wmaraci reklam

Photosop ile Rain Effect

5 Mesajlar 1.320 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Adobewordpress Adobewordpress WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Ö**
  • Mesajlar 677
  • Beğeniler 58 / 418
  • Ticaret 1, (%100)
Photoshop ile yağmur efekti hazırlamak gayet kolay. Etrafa birkaç nokta ekledikten sonra onları biraz çekiştiriyoruz. Böylece ortaya hızla süzülen yağmur damlaları çıkıyor. Hadi şimdi bu anlattıklarımı detaylandıralım.

Başlayalım
Adım 1 : Üzerinde çalışacağınız görseli seçin. Benim üzerinde çalışacağım görseli buradan indirebilirsiniz. Fotoğrafı Photoshop ile açın.

Adım 2 : Fotoğrafınızın olduğu layerın üzerine iki yeni layer açın ve her ikisini de siyah renk ile doldurun. Bu işlemi yapmak için iki layerı da tek tek seçip Edit > Fill (Shift+F5) alanına gidip buradan Black – %100 Opacity ayarlarını seçebilirsiniz. Sonrasında ise bu iki layerı Su Damlaları 1 ve Su Damlaları 2 olarak isimlendirelim. Aşağıdakine benzer bir katman listesi elde edeceksiniz.

Adım 3 : Şimdi ise Su Damlaları 1 ve Su Damlaları 2 isimli layerlarımıza sırasıyla aşağıdaki efektleri uyguluyoruz.

Her iki layera da Filter > Noise > Add Noise alanından 400 değerinde bir efekt uyguluyoruz.

Sonrasında yine her iki layera da Filter > Blur > Gaussian Blur uyguluyoruz. Efektimiz 1 piksel değerinde olacak.

Parçacıklarımızı ortaya çıkarmak için ise son bir Curves efektine ihtiyacımız var.

Her iki layer içinde Image > Adjustments > Curves alanına gidiyoruz. Bu işlemi CTRL+M kısayol tuşu ile de yapabilirsiniz. Önümüze çıkan pencerede aşağıdaki gibi 160 input değeri giriyoruz.

Taneciklerimiz böylece hazır.

Adım 4 : Şimdi ise ilk olarak Su Damlacıkları 1 isimli layerı seçip Filter > Blur > Motion Blur alanına gidiyoruz ve 50 derecelik açıyla 20 piksel değerinde bir blur efekti uyguluyoruz.

Şimdi ise diğer layerımızı hazırlayalım. Su Damlacıkları 2 isimli layerı seçip tekrar Filter > Blur > Motion Blur alanına gidiyoruz ve 50 derecelik açıyla 40 piksel değerinde bir blur efekti uyguluyoruz. Buraya dikkat, yine 50 derece açı kullandık fakat piksel değerimiz bu sefer 40.

Adım 5 : Şimdi Su Damlacıkları 1 ve Su Damlacıkları 2 olan layerların Normal olan blend mode değerlerini Screen olarak değiştiriyoruz.

Sonuç
Efektimiz her şeyiyle hazır. Uyguladığımız Noise, Blur ve Curves filtreleri sayesinde gayet hızlı bir teknik kullanmış olduk. Sizler için bir diğer örnek daha hazırladım.

Bir sonraki Photoshop makalemde görüşmek üzere, hoşça kalın.

Kaynak : http://www.adobewordpress.com/photoshop-ile-temel-yagmur-efekti/
Muhsin ASLAN MfRub KartPazar

kişi bu mesajı beğendi.

adobewordpress.com ~ “güncel tasarım okulu”
wmaraci
reklam

Muhsin ASLAN Muhsin ASLAN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1120
  • Beğeniler 1086 / 244
  • Ticaret 1, (%100)
Nice :D güzel gerçekten :)

Ek Olarak Test Edildi :D;

• Üyelik 08.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Ö**
  • Mesajlar 677
  • Beğeniler 58 / 418
  • Ticaret 1, (%100)
Başarılı olmuş :)
Muhsin ASLAN

kişi bu mesajı beğendi.

ZetteL ZetteL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 25 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Ben de sitenizden daha önce görmüş uygulamaya çalışmıştım. Ama sizin kadar başarılı bir sonuç alamamıştım.. sonra anladım ki.. Benim fotoğrafın boyutu çok yüksekti çözünürlüğü yüksekti. Ya fotoğrafın çözünürlüğünü arttırmam lazımdı ya da sizin verdiğiniz değerleri yüksek tutmalıydım..

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 08.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Ö**
  • Mesajlar 677
  • Beğeniler 58 / 418
  • Ticaret 1, (%100)
Çoğu efekt için dediğiniz şey geçerli @ZetteL
Çünkü uyguladığımız en ufak çizim veya yüzey sizin kendi görselinizin boyutuna göre gözükmekte.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al