lostyazilim

Sayfa yenilemeden inputtaki değeri almak?

9 Mesajlar 1.914 Okunma
lostyazilim
smmexpress

FurkanCanoz FurkanCanoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Android Develoading....
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** C**
  • Mesajlar 1038
  • Beğeniler 753 / 343
  • Ticaret 5, (%100)
Herkese merhabalar, PHP ile sayfayı yenilemeden inputtaki değeri alıp nasıl işlem yaptırabilirim?

sayfayı yenilemeden yapmam gerekiyor çünkü başka inputtaki verilerde sayfa yenilenince gidiyor.

Ajax dışında bir kullanım hatırlıyorum üniversitede hocamız göstermişti, ben mi yanlış hatırlıyorum :confused: yoksa böyle bir şey gerçekten var mı? onu öğrenmek istiyorum.

Edit: sorunum ajax ile çözülmüştür.

Bundan ayrı olarak: Yazının karakter sayısını hesaplamak için edcsmile hocamın hazırladığını kullanabilirsiniz. :)

edcsmile adlı üyeden alıntı

Basit olarak şöyle bir şey hazırladım bende hocam maksat diğer arkadaşlar içinde aracı olsun :)

http://jsfiddle.net/gq1rsjdt/3/

Sardığımla aradığım mutluluktu güya..
wmaraci
reklam

lucid lucid Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Full Stack Web Developer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 2, (%100)
Ajax ile mumkun,

https://stackoverflow.com/questions/2866063/submit-form-without-page-reloading

XHR (Ajax vs.) ile yapmak istemiyorsaniz JSONP gibi farkli data transfer metodlarini kullanabilirsiniz.
FurkanCanoz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** C**
  • Mesajlar 1038
  • Beğeniler 753 / 343
  • Ticaret 5, (%100)

lucid adlı üyeden alıntı

Ajax ile mumkun,

https://stackoverflow.com/questions/2866063/submit-form-without-page-reloading

XHR (Ajax vs.) ile yapmak istemiyorsaniz JSONP gibi farkli data transfer metodlarini kullanabilirsiniz.

Hocam teşekkür ederim ajax ile yaptım ancak şöyle bir sorunum var: ben ajaxta url kısmını yazmasam aynı sayfada işlem yaptırabilir miyim?
Bunu denemek için başka sayfadaki php kodlarını bu sayfaya çektim ancak tüm html kodlarını dahil çekiyor. Sadece değişkeni nasıl çekebilirim?

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)

furkanscream adlı üyeden alıntı

Hocam teşekkür ederim ajax ile yaptım ancak şöyle bir sorunum var: ben ajaxta url kısmını yazmasam aynı sayfada işlem yaptırabilir miyim?
Bunu denemek için başka sayfadaki php kodlarını bu sayfaya çektim ancak tüm html kodlarını dahil çekiyor. Sadece değişkeni nasıl çekebilirim?

Ajax'da amaç başka bir dosyayı post etmek ve oradaki sonuçlara göre bir takım işlemler yapmak olur genelde. Bulunduğun sayfayı post etmemek amaç zaten. O yüzden yaptıracağın işlemleri başka bir dosyada yaptırıp, bulunduğun sayfada sadece sonuca göre işlem yapmalısın.

Tüm HTML kodlarını çekiyor dediğin veriyi tam olarak nasıl çekiyorsun? Kodlarını yazarsan yardımcı olayım.
kaanst

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 10.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** C**
  • Mesajlar 1038
  • Beğeniler 753 / 343
  • Ticaret 5, (%100)

Sinan adlı üyeden alıntı

Ajax'da amaç başka bir dosyayı post etmek ve oradaki sonuçlara göre bir takım işlemler yapmak olur genelde. Bulunduğun sayfayı post etmemek amaç zaten. O yüzden yaptıracağın işlemleri başka bir dosyada yaptırıp, bulunduğun sayfada sadece sonuca göre işlem yapmalısın.

Tüm HTML kodlarını çekiyor dediğin veriyi tam olarak nasıl çekiyorsun? Kodlarını yazarsan yardımcı olayım.

Sinan hocam teşekkür ederim, dediğiniz doğru amaç başka bir dosyayı post etmek. Ben wordpress içerisinde yapmaya çalışıyordum bunu ve wordpress'e pek hakim olmadığım için aynı sayfada yapmak için araştırıyordum ancak işlem yapılan php dosyasını wp-admin klasörüne attım ve sorunu çözdüm :)

Umur09 Umur09 :/ Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek dev.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 21 / 55
  • Ticaret 1, (%100)
Hesaplama yaptıktan sonra bunu veritabanına veya bir dosyaya yazmıyorsanız, yani sadece istemci taraflı çalışacak bir fonksiyon ise javascript ile yazabilirsiniz. wp-admin klasörüne atmış olmanız bu sorunu çözmekten çok günü kurtarmaya yönelik olmuş gibi geldi bana :)

• Üyelik 10.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** C**
  • Mesajlar 1038
  • Beğeniler 753 / 343
  • Ticaret 5, (%100)

Umur09 adlı üyeden alıntı

Hesaplama yaptıktan sonra bunu veritabanına veya bir dosyaya yazmıyorsanız, yani sadece istemci taraflı çalışacak bir fonksiyon ise javascript ile yazabilirsiniz. wp-admin klasörüne atmış olmanız bu sorunu çözmekten çok günü kurtarmaya yönelik olmuş gibi geldi bana :)

Hocam veritabanına yazılacak bir şey değil sadece işimi kolaylaştıracak ufak bir hesap yapacak o yüzden direk ajax ile yapıp hesapla.php dosyasınıda wp-admin klasörüne atmam amacıma ulaştırdı. Görüşleriniz için teşekkür ederim problemi çözdüm :)
Umur09

kişi bu mesajı beğendi.

ikodev ikodev Developer Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 1020
  • Beğeniler 321 / 320
  • Ticaret 19, (%100)
furkanscream

Basit olarak şöyle bir şey hazırladım bende hocam maksat diğer arkadaşlar içinde aracı olsun :)

• Üyelik 10.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** C**
  • Mesajlar 1038
  • Beğeniler 753 / 343
  • Ticaret 5, (%100)

edcsmile adlı üyeden alıntı

furkanscream

Teşekkür ederim hocam :)
ikodev

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al