wmaraci reklam
lidertakipci

PHP Config Dosyası Otomatik Kurulum [YARDIM]

3 Mesajlar 718 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MertKoseoglu MertKoseoglu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek x
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 120 / 168
  • Ticaret 3, (%100)
Merhabalar, blog scriptim için wordpress tarzında otomatik kurulum sayfası hazırlamak istiyorum. Başta çok kolay gözüktü. Fakat sonra işler sarpa sardı.

Bağlantı sağlanmadığında kullanıcıdan bilgileri almak üzere form sayfasına yönlendirdim.

Kullanıcı bilgileri config.php dosyasına post ettiğinde ve sonrasında bağlantı sağlandığında bilgileri veritabanına yazdırdım.

Daha sonra ben bağlantımı sağlayamadığım da veritabanıma nasıl baglanayım da config bilgilerimi sayfaya çağırıp bağlantı sağlayayım :)

Belki de saat biraz geç oldu o yüzdendir. Ama takıldım kaldım.

( Yani aslında ben post edilen veriler sayesinde bağlantımı gerceklestirdim. Her zaman post edilmeyeceğine göre ben bu config bilgilerini nereden çekip de bağlantı sağlayacağım. )

wmaraci
reklam

kubilayinfo kubilayinfo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ------
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 0 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

$user = "kubilay.info"; //veritabanı kullanıcı adı
$pwd = "123456"; //veritabanı şifresi
$host = "localhost"; //mysql server
$db = "kubi"; //veritabanı adı

$conn = mysql_connect($host,$user,$pwd) or die("MySQL sunucusuna baglanilamadi!".mysql_error());

mysql_select_db($db) or die("Veritabani secilemedi!".mysql_error());

?>

Bu şekilde bağlanabilirsiniz veritabanına,verileri veritabanındanmı çekeceksiniz,başka bir sayfadanmı?

asimavi asimavi Kpss Mağduru Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kpss Mağduru
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 8 / 19
  • Ticaret 2, (%100)
install.php adında bir dosya oluşturursun ve yanında birde lock adında dosya oluşturursun ilk açtığında lock adında dosya var mı bakarsın eğer varsa kurulum yaptırmazsın yoksa önce config dosyan var mı bakarsın eğer varsa içinde data bilgilerin var mı bakarsın varsa yeni kurulum güncelleme seçeneği gelir güncellemede güncellenecek dosya bilgilerin olur kurulum da ve config dosyası yoksa elle girmesini istersin kurulumu yaptırırsın

@simavi www.asimavi.net
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al