wmaraci reklam

Token Expiry Hatasını Çözemedim

4 Mesajlar 616 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

halilyc halilyc labters.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web & Grafik ve iOS
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 441 / 190
  • Ticaret 6, (%100)
Merhabalar arkadaşlar, iOS uygulamam için pusher servisini kullanarak anlık mesajlaşma oluşturdum ve bunun backendi için Laravel frameworku ile php yazıyorum. Pusher sitesindeki örnekleri takip ederek ilerliyorum ve herşey sorunsuzca çalışıyor fakat son aşamadaki kullanıcı kaydı isteğini attığım zaman Token süresi için expiry hatası alıyorum;

"Token exp (expiry) may be no more than 86400s in the future"

Çözümü için hiç bir sonuç yok neredeyse çok enteresan :) Bende githubdan elemanın iletişim bilgilerini edinip bir site üzerinden kendisine durumu ilettim sistem saatinin doğru olduğundan emin ol yazmış fakat bilgisayarımın saatinde bir sorun yok, Laravelìn timezone ayarı da UTC olarak duruyor, Europa/Istanbul yaptım ama sonuç vermedi. App/Session.php dosyasında lifetime değerini 360 vs yaptım ama halen aynı hatayı alıyorum. Sorun yaşadığım kısmı daha iyi anlayabilmeniz için faydalandığım makalenin ilgili kısmını da paylaşıyorum, şimdiden yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkür ederim :)

https://pusher.com/tutorials/ios-chat-app-swift-chatkit-part-2#testing-our-endpoints

wmaraci
reklam

MertCenikut MertCenikut 💎[~ Cloud Expert ~]💎 Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek System Administrator
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 3 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Sadece tavsiye; Bu tip sorunlarınızı stackoverflow.com'da sorarsanız hızlı bir şekilde yanıt alabilirsiniz. Webmaster forumlarında çözümü bulmak uzun bir süreç gerektiriyor.
halilyc

kişi bu mesajı beğendi.

⭐️[~System Administrator~]⭐️
Site: https://www.mertcenikut.com

• Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 441 / 190
  • Ticaret 6, (%100)

MertCenikut adlı üyeden alıntı

Sadece tavsiye; Bu tip sorunlarınızı stackoverflow.com'da sorarsanız hızlı bir şekilde yanıt alabilirsiniz. Webmaster forumlarında çözümü bulmak uzun bir süreç gerektiriyor.

teşekkürler hocam iOS için her zaman stackoverflow kullanıyorum ama php için webmaster forumlarında genelde sonuca daha rahat ulaşıyorum diye şansımı denedim, tavsiye için teşekkürler ingilizceye çevirip hemen orayada koyayım soruyu :)

• Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 441 / 190
  • Ticaret 6, (%100)
Sorun sunucu saatinin 2 dakika ileride olması çıktı, daha sonra bu sorunu yaşayanlar olabilir diye dipnot düşeyim dedim :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al