freelance iş ilanları

Php otomatik yazışan bot yapımı

28 Mesajlar 3.883 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

MrB MrB WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 945
  • Beğeniler 87 / 262
  • Ticaret 1, (%100)
Önceden yapmış olduğum bir sistem algoritma temel halinde fazla komplike değil.
fikir verme açısından şunu diyeyim > Yazılan kelimeyi Tdk ve benzeri sitelerde sorgulayıp anlamını bulucak ve db ye ekleyecek. kelimenin anlamına göre soruya cevap verecek mantık bu aslında ama yapımı pek kolay olmamıştı bana :D umarım yapabilirsin,

bu arada like kullanmanı tavsiye etmem onun yerine full text search olayını kullansan daha sağlıklı olur

wmaraci
reklam

ahmetycom ahmetycom WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Rize
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 29 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Çok boş yorum yapanlar olmuş adam kucuk bi cevap sistemi yapmaya çalışıyo kendince siz yapay zeka hatta ve hatta apple ve google la yaristiriyosunuz ne düz bir düşünce bu php bilgisi olmayan insan oldugun cok net gözüktü buralarda yorum yapmayin bilginiz yoksa bari.. benim onerim kardesim veritabaninda kelimeleri tutmak cok mantikli boylelikle adamim yazdigi tum cumleyi alıp %like% kelimelere bolebilir sorgulatabilirsin ona gore cevap verebilirsin hatta adamin ismini session veya ip olarak veritabanina basta kaydedebilirsin ona gore cevap verebilirsin ayrica bazi bilgi sorularinda ilgili web sitelerine veri yollayarak file get content ile alip tekrar degiskene preg match le atayip bilgi sorularina cevap farkli wikipedia gibi sitelerden veri cekerek cevap verebilirsin bence cok guzel bi dusunce degisik bi fikir bulursan yazıp bizide aydınlat ozellikle burda gereksiz yorumda bulunan bilgisiz arkadaşlarımızı [emoji4]
vergizle qgrup

kişi bu mesajı beğendi.

GokhanKara GokhanKara Whatsappla.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)
Botum şu anda emeklemeye başladı, küçük küçük konuşmaya bile başladı :)

http://gokhankara.net/BotQui/

Ne demiştim ? Hiç bir şey imkansız değildir, @Websiteler arkadaşım bana yardımda bulundu ve ben şu an geliştiriyorum. Bittiğinde ufak ama iş görür bir hal alacak..

Fikirlerinize ve önerilerinize açığım arkadaşlar, şu an ona kelime öğretiyorum ve karşılığında vermesi gereken kelimeleri veritabanına yazdırıyorum.

Profesyonel Tasarım & Wordpress Tema / Eklenti hizmeti - http://whatsappla.com/@gokhankaraofficial

analogfikir analogfikir Osmanlı İmparatorluğu Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 888
  • Beğeniler 224 / 118
  • Ticaret 11, (%100)
Her arkadaş yapay zeka diyip durmuş. Arkadaş kendini geliştirmek için bişeyler yapıyor bence aklına ne geliyorsa dene gelişmeni sağlayacaktır. Bilmediğin şeylerie burda sorarsan hem biz hemde sen bilgilenmiş olursun.
GokhanKara

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Poi Poi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 184
  • Beğeniler 65 / 41
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam "okuyor musun" kabul etmiyor ama "okuyormusun" kabul ediyor, -musun ayrı dikkat edelim.
GokhanKara

kişi bu mesajı beğendi.

pose1233 pose1233 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 351 / 594
  • Ticaret 5, (%100)
http://rebot.me/

eğer lazımsa bu site bu hizmeti veriyor. en azından bilgi falan alırsın öyle yazıyım dedim
GokhanKara

kişi bu mesajı beğendi.

Kadınlar müthiştir, uzaktan bakınca.

brk brk Meşgul Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 285
  • Beğeniler 82 / 81
  • Ticaret 1, (%100)
1-2 yıl önce bir anlık mesajlaşma uygulaması* için benzer bir proje üzerinde çalışmaya başlamıştım. Daha sonra yazışma özelliği geri planda kaldı fazla geliştirmedim ancak belki biraz fikir verir diye bahsedeyim. Ayrıca şuradan yazışma örneğine bakabilirsin botisko-konusma.txt

Yazılan mesajı temizleyip ilk kelimeye göre işlem yapıyor, gerekirse ikinci ve gerekirse üçüncü kelimeyi de kontrol edip ona göre bir dizide tanımlanmış cevaplardan birini rastgele ve bir önceki mesajla aynı olmayacak şekilde seçerek gönderiyor. Uygun bir mesaj yoksa rastgele hazırlanmış ancak konuyla alakasız olsa da mesajı anlamadığını çaktırmayacak şekildeki cevaplardan birini seçiyor. Sadece bu şekilde bile etkileyici şekilde mantıklı cevaplar verebiliyor. Ancak çok güzel saçmaladığı zamanlar da yok değil. :)

Yukarıdaki gibi bir işlem yapıldığında mesajın tamamı işlenemiyor ve daha mantıklı cevaplar verebilecekken bunu yapamıyor. Mesajın tamamını işlemek için de şöyle bir şey yapmıştım. Veritabanında mesajlar imla kurallarına uygun şekilde tutuluyor. Gelen mesaj veya benzeri (LIKE) veritabanında varsa rastgele bir cevap alınıyor. Gelen mesaja uygun bir cevap yoksa son kelimeyi silip ona göre mesaj arıyor. O da yoksa ilk kelimeyi silerek bir cevap var mı diye kontrol ediyor. Bu işlem mesaj bitene kadar devam ettirilebilir. Ve uygun cevap yoksa yine rastgele seçilmiş cevaplardan biri gönderilebilir.

Gelen mesajlardaki imla hataları Google veya veritabanında tutulan doğru yazımlar sayesinde düzeltilebilir. Benim bu kısmı tamamlayacak vaktim olmadı.
GokhanKara

kişi bu mesajı beğendi.

coder, bike rider, hobbyist photographer

Rastena Rastena WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 3776
  • Beğeniler 836 / 1380
  • Ticaret 190, (%100)
Hocam her mesaj attığımız da sayfa değişmesi ve tasarımı degismenizi öneririm.
brk

kişi bu mesajı beğendi.

prestij
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al