wmaraci reklam

Şehit Öğretmen Kubilay Afişi

31 Mesajlar 4.839 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

DeepWebTR DeepWebTR SMMM Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 533
  • Beğeniler 69 / 203
  • Ticaret 32, (%100)

oyunrafi adlı üyeden alıntı

Bakınız yobaz dediğiniz bu toplum yada bu gruplar bu kültürünün temelini Osmanlı kültüründen almaktadır.Osmanlı Devleti ise bu saydığınız bilim dallarında Avrupa'ya örnek olan bir cihan devleti olmakla birlikte her kesime saygı göstermiştir.Bencillikten kastımda tamda budur yobaz olduğu için birine şerefsiz demeniz çok gariptir.

Hocam yapmayın Allah aşkına; Osmanlı imparatorluğu hangi bilim dallarında Avrupa'yı etkilemiştir? Kaldı ki bir insan Osmanlı imp. 'nu sevebilir,savunabilir.Fakat bu yobazlığın tanımı değildir.Osmanlı yı sevebilirsiniz fakat yobazlık bambaşka bir olgu.Ki bizim kültürümüz sadece Osmanlı değildir.Osmanlı imp. nun Türk kültüründen çok Arap kültürünü benimsediği de bir gerçektir.
Sadece şunu anlayın; ben de Osmanlı yı araştırırım,ilgimi çeker.Ve hatta birçok yanını da severim Osmanlı 'nın.Bu beni yobaz mı yapar?
donanma44

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

mexev9 mexev9 PDR Kullanıcı
  • Üyelik 06.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Rehber Öğretmen
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1133
  • Beğeniler 447 / 171
  • Ticaret 20, (%100)

DeepWebTR adlı üyeden alıntı

Hocam yapmayın Allah aşkına; Osmanlı imparatorluğu hangi bilim dallarında Avrupa'yı etkilemiştir? Kaldı ki bir insan Osmanlı imp. 'nu sevebilir,savunabilir.Fakat bu yobazlığın tanımı değildir.Osmanlı yı sevebilirsiniz fakat yobazlık bambaşka bir olgu.Ki bizim kültürümüz sadece Osmanlı değildir.Osmanlı imp. nun Türk kültüründen çok Arap kültürünü benimsediği de bir gerçektir.
Sadece şunu anlayın; ben de Osmanlı yı araştırırım,ilgimi çeker.Ve hatta birçok yanını da severim Osmanlı 'nın.Bu beni yobaz mı yapar?

sevmek farklı araştırmak farklıdır hocam.Yobazın diğer bir sözcük anlamı Kaba saba, inceliksiz kimse demektir.Bu yüzdendir ki sırf yobaz olduğu için bir gruba yönelik "şerefsiz" ibaresini kullanmanız sizin sözcükteki tanımına göre yobaz olduğunuzu göstermektedir.Bende çağdaş biriyim ama şerefsizi yakıştıramadım o insanlara hocam yapmayın lütfen.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

edepli adlı üyeden alıntı

sen bırak bu ayakları....

İsminiz gibi edepli olmaya davet ediyorum sizi.

DeepWebTR DeepWebTR SMMM Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 533
  • Beğeniler 69 / 203
  • Ticaret 32, (%100)

oyunrafi adlı üyeden alıntı

sevmek farklı araştırmak farklıdır hocam.Yobazın diğer bir sözcük anlamı Kaba saba, inceliksiz kimse demektir.Bu yüzdendir ki sırf yobaz olduğu için bir gruba yönelik "şerefsiz" ibaresini kullanmanız sizin sözcükteki tanımına göre yobaz olduğunuzu göstermektedir.Bende çağdaş biriyim ama şerefsizi yakıştıramadım o insanlara hocam yapmayın lütfen.

