wmaraci reklam
lidertakipci

curl ile post edilen verileri veritabanına kaydetme

3 Mesajlar 1.018 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

grimm61 grimm61 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 10 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
öncelikle merhaba arkadaşlar forumunuzda yeniyim adım mesut selamun aleykum.

bir sorum olucaktı . cloudflare ve benzeri sitelere curl ile başarılı bir şekilde verileri post edebiliyorum verileri array ile post ederkende bir id gönderiyor siteye bu id olmadan ne düzenleme yapabiliyorsun ne de silme işlemi yapabiliyorsun benim merak ettigim o id siteye gitsin ama aynı zamanda benim veritabanımada kaydolsun ben tek tek elle idleri girmim .. böyle bir şey mümkünmüdür acaba ?

Ek Olarak: yardım edebilecek yokmu arkadaşlar

wmaraci
reklam

LadyArch3r LadyArch3r Web Developer Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 930
  • Beğeniler 60 / 102
  • Ticaret 3, (%100)
Eğer bir siteye curl ile post yolluyorsan zaten kendi veritabanına da kaydedebilirsin.

Şöyle yapabilirsin.

Örnek olarak formdan gönderdin ad diye bir veri.

Bunu islem.php de önce veritabanına kaydet.

Daha sonrada karşı siteye gönderiyorsan onada curl ile post et.
grimm61

kişi bu mesajı beğendi.

grimm61 grimm61 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 10 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

LadyArch3r adlı üyeden alıntı

Eğer bir siteye curl ile post yolluyorsan zaten kendi veritabanına da kaydedebilirsin.

Şöyle yapabilirsin.

Örnek olarak formdan gönderdin ad diye bir veri.

Bunu islem.php de önce veritabanına kaydet.

Daha sonrada karşı siteye gönderiyorsan onada curl ile post et.

merhaba hocam , benim için önemli olan sadece record idler. başarı ile cloudfare hesabıma nameserver post edebiliyorum ama düzenleme ve silme işlemleride yapmak istiyorum ve burada benden record id istiyor. record id buluyorum bulmasına ama elimle teker teker girmek istemiyorum dediğim gibi . post ederken gönderdiği idyi benim veritabanımada kaydetmesini istiyorum . dediğiniz şeyide pek anlamadım benim yaptıgım şey ile hiç bir farkı yok sadece baska bir sayfaya yönlendirmişsiniz formu ? kendi içinde dönmeside aynı hesap oraya yazdıklarımı islem.php yede yazıcam sonuçta . eminim ufak bir problemdir ama kaç gündür ugrastırttı beni hala yapamadım fakat.

hocam birde siz beni yanlıs anlamıs olabilirsiniz örnek olarak , input koydugum yerleri veritabanına kaydediyorum orada sıkıntı yok. fakat siteye record id gönderirken kendi kafasına göre karmaşık bir sayı gönderiyor onun veritabanıma kaydolmasını istiyorum bunun için ayrı bir input açmadım açsam bile kabul olmaz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al