeniler 23 / 78
  • Ticaret 7, (%100)
resimlerin kalitesi düşük jpg değilde png kaydetsen daha iyi olur.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al