wmaraci reklam

PHP mysql fikir danışma için.

2 Mesajlar 513 Okunma
wmaraci reklam

ecarpar ecarpar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek bilişim ve e-ticaret uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 317
  • Beğeniler 23 / 90
  • Ticaret 0, (%0)
Yenilikleri inceleyeyim dedim biraz ve bunu yaparken de en iyi yol basit bir proje oluştumak diye düşünürüm.. İşin içine giricen ki sorunları görebilesin...

Bir ürün var ve bu ürünün ölçüleri var 5 farklı şey mevcut, en kolay şekilde bunu nasıl tutarım, CodeIgniter kullanıyorum, bunları database de farklı bir tabloda tutayım dedim ama database e nasıl eklesem iyi olur kısmında takıldım kaldım, ben normalde bunu urunler tablosuna atarım ve orada Parça,genişlik,derinlik,yükseklik,fiyat olarak virgül ile ayırarak tutarım sonrada araya / atar ikinci özelliklere geçerim, ama değişiklik olsun istedim (hep aynı şekilde yaparak gelişim olmaz malum.. ), urun_olculeri diye bir tabloya atayım dedim. veriyi buraya nasıl eklersem mantıklı olur?
urun_ölcüleri tablomda urun id si ile ilişkilendirip tutacağım orası kesin :D

tabloya
id, urun_id, parça ismi ,genişlik,derimlik,yükseklik, parçafiyatı olarak tutsam karışıklı olabilir, hangi parçaya hangi ölçü yada fiyat gidecek kısmı sıkıntı çıkartır.
tek satırda tutsam id,urun_id,ozellik oluşturup, ozellik tablosuna parça ismi ,genişlik,derimlik,yükseklik, parçafiyatı şeklindemi tutsam yada başka fikri olan varsa onuda dikkate alabilirim.

5 farklı şey :
1. Parça ismi
2. Genişlik
3. Derinlik
4. Yükseklik
5. Parça fiyatı

wmaraci
reklam

kozmo kozmo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Satınalma Uzmanı
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 24 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
tabikide hepsini ayrı olarak yapmak daha iyi ilerde problem yaşamamak adına parça ismi uzun ve boşluk veya kesme ile ayırmış olabilirsin,

hangi parçaya hangi ölçü yada fiyat gidecek kısmı sıkıntı çıkartır. demişsin bunu anlamadım zaten ID değerlerin olduğu sürece karışmaz,

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al