lostyazilim

Php Küçük Resme Tıklayınca Büyük Resmin Gelmesi

2 Mesajlar 756 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

hsaim hsaim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / K
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 70 / 18
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba Arkadaşlar, Size web tasarım ve programlama dersi için yaptığın ödevi paylaşıyorum.Sizde Php’yi temelden başlayıp öğrenecekseniz böyle ufak projelerden başlayabilirsiniz.
ÖDEV
1. Büyük ve küçük resimleri içeren iki resim klasörü belirleyin. Küçük resme tıklandığında büyük resim gelecek şekilde bir PHP kodu yazın. (Resimlere uygun isim verirseniz işiniz daha kolay olur. 1.jpg, 2.jpg vs…)
2. Lightbox2 araştırın ve resimlere tıklandığında web sayfası içinde gösterecek şekilde ayarlayın.
3. Bu kodları yazarken class yaratarak bu class’tan nesne üreterek şekilde kodu tasarlayın.

Projeyi Aşağıdaki Linkten İndirebilirsiniz.
http://www.yazilimgelistiricileri.com/php-kucuk-resme-tiklayinca-buyuk-resmin-gelmesi/
newyorsti

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.yazilimgelistiricileri.com/
wmaraci
reklam

newyorsti newyorsti Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 11 / 13
  • Ticaret 5, (%100)
konuyla pek alakalı olmayacak ama site fikri çok hoşmuş gerçekten fakat bir kaç eksik gördüm onları yazayım dedim.Öncelikle projeler kısmındaki konular aynı zamanda kategorilerde de var fakat Projelerin içerisinde alt bir kategori yok.Projelere tıklayınca c# dan javaya kadar dallanan bir konu yığını var.Bu ileride(tabi siteyi ne kadar ciddi düşünüyorsunuz,bilmiyorum) sıkıntı yaratır.Konu görünümü

dan biraz daha iç açıcı olabilir ve bence en önemlisi sadece kod ya da projenin tamamını paylaşmaktan ziyade bu projeleri youtube üzerinden videolu bir şekilde atarsanız çok çok faydalı olmuş olursunuz.

Umarım siteyi geliştirir ve daha ileriye taşırsınız, takipteyim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al