freelance iş ilanları

Farkli Sunucuda .php Dosya Yorumlama?

14 Mesajlar 3.440 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)
Karşıdaki sunucu yani çekmeye çalıştığınız sunucu php yorumlayabilen bir sunucu ise, size doğrudan .php dosyasının içeriğini vermez. Onu yorumlar ve ekrana yazılması gerekenleri yazar. Doğrudan içeriği çekmeniz için ya uzantının .php olmaması lazım ya da .php desteklemeyen bir site olması lazım.

Eğer .php destekleyen bir site ise API sistemi gibi bir sistem yazarak, post, get metodları ile siteye belli bir adresten, belli bir parametre ile girilen değerleri kontrol ederek belirttiğiniz bir dosyanın içeriğini tekrar o sunucuya gönderebilirsiniz. Tabi bunun için de bu kodların olduğu .php dosyasını yine ioncube ile şifrelemeniz gerekecek çünkü post/get adres yapısını ya da algoritmasını öğrenirlerse doğrudan o sayfaya erişebilirler.

Uzun lafın kısası direkt olarak başka bir adresten .php include etmek (bahsettiğiniz şekilde) imkansız denilebilir. Ha belki bir yolu vardır ama şu an için benim bildiğim bir yolu yok. :)

wmaraci
reklam

Eray Soft WGT Eray Soft WGT Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Grafik & Web Dizaycı
  • Konum Sinop
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Eyvallah dostum sagol. .txt yapsak o zamanda adam txt yolunu buldugu zaman isi cozer. Bana saglam bi script koruma mekanizmasi lazim. :D

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)

Eray Soft WGT adlı üyeden alıntı

Eyvallah dostum sagol. .txt yapsak o zamanda adam txt yolunu buldugu zaman isi cozer. Bana saglam bi script koruma mekanizmasi lazim. :D

Dediğim gibi api tarzı bir sistem yapabilirsiniz.
Örneğin wordpress teması yapıyorsanız functions.php dosyasının içeriğinde karşıdaki sitede bir .txt dosyasına bağlanırsınız. Eğer bu dosya içerisinde site ismi varsa, functions.php'de bulunan ikinci bir fonksiyon çalışmaya başlar ve böylelikle karşı sitede bulunan kodları çekebilirsiniz. Kodları çekmek için de özel bir hashkey oluşturup bunu da yine yalnızca o siteye bağlayabilirsiniz. Böylelikle istediğiniz siteyi gerektiğinde engelleyebilir, gerektiğinde tekrar aktif hale getirebilirsiniz. :rolleyes:

Cafer Cafer Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek PHP Developper
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 250
  • Beğeniler 65 / 71
  • Ticaret 2, (%100)
İoncube yi okadar güvenli bulmuyorum. Evet herkes çözemez ama decoderleri var. Almak isteyen hertürlü çözer.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al