freelance iş ilanları

PHP yeterli Mi ?

13 Mesajlar 1.831 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

eksiyukluproton eksiyukluproton Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Microsoft Sertifikalı Yazılım Geliştirici - Yazılım&Veritabanı Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 19 / 24
  • Ticaret 6, (%100)
Php'nin algoritması şudur gibi bir tanım yapmak yanlış çünkü algoritmayı yazılımcı belirler. Algoritma, bir işi yapmak için tanımlanan, bir başlangıç durumundan başladığında, açıkça belirlenmiş bir son durumunda sonlanan, sonlu işlemler kümesidir. Aynı algoritma kullanılarak, farklı dillere benzer yazılımlar oluşturulabilir. O yüzden iyi dil yoktur, iyi algoritma vardır :)

wmaraci
reklam

fubia fubia Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** Ç**
  • Mesajlar 209
  • Beğeniler 15 / 56
  • Ticaret 4, (%100)
Arkadaşım daha önceki gönderisinde wp gibisi yok demiş, fakat ben buna katılmıyorum. Wp'yi kurup, tema yüklemek ve moderasyonunu yaparak ancak bir yere gelebilirsiniz. Daha sonraki zamanlarda bu siteye girerek, şurda problem var, bu hatayı alıyorum diyerek kendinizi soğutursunuz.

Benim tavsiyem elma ve armutları karıştırmayın. Açıkçası Türkiyedeki çoğu, sözüm ona web tasarım firması wp editörlüğü yapmaktadır. Bu nedenle sıfırdan bir proje oluşturanların ekmeğini elden almaktadır.

Başımdan geçen bir olayı anlatırsam beni daha iyi anlarsınız; Bundan 7-8 ay önce bir derneğin web sitesi projesini aldık. Resmi olarak bütün anlaşmamız tamamlandı siteyi aktif ettik. Bundan bir ay sonra gelen telefonda, dernek yetkilisi sitemizden memnun olduğunu fakat, bir tanıdığının bize yaptığınız fiyatın %70'i daha az fiyata yapacağını söyledi dedi. Bende gülerek, yarın için sözleştim. O kişide oraya geldi. Genç bir arkadaşımızdı. Ben işten anlamıyor gibi yaparak projelerini göstermesini istedim, gösterdiği siteler wp tabanlı ve ücretsiz temalardı. Bu arada yaptığımız sitede değişik fonksiyonlar vardı, dernek üyeliği bölümü, sms aktivasyon vs. Dedim ki, bu saydıklarımı uygularmısınız kendi sitenizde. Arkadaş, internette hazır varsa yüklerim siteye dedi. Peki ben sizin yaptığınız bir sitedeki temayı beğendim fakat bunun şablonu hoşuma gitmedi bunu baştan sona değiştirmemiz mümkün mü deyince, arkadaşımız sıkıldı. Dernek yetkilisine dediğim son şey şu oldu. Ben hiç olmassa bir emek sarf edip sizden xxxx bir rakam aldım. Ama arkadaşınız hiç bir emek sarf etmeden xxx teklif ediyor. Sizce ilahi adalete göre kim daha faydalı iş yapmış olur deyince yetkili bana hak verdi. Şuan Türkiye genelinde hizmet veriyor bu dernek ve vakıf olmaya karar vermişler.

Yarın bir gün, bu işin ticaretini yapmaya çalıştığınızda Wp sizin elinizi kolunuzu bağlar. Bunun yerine Php öğrenmenizi tavsiye ederim. Aksi halde işin içine daldığınızda benim gibi birisi karşınıza çıkabilir. Özellikle, her benim dayımda amcam da bu işi yapıyor diyenlere, tanıştırması için insanlara ısrar ediyorum. :)

Php'den de ötesi MVC vardır. Özellikle CodeIgniter en iyi MVC'lerdendir. Bu konuyu internetten araştırabilirsiniz.

Teşekkürler.

Nefes Nefes Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 45 / 32
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam ben şun an php öğrenme aşamasındayım şu an ilk scripti mi yazmaya çalışıyorum fakat uzun sürüyor bunun yerine wp ile içli dışlı olsam tüm kod yapısını öğresem diyorum uzun sürer fakat olsun sms aktivasyon ise wp ye entegre etsem diyorum :)

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al