wmaraci reklam

phpmailer table styles

3 Mesajlar 584 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Rakoto Rakoto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek acemi yazılımcı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 22 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar
Öncelikle konu daha önce açıldıysa özür dilerim. Gerek siteden gerekse farklı kaynaklardan yaptığım araştırmalar sonucu bir çözüme kavuşturamadım. Şimdi tam olarak yapmaya çalıştığım iş şöyle.
Cronjob kullanarak belli günlerde bir mail attıracağım. Databaseimde günlük olarak yapılan kayıtlar var. Bu kayıtlardan makinelerin doluluklarını tespit edebiliyorum. Fakat her günün doluluğu %85 in altında olan makineleri mail atsın istiyorum fakat bunu sadece bir mailde ve biraz da css eklemesi yaparak tablo şeklinde attırmak istiyorum. Biraz uğraşmam sonucunda şu an 85 in altında olan makineleri mail attırıyorum fakat düz html olarak atıyor ve daha da kötüsü hepsini ayrı ayrı mail olarak atıyor. Bununla ilgili nasıl bir yol izleyebilirim ? İyi günler iyi çalışmalar

wmaraci
reklam

Abdullahx Abdullahx MW Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek .
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 393 / 395
  • Ticaret 3, (%100)
Şimdi ben size yolu göstereyim, uygulamayı siz yapın.

Öncelikle harici bir mail.php adında bir dosya oluşturun.
Bu mail için bir template dosyası gibi bir şey.
İçeriğini örnek olarak şunun gibi bir şey yapın, ben uydurma css ler ekledim, siz onları kendinize göre düzenlersiniz. foreach kısmını da veritabanından aldığınız verilere göre düzenlemeyi unutmayın. Birden fazla datayı foreach ile kullanmanız gerektiğini düşünüyorum. Dediğim gibi ben fikir veriyorum, siz düzenlemeyi yaparsınız.

Mail

foreach ($data as $index => $item) {?>

Birinci sütun İkinci sütun Üçüncü sütun Dördüncü sütun

Daha sonra cron job dosyasında 85% in altında olan makineleri çekiyorsunuz. Bu çektiğiniz veriyi $data isimli değişkene atayın. foreach e girebilecek şekilde bir veri olsun. fetch_assoc ile çekin yani. değişkenin isminin $data olmasının önemi yukarıdaki template dosyasında $data değişkenini döngüye sokuyoruz çünkü. Ardından output buffering olayından yararlanacağız.

$data = $db->query("SELECT * FROM vesaire vesaire"); // Artık pdo veya mysqli kullanımına göre bu değişkene fetch_assoc şeklinde veriyi atayın.

ob_start();
require_once __DIR__ . DIRECTORY_SEPARATOR . 'mail.php'; # Template dosyasını çağırın
# buradaki $data değişkeni mail.php içerisinde kullanılabilir oluyor bu şekilde
$mailBody = ob_get_clean(); # bütün çıktıyı bir değişkene atayın
# Bu mail body değişkenini phpmailer a body olarak yollayın.

İsterseniz mail.php içerisindeki tbody kısmını direkt cron dosyası içerisinde de döngüye sokup tr elemanlarını çoğaltabilirsiniz. Tabii bunları da bir değişkene atarsınız. Bu defa mail.php içerisindeki tbody ye bu döngü ile artırdığınız değişkeni yazarsınız. Umarım açıklayıcı olabilmişimdir.

Rakoto Rakoto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek acemi yazılımcı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 22 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkürler

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al