wmaraci reklam

Random (rastgle) Resim ve Link

5 Mesajlar 1.130 Okunma
smmexpress

selocan35 selocan35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek cafeciyim
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 4 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar oyun sitem için rastgele oyunun küçük resim oyun adı ve linklerini göstermek istiyorum ben yapmaya çalıştım ama sadece resimleri çekiyor

benim yaptığım bu http://www.oyuncem.com/YAN_oyun_monitor.php ama link ve oyun isilerini yazdıramadım

lugesoft oyun scripti kullanıyorum

biraz önemli cevaplarını bekliyorum

wmaraci
reklam

Hucukii Hucukii </ismailcaakir> Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad İ** Ç**
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 57 / 78
  • Ticaret 8, (%100)
a tagı içerisinde href komutunun "" lerini koymayı unutmuşsunuz ve diğerlerini onları düzeltmeniz lazım

Ek Olarak: Hata olarak bunları gördüm fakat php kodlarınıda görmem lazım ilk dediğimi yaptığınız halde düzelmediyse sayfa kodlarını ekleyin sorunu çözmeye çalışalım.

Develops everything always..

• Üyelik 19.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek cafeciyim
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 4 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

function oyun($id,$benzer=8) {
global $tp;
$oyun = mysql_fetch_array(mysql_query("Select ".$tp."oyunlar.id,".$tp."oyunlar.adi,".$tp."oyunlar.adi_s,".$tp."oyunlar.aciklama,".$tp."oyunlar.hit,".$tp."oyunlar.tarih,".$tp."oyunlar.etiketler,".$tp."oyunlar.vote,".$tp."oyunlar.voteint,".$tp."oyunlar.adres,".$tp."oyunlar.resim,".$tp."kategori.adi_s as ks,".$tp."kategori.adi as kadi,".$tp."oyunlar.kid from ".$tp."oyunlar inner join ".$tp."kategori on ".$tp."oyunlar.kid = ".$tp."kategori.id and ".$tp."oyunlar.adi_s='$id'"));
if(!$oyun){
header("Location: /");
}
mysql_query("Update ".$tp."oyunlar set hit = hit + 1 , son_tarih='".time()."' where adi_s = '$id'");

$q = mysql_query("Select yazan,email,yorum,tarih from ".$tp."yorum where oid ='".$oyun['id']."' and durum=1");
$iy=1;while($y = mysql_fetch_array($q)) {
$yorum[] = array('yazan'=>$y['yazan'],'email'=>$y['email'],'yorum'=>$y['yorum'],'tarih'=>date("d.m.Y",$y['tarih']),'i'=>$iy);
$iy++;}

$q = mysql_query("Select ".$tp."oyunlar.id,".$tp."oyunlar.adi,".$tp."oyunlar.adi_s,".$tp."oyunlar.aciklama,".$tp."oyunlar.hit,".$tp."oyunlar.etiketler,".$tp."oyunlar.vote,".$tp."oyunlar.voteint,".$tp."oyunlar.resim,".$tp."kategori.adi_s as ks,".$tp."kategori.adi as kadi,".$tp."oyunlar.kid from ".$tp."oyunlar inner join ".$tp."kategori on ".$tp."oyunlar.kid = ".$tp."kategori.id and ".$tp."oyunlar.kid='".$oyun['kid']."' and ".$tp."oyunlar.aktif=1 order by ".$tp."oyunlar.tarih desc limit $benzer");
$ib=1;while($b=mysql_fetch_array($q)) {
$benzerler[] = array('id'=>$b['id'],'adi'=>$b[adi],'adi_s'=>$b[adi_s],'aciklama'=>$b[aciklama],'resim'=>adres($b[resim]),'hit'=>$b[hit],'puan'=>ortalama($b[voteint],$b[vote]),'etiketler'=>parcala(",",$b[etiketler]),'i'=>$ib,'kategori'=>$b['kadi'],'kadi_s'=>$b['ks'],'kid'=>$b['kid']);
$ib++;
}
$oyun = array('adi'=>$oyun['adi'],'id'=>$oyun['id'],'adi_s'=>$oyun['adi_s'],'aciklama'=>$oyun['aciklama'],'resim'=>adres($oyun['resim']),'hit'=>$oyun['hit'],'tarih'=>$oyun['tarih'],'etiketler'=>parcala(",",$oyun['etiketler']),'adres'=>oyunadres(adres($oyun['adres'])),'puan'=>ortalama($oyun['voteint'],$oyun['vote']),'kategori'=>$oyun['kadi'],'kadi_s'=>$oyun['ks'],'kid'=>$oyun['kid'],'yorum'=>$yorum,'benzer'=>$benzerler);
return $oyun;
}

function oyunadres($q) {
if(eregi(".dcr",$q)) {
$adres = array('tur'=>'dcr','adres'=>$q);
}
if(eregi(".swf",$q)) {
$adres = array('tur'=>'swf','adres'=>$q);
}
return $adres;
}
?>

$zzz = "select * from os_oyunlar order by rand() limit 0";
$s = mysql_query($zzz);
while ($ress = mysql_fetch_array($s))
{
$rid = $ress['id'];
$rres = $ress['resim'];

echo "";
}

$oyun = mysql_query("select id, resim from os_oyunlar order by rand() limit 10");
while ($reso = mysql_fetch_array($oyun))
{
$oid = $reso['id'];
$ores = $reso['resim'];
echo "";
}

?>

Ek Olarak: yok n-mu bu işi halledecek babayiğit

Ek Olarak: acaba yeni sql gereklimi acaba

MertKoseoglu MertKoseoglu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek x
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 120 / 168
  • Ticaret 3, (%100)
http://www.mkoseoglu.com/php-mysql/php-4-farkli-rastgele-yazi-kodu.html

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 19.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek cafeciyim
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 4 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
üstad burada yazdığın cvp için http://wmaraci.com/forum/php/random-rastgle-resim-link-97155.html saol ama benim ki oyun sitesinde oyunların küçük resimlerini oyun isimlerini ve linkleri bağımsız sayfa göstermek istiyorum

ben yapmaya çalıştım ama rastgele resimler geliyor ve oyunların isimlerini ve direkt linkleri yazıdıramadım benim yapmaya çalıştığım bu

http://www.oyuncem.com/YAN_oyun_monitor.php burada oyunların direk linki ve oyun isimleri çıkmıyor veya ben yapamadım

Ek Olarak: Slm arkadaşlar, Bu şekilde yaptım ama oyun isimlerini ve linklerini yazıdırama dım bir yerde yanlışlık var ama anlamadım için içinden çıkamadım Şuna Bir El atın 10 gündür açık bu konu NEREDE YANLIŞLIK VAR

Benim yaptığım sayfa bu http://www.oyuncem.com/random.php

$zzz = "select * from os_oyunlar order by rand() limit 10";
$s = mysql_query($zzz);
while ($ress = mysql_fetch_array($s))
{
$rid = $ress['id'];
$rres = $ress['resim'];
$orid = $adi['id'];
$radi = $adi_s['adi'];

echo "";
}

?>

veri tabanı bu şekilde ;

Bu şekilde yaptım ama oyun isimlerini ve linklerini yazdırama dım bir yerde yanlışlık var ama anlamadım için içinden çıkamadım Şuna Bir El atın 10 gündür açık bu konu

Ek Olarak:

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al