wmaraci reklam

PHP OOP Crud İşlemleri Hakkında

4 Mesajlar 935 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)
C# OOP sınıf crud işlemlerinde parametreler ve özellikler dizi ile gönderiliyor ve çalışan fonksiyonda elde wdilen berilerde tekrar dizi işe return ediliyordu.
Php ile genel çoğunluk oop kullanırkende aynı mantıkla mı hareket ediyor?

wmaraci
reklam

Decimas Decimas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 821
  • Beğeniler 1 / 302
  • Ticaret 1, (%100)
PHP C# gibi katı bir değil, doğası gereği çoğunlukla spagettiye çok açık ve zaten insanlar çoğunlukla spagetti yazmayı tercih ediyor. Dışarıdan baktığında taktir edebileceğin bir PHP site bile arkada komple spagetti olma olasılığı çok yüksek. Spagetti diyorum ama OOP bile yok içinde öyle düşün. Code First gibi yaklaşımlarla temiz temiz çalışman için laravel ve symfony gibi frameworklerel çalışmalısın. Bu aralar pure PHP mi frameworkler mi tartışmaları hiç bitmiyor ama günün sonunda senin yazdığın kodu başkası anlayabilecek ve maintain edilecekse framework kullanmak en iyisi. Topluluğunu seçerken C#'dan daha fazla seçenek bulabilirsin, bu topluluklar genelde frameworkler etrafından toplanmış durumda. .NET gibi onlarca alternatifin varmış da öyle geliştirme yapıyormuşsun gibi düşün, PHP tarafı çok çeşitli bu yönden.
GuestLion MyQueen

kişi bu mesajı beğendi.

no time for caution

LuPwn LuPwn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Valla C# da herşey kurallar çerçevesinde gerçekleşiyor, örnek olarak bir değişkeni atamak için değişken türünü belirlemelisiniz. PHP tarafında ise her şey serbest olarak düşün oohhh tarlada geziyormuş gibi özgürsün.
GuestLion MyQueen

kişi bu mesajı beğendi.

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)
C# yazıyordum sırf bu aşırı baskı içeren kurallar neseniyle tamamen PHP ye yöneldim. C# yazarken kendimi yazılımcı gibi değilde wp joomla gibi bir alt yapı kullanan biri gibi hissediyordum.
MyQueen

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al