wmaraci reklam

PHP ürün ekleme çıkarma aktif etme algoritması

5 Mesajlar 1.098 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

YakupYLDZ YakupYLDZ Minnet eylemem. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)
Arkadaşlar merhaba başlığa ne yazacağımı bilemedim açıkcası.

Bir sistem üzerine uğraşıyorum. Çeşitli mağazalar sitemde ürün satacaklar. Birden çok mağaza. Bu mağazaların hepsinin tek tek ürünleri girmesini istemiyorum zaten uğraşamıyorlar. O nedenle ben ürünleri kendim sisteme gireceğim. Fakat o ürüne her mağaza nasıl ayrı ayrı fiyat verecek?

Yani müşteri girecek ve bütün mağaza seçeneklerini görecek aralarından seçim yapacak.
Bunu nasıl yaparım.

GELİRLİ SİTELERİNİZİ SATIN ALIYORUM. PM ATABİLİRSİNİZ.
wmaraci
reklam

Okanisik Okanisik Vip Tema Web Tasarım A.Ş. Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Vip Tema Web Tasarım A.Ş.
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ö** I**
  • Mesajlar 1380
  • Beğeniler 699 / 702
  • Ticaret 21, (%100)
Urunler adında bir tablon olacak
Id urun_adi urun_resmi

Uyelerinin urun ekledigi sayfada tüm ürünleri, şecmeli bir kutu içinde tümünü sergileyebilirsin veya tipi search olan arama kutusunda otomatik tamamlamalı bir kutu oluşturabilirsin(autocomplete).

Satista_olanlar tablosu
Id uye_id urun_id fiyat .... gibi çogaltabiliriz bu kısmı

Satista_olanlar tablosuna
uye id sini sessionda tutarak,
Urun id sini autocomplete'den alarak insert ederler.

Kim ne eklemis sayfanda göstermek için 3 tabloyu join ile birlestireceksin.

Uyeler, Satista_olanlar, Urunler

Uyeler tablosundan id, Satista_olanlar tablosundan uye_id'yi baz alarak birleştirme yaptiginda zaten neyi kim eklemis ona göre birleştirmiş oldun. Satista_olanlar urun_id ile Urunler tablosundan id'yi birlestirdiginde de eklenen ürünün adını sanını almış oluyorsun.

Birlesimi yaptiktan sonra istedigin bilgiyi ekrana basarsin.
YakupYLDZ Yusufcoruh

kişi bu mesajı beğendi.

Vip Tema Web Tasarım A.Ş.

YakupYLDZ YakupYLDZ Minnet eylemem. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)
hocam gerçekten çok teşekkürler. Ben yine bu konu üzerine DM atabilirim size. Çok sağolun..

GELİRLİ SİTELERİNİZİ SATIN ALIYORUM. PM ATABİLİRSİNİZ.

Decimas Decimas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 821
  • Beğeniler 1 / 302
  • Ticaret 1, (%100)
Algoritman şu; kullanıcılar, mağazalar, ürünler, fiyatlar şeklinde bir tablo grubu olduğunu varsayalım. Eklenen ürün için store_id ve price_id şeklinde iki sütun daha ekleyelim. Mağazanın sayfasında ürün için WHERE'de product_id ve store_id aranırken INNER JOIN ile fiyat bilgisi de çekilir.

Ürünler hem eklenirken fiyatlar tablosuna da fiyat eklenip bu eklenen fiyatın id'si ürünler tablosundaki price_id sütuna yazdırılırsa tek yapılması gereken yukarı anlattım gibi mağaza'nın veya ürünün id'si fiyat bilgisini getirmeye yeterli olacak.

Insert işlemi esnasında çoklu tablolar söz konusu olduğu için transaction konusu es geçilmemeli. Mağaza, ürün vs silinirken veri tutarlılığı için foreign key kullanılması gerekiyor.

no time for caution
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Yusufcoruh Yusufcoruh WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 17 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

Uyelerinin urun ekledigi sayfada tüm ürünleri, şecmeli bir kutu içinde tümünü sergileyebilirsin veya tipi search olan arama kutusunda otomatik tamamlamalı bir kutu oluşturabilirsin(autocomplete).

bu ifade ile ;
Sanırım gittigidiyor , hepsiburada tarzı pazaryerlerii bu anlattığınız mantıkla ürün için önce kategori seçimi sonrada açıklama girdiriyor ve ilerleterek varyasyon vs tamamlatıp satışa çıkarttırıyor.

Bu işlem için yani frontend tarafı için bootstrap uyumlu snippet vs bulabilirmiyim ? özellikle hepsiburadanın ürün ekleme arayüzü çok iyi .. themeforestten bakıyorum ama sanırım dogru kategoriyi bilmediğimden bulamadım

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al