wmaraci reklam

HTTPS protokolü ve Request-Response modeli

3 Mesajlar 564 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Yusufcoruh Yusufcoruh WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 17 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese merhaba ;
Şimdilik amatör düzeyde Php ile ilgileniyor ve öğrenmeye çalışıyorum .Bu aşamada benim için biraz ileri seviye kalabilir ama verdiğiniz yanıta göre içerisinde ilgili dersleri barındıran bir udemy eğitimi satın almayı planlıyorum . sorum şöyle :

Elimde
"Servisimiz HTTPS protokolü ve Request-Response modeli ile çalışmakta olup her request "kullanıcıad" "sifre" birde "servisanahtar" zorunlu olarak içermelidir .Servis anahtarının test ortamı değeri "QWERY1TTEST" "dir

şeklinde başlayan ve en sonunda "servisimizin çalışma prensibi " diye biten uzunca bir PDF döküman var
bu dökümandakileri anlayabilmek basit bir örnek uygulama yaparak kendimi bu yonde geliştirmek adına udemy tarzı platformlardan vereceğiniz anahtar kelime yada dersleri içeren bir eğitim satın almayı planlıyorum . Php nin hangi konularına önem vermeliyim ? yanıtlarsanız sevinirim
kıymetli yorumlarınız ve değerli vaktiniz için şimdiden teşekkür ederim

wmaraci
reklam

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla bir ürünün API'sini kullanmaya çalışıyorsunuz. İşinizi tam olarak görürmü bilmiyorum fakat bot yazımı ve chat bot gibi konuları öğrenirseniz APİ sisteminin nasıl çalıştığını anlayabilirsiniz.

Yusufcoruh Yusufcoruh WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 17 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
evet bir hizmetin bir servisin web sitesinde bulunan " gelistiricilericinfull.Pdf" isimli dosyasindan alip yazdim buna "API" denip denmedigini bilmiyorum ancak
"HTTPS protokolü ve Request-Response " şeklinde google'da arattigimda " Rest " "restfull " " rest api " "postman" gibi kelimeler cikiyo ve hicbiride bir apiye baglanip bilgi çekmekle ilgili bir ornek vermemis yok yada dogrusu ben şöyle diyeyim ben anlamadim birde php bot ile api baglantisi seklinde bisiler deneyip ilgilenmem gereken alanimi tam olarak belirlemeye calisayim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al