wmaraci reklam

Cookies Hakkında Sorum Var

4 Mesajlar 741 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

SeoBayi SeoBayi Yasal Eğitimli Gerçek SEO Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yasal Eğitimli Gerçek Seo Uzm
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 90 / 89
  • Ticaret 129, (%99)
Merhaba sayın Wmaracı üye arkadaşlarım.

Cookies ile alaklı bir sorum var yapmak istediğim şeyi kabaca şöyle belirtmek istiyorum sizlere.

1 web sayfasında bir linkim var diyelim, bu link üzerinden başka bir web sitesine gidiyor kullanıcılar.

Benim istediğim olay şu benim linkim ile bu web sayfasına gittiğinde Cookies de benim linkim sürekli kalmasını istiyorum ?

Biraz karışık bir dil ile anlattım ama biraz daha konuyu açayım; affiliate [ marketplace ] konusu bu aslında, benim referans linkimi Cookies de kalmasını istiyorum. Bu konu hakkında beyin fırtınası yada olumlu olumsuz bilgi ve düşünceleri yada evet 1 2 kod yardımı ile yapabilirmiyiz ?

İYİ FORUMLAR

wmaraci
reklam

Okanisik Okanisik Vip Tema Web Tasarım A.Ş. Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Vip Tema Web Tasarım A.Ş.
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ö** I**
  • Mesajlar 1381
  • Beğeniler 703 / 702
  • Ticaret 21, (%100)
Cache bir önbellek sistemi wordpress'teki eklenti ile aynı işlevi görür kullanım amacı ve avantajı, sayfanın hızlı açılmasını sağlamaktır, dezavantajı ise bu sayfada bir değişiklik yaptığında yeni değişikliğin tüm ziyaretçilere yansıması için cache temizleme zorunluluğudur. Siz sanırım sorunuza, cache karıştırdığınız için cevap alamadınız.
Tam anlayabilmek için bir linkim var dediğiniz sayfa sizin yönetebildiğiniz sayfa mı?
Linke tıklandığında gidilen sayfa sizin yönetebildiğiniz sayfa mı?
Yani hangisinde almak istiyorsunuz?
Eğer linkim var dediğiniz sayfaya müdahale edebiliyoranız clickleri veri tabanında artırarak tutabilirsiniz.
Yok bu işlemi gidilen sayfada yapacağım diyorsanız php nin $_SERVER['HTTP_REFERER'] fonksiyonundan faydalanabilirsiniz.
SeoBayi

kişi bu mesajı beğendi.

Vip Tema Web Tasarım A.Ş.

SeoBayi SeoBayi Yasal Eğitimli Gerçek SEO Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yasal Eğitimli Gerçek Seo Uzm
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 90 / 89
  • Ticaret 129, (%99)

Okan_IŞIK adlı üyeden alıntı

Cache bir önbellek sistemi wordpress'teki eklenti ile aynı işlevi görür kullanım amacı ve avantajı, sayfanın hızlı açılmasını sağlamaktır, dezavantajı ise bu sayfada bir değişiklik yaptığında yeni değişikliğin tüm ziyaretçilere yansıması için cache temizleme zorunluluğudur. Siz sanırım sorunuza, cache karıştırdığınız için cevap alamadınız.
Tam anlayabilmek için bir linkim var dediğiniz sayfa sizin yönetebildiğiniz sayfa mı?
Linkte tıklandığında gidilen sayfa sizin yönetebildiğiniz sayfa mı?
Yani hangisinde almak istiyorsunuz?
Eğer linkim var dediğiniz sayfaya müdahale edebiliyoranız clickleri vt artırarak tutabilirsiniz.
Yok bu işlemi gidilen sayfada yapacağım diyorsanız php nin $_SERVER['HTTP_REFERER'] fonksiyonundan faydalanabilirsiniz.

Gidilen sayfada yapacağım.
Evet benim yönetebildiğim bir sayfa, site vs..

Örnek: ahmet mehmet .com dan ayse .com/benimrefID = bu url ile gidildi.

İstediğim şey benim linkim ile gittiğinde benim linkimin Cache de kalması. Bu kişi aynı bu şekilde başka ref linki ile gitse bile CACHE de benim URL kalsın istiyorum.

Okanisik Okanisik Vip Tema Web Tasarım A.Ş. Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Vip Tema Web Tasarım A.Ş.
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ö** I**
  • Mesajlar 1381
  • Beğeniler 703 / 702
  • Ticaret 21, (%100)
A sitesinden B sitesine hangi link üzerinden gelindiğini
$ref = $_SERVER['HTTP_REFERER'];
echo $ref;
şeklinde alabilirsiniz. Bunu da sadece gidilen sayfada bu yöntemle alabilirsiniz. Gidilecek sayfanın uygun bir yerine bu kodu ekleyin, diğer siteden linke tiklama yolu ile kodu eklediğiniz sayfaya gelin nereden geldiginizi ekrana basacaktir.
SeoBayi

kişi bu mesajı beğendi.

Vip Tema Web Tasarım A.Ş.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al