Hocam belki haklısınız,keşke hiç argo kullanmasak.Fakat yobaz kelimesi sadece kaba,saba anlamına gelmiyor.Aynı zamanda bir düşünceye fanatik olarak bağlı ve dini konularda bağnaz kişilere de yobaz denir.
Bir insan bulunduğu topluma zarar vermeyecek şekilde her türlü düşünceye inanabilir,işte buna saygım sonsuzdur.
-
Hocam sizinle muhabbet çok güzel,saygılı insanlarla muhabbet zevklidir her zaman.Konuyu da fazla uzatmak istemiyorum açıkçası.İyi akşamlar

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

mexev9 mexev9 PDR Kullanıcı
  • Üyelik 06.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Rehber Öğretmen
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1133
  • Beğeniler 447 / 171
  • Ticaret 20, (%100)

DeepWebTR adlı üyeden alıntı

Hocam belki haklısınız,keşke hiç argo kullanmasak.Fakat yobaz kelimesi sadece kaba,saba anlamına gelmiyor.Aynı zamanda bir düşünceye fanatik olarak bağlı ve dini konularda bağnaz kişilere de yobaz denir.
Bir insan bulunduğu topluma zarar vermeyecek şekilde her türlü düşünceye inanabilir,işte buna saygım sonsuzdur.
-
Hocam sizinle muhabbet çok güzel,saygılı insanlarla muhabbet zevklidir her zaman.Konuyu da fazla uzatmak istemiyorum açıkçası.İyi akşamlar

Eleştiriye açık olmak bir ayrıcalıktır hocam :D size de iyi akşamlar :)

ilginciz ilginciz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Ceyrancı
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 76 / 123
  • Ticaret 1, (%100)
Böyle şerefli , onurlu ve yürekli atalarımızı anmak hüzünün yanında gurur vericidir. Büyük yürekli insanlar iyi ki varmışsınız var olmayada devam edeceksiniz.
donanma44

kişi bu mesajı beğendi.

Newjack Newjack Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 998
  • Beğeniler 48 / 282
  • Ticaret 10, (%90)
Tini şâd, mekanı uçmağ olsun...
donanma44 ilkanbalkan

kişi bu mesajı beğendi.

Sirvaliente Sirvaliente White Power! Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Youtuber
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 370
  • Beğeniler 19 / 106
  • Ticaret 2, (%100)
Gericilerin canlari cehenneme.
ilkanbalkan

kişi bu mesajı beğendi.

Her kim bize karşı ayaklanırsa kendisini ölü kabul etmelidir.

digidukkan digidukkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 1 / 269
  • Ticaret 5, (%100)
Ruhu şad olsun..

Şeriat ve cehalet kadar tehlikeli bir şey daha yoktur şu dünyada. Cahil, şeriat'a inanır; şeriat'da cahil'i yönetir. Allah'ın verdiği can'ı yalnız Allah alır diyorsun ama cihat adı altında insanları öldürüyorsun ve şeriat'ın kestiği parmak acımaz diye de savunma yapıyorsun. Orta çağın haçlı seferleri bitti ama hala şu yobazların cihatları bitmedi.
Yerlitek

kişi bu mesajı beğendi.

Yerlitek Yerlitek Gelecek internettir. Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 34 / 23
  • Ticaret 26, (%96)
Helal olsun hocam katılıyorum size :) Okumayıp oradan buradan duyanlar şeriat diye tuttururlar. Osmanlı'yı dikkatlice araştırmadan konuşanlar, Osmanlı'nın 18. ve 19. yüzyılda cehalet sahiplerinin peşindeki görüşlerle yönetme gibi bir davranış şekline girdiğini, birçok bilim dalını reddetmiş, sanatı ve sanatçı önemsemediğini de bilmemektedir heralde. Şeriatı savunanlar, şeriatı şeriat olduğu için sevdikleri için belki de cehalet devrinin geri dönmesini istemektedir :)

Ek Olarak:

digi dükkan adlı üyeden alıntı

Ruhu şad olsun..

Şeriat ve cehalet kadar tehlikeli bir şey daha yoktur şu dünyada. Cahil, şeriat'a inanır; şeriat'da cahil'i yönetir. Allah'ın verdiği can'ı yalnız Allah alır diyorsun ama cihat adı altında insanları öldürüyorsun ve şeriat'ın kestiği parmak acımaz diye de savunma yapıyorsun. Orta çağın haçlı seferleri bitti ama hala şu yobazların cihatları bitmedi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al