HTML / CSS / JS / PHP Profesyonel Olarak Öğrenmek İçin Kitaplar Nelerdir?

15 Mesajlar 2.432 Okunma
smmexpress

berkayztr berkayztr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 51 / 67
  • Ticaret 5, (%100)
Merhaba saygıdeğer wmaracı ailesi, Lise 3 öğrencisiyim bu sene okulda web tasarımı ve programlama dalı okumaktayım, okul notlarım oldukça iyi o konuda bir problemim yok ama okul yeterince bilgi vermiyor haliyle, kendimi tam olarak geliştirebileceğim sıfırdan hiç anlamayan birisinin bile öğrenebileceği kitaplar biliyormusunuz? Kendimi tamamen geliştirip istediğim scripti yazabilecek html css olarak responsive site yazabilecek vs. yani gerçekten yaptığım işin hakkını verebilecek ve profesyonel olabileceğim süre nedir ? Kaç yılda öyle bir duruma gelirim? Hangi kaynaklardan yararlanmalıyım? Büyük hedeflerim var ve kursa gidecek maddi durumum yok fakat gerçekten yararlı olacak ve bana birşeyler katacaksa kursa gitmek içinde herşeyi yaparım, sizden isteğim bu işi yıllardır yapan gerçekten profesyonel büyüklerimden bir yol göstermeniz, nereden nasıl başlamalıyım hangi kaynak kitapları önerirsiniz kaç senede belli bir noktaya gelirim hertürlü paylaşmak istediğiniz herşeyi bilmek isterim bana yol gösterecek ve bilgi sağlayacak her cümlenize ihtiyacım var şimdiden herkese teşekkürler :)

wmaraci
reklam

Smyrna35 Smyrna35 Web Programming Telefon Onaysız
  • Üyelik 27.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Programcılığı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 693
  • Beğeniler 118 / 183
  • Ticaret 16, (%100)
Merhaba,
Microsoftun açık akademi altında Html, css, jquery, php ve benzeri eğitimleri verdiği bir websitesi var temel bilgileri veriyor bu temelin üstüne bir şeyler koyarak o dili kavrayabilirsiniz.
Açık akademi linki: https://www.acikakademi.com/portal/default.aspx

Bunun dışında http://sanalkurs.net diye bir yer var pek inceleme fırsatım olmadı ama eğer ücretsiz ise kayda değer bilgiler mevcut.
brk berkayztr

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 51 / 67
  • Ticaret 5, (%100)
Smyrna35 Teşekkür ederim, kitap vs. almayı düşünüyorum en hızlı ve en faydalı şekilde nasıl öğrenirim onu araştırıyorum, verdiğiniz siteler için teşekkür ederim onlarıda inceleyeceğim :) Allah razı olsun güzel yorumunuz ve yardımınız için

enoua enoua www.enderaric.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 227
  • Beğeniler 45 / 35
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Bir bilgisayar mühendisi olarak söylemeliyim ki kitap almayı üniversite 2.sınıfta bıraktım. Kitaplar iyidir güzeldir ama artık bilişim ve yazılım öyle seviyelere ulaştı ki kitaplardan elde edeceğiniz bilgileri saatler hatta dakikalar içerisinde google aracılığı ile çözüyorsunuz. Hem de paranız cebinizde kalmış oluyor. Tavsiyem öncelikle w3schools.com gibi sitelerden basic altyapıları öğrenmeniz ardından da internette hedeflerinize yönelik içerik sağlayıcıları araştırmanız. Muhakkak elde edersiniz.

www.enderaric.com
Bilgisayar Mühendisi
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 51 / 67
  • Ticaret 5, (%100)
enoua En temelden başlayıp kendimi geliştirmek istiyorum ve kaynaklar çok kesik kesik bu w3schools güzelmiş birazcık baktım, peki ben bugün başlasam kaç senede bu işi profesyonel olarak yapmaya başlarım :)

• Üyelik 23.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 227
  • Beğeniler 45 / 35
  • Ticaret 0, (%0)
berkayztr profesyonellikten kastınız nedir tam olarak ? Hangi seviye mesela ?

www.enderaric.com
Bilgisayar Mühendisi

• Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 51 / 67
  • Ticaret 5, (%100)
enoua istediğim scripti yazabilecek, responsive site yazmada problem yaşamayacak, psd to html/css yazabilecek, yazdığım kodları wordpress gibi scriptlere entegre edebilecek kısaca sınırları olmayan birşeyler yapabilmek kaç senemi alır ?

• Üyelik 23.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 227
  • Beğeniler 45 / 35
  • Ticaret 0, (%0)
herşeyin sınırları vardır. Ne kadar sabırlı olursanız o kadar yaratıcı olursunuz. Yıl vermek doğru olmaz bunun için sadece 5-6 yıl beklemenize gerek olmaz planlı bir şekilde hevesle kendinizi geliştirmekle uğraşırsanız. Yoğun uğraşırsanız bunu çok daha kısa sürelere çekebilirsiniz. Ama kimse size bir süre tahmini veremez. Verilirse yalan olur.

www.enderaric.com
Bilgisayar Mühendisi

• Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 51 / 67
  • Ticaret 5, (%100)
enoua işte yapmak istediğim şeyleri tam olarak nasıl başlayacağımı bilmiyorum, youtubeden hangi kanalları takip etmeliyim, hangi sitelerden örneklerle anlatım bulabilirim, dümdüz kodları anlayamıyorum örneklerle anlatılması şart :)

Smyrna35 Smyrna35 Web Programming Telefon Onaysız
  • Üyelik 27.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Programcılığı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 693
  • Beğeniler 118 / 183
  • Ticaret 16, (%100)
Kitap almanızı önermiyorum. Çünkü internet her gün güncellenen bir yapıdadır. Bugün var olan html5 yarın belkide html6 olucaktır bu nedenle sabit bir bilgi olan bir kitaptan yararlanmak yerine her gün kendini güncelleyen sayfaları takip ederek bilgi edinmek sizin için daha iyi olucaktır.

Hem internetten öğrenmeniz daha hızlı ve daha detaylara ulaşma imkanı sağlayacaktır.
Kaynak olarakta forumları araştırıp detaylı bilgi edinebilirsin.

Profesyonel olarak ne zaman çalışmaya başlarsın diyecek olursak yukarıdada arkadaşın dediği gibi bunun belli bir süresi yoktur bazıları yıllardır kendine hiç bir şey katmadan hep aynı konumda kalır kimileri ise kısa bir sürede çok önemli yollar katedebilir bu tamamen birey ile alakalı bir durumdur. Eğer azim ve sabır ile çalışmalarınıza devam ederseniz çok kısa sürede çok iyi işler başarabilirsiniz.

Diyeceklerim bu kadar bir sorunun olursa mesaj atarsan elimden geldiğince yardımcı olurum.

İyi akşamlar, iyi çalışmalar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al