wmaraci reklam

Fonksiyon dosyası sifreleme sistemi fikirleriniz

7 Mesajlar 965 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

osman4046 osman4046 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Programlama Uzmanı
  • Konum Van
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 44 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba değerli wmaraci kullanıcıları bildiği üzere yaptığımız scriptleri lisanslayarak satabiliyoruz bu lisanslamada kullanılan tekniklerin hepsi base64 gibi sifrelemeye dayanmaktadır ve bunlar çok rahat bir şekilde kırılıyor bende bunun üzerine biraz kafa yordum ve biraz geliştirme yapmak istedim md5 havuzlu şifreleme sayesinde hem kolay kolay kirilamayan md5 tekniğini kullanarak lisanslama üzerine bir script yazmaya başladım ve bu sistemi file get contend ile astım hersey sorunsuz ama çektiğim veriler yazarken yorum satırı halinde ekrana yazılıyor bunu bir türlü asamiyorum fikri olan veya yardım edebilecek olan biri varmi acaba

Web Programlama Uzmanı | ( PHP, Bootstrap, MySQL ) Yazılım İşleri Yapılır | WhatsApp Tıkla
wmaraci
reklam

basich basich WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Maliyeci
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad L** H**
  • Mesajlar 890
  • Beğeniler 109 / 319
  • Ticaret 8, (%100)
Baska sunucudan fonksiyon.php mi cekeceksiniz? :D
O iş bence biraz yaş hocam.
Başka sunucudan çekim yapılacağı için az bile olsa yavaşlık hissedilecektir. Eğer kırılmayacak bir şifreleme yöntemi arayışındaysanız ioncube 'i biraz araştırmanızı öneririm.

• Üyelik 09.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Van
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 44 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
İoncube yi biliyorum hocam belki 4-5 defa kullandimda ama zaman icerinde oda kirilabiliyor benim amacim md5 ile şifrelenmiş dosyayi baska sunucuda tutup bir anahtar ile o md5 i acip dosyayi okutmak istiyorum basardimda fonksiyon dosyasını cekstigim sunucdan base64 ile sofrelenmis kodlar geliyor direk dosya cekmiyorum bu sekilde hiz problemini astim kodlar encode ederek yazdirmayi başarıyorum ama yorum satiri halinde yaziyor oda kodun calismasina engel oluyor yani base64 encodeden anliyan olursa yardımcı olabilirse sevinirim

Web Programlama Uzmanı | ( PHP, Bootstrap, MySQL ) Yazılım İşleri Yapılır | WhatsApp Tıkla

stk27 stk27 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek web programcılık
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 67 / 19
  • Ticaret 1, (%0)
osman4046 md5 tek taraflı bir şifreleme olarak biliyorum nasıl decode edebiliyorsunuz

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 09.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Van
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 44 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
stk27 encode edilen verinin ham halini veri tabanında tutarak

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Md5 zerre güvenli değil onu değiştirin, diğer yorum satırı olayına gelince sanırım content type sıkıntıya düşüyor
osman4046

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Van
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 44 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
Mrtcn evet haklısın aslında güvenli değil ama benim tasarladığım sistem şifrelenen kodların md5ini anahtar olarak kullanıyor yani url otomatik alınıyor ve sistemdeki url ile karşılaştırılıyor doğru ise anahtar taraması yapıp anahtarı onaylıyor o da doğruysa sistemdeki tarihi kontrol ediliyor aslında tasarladığım yapı çok basit ve güvenilir ayrıca herşey bizim sunucularımızda olacagı için herhangi bir sorun teşkil etmiyor yani ioncube den daha yararlı ve güvenli diye biliriz tek takıldığım konu base64 ecode ediyorum yorum satırı halinde yazıyor php tag larıda mevcut neden yapıyor bir türlü aşamadım

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al