wmaraci reklam

Yemeksepeti benzeri site yapmak

7 Mesajlar 2.155 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

mastergo mastergo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı , Web Master
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba, Yemeksepeti tarzı bi site yapmayı öğrenmek için bilinmesi gerekenler neledir? aöf web tasarımı ve kodlama okuyorum. anlatım yapan bi youtube kanalı falan önerisi yada hangi diller bilinmeli bilen varmı? şimdiden teşekkürler.
Ozcnn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Ozcnn Ozcnn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 18 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba yemek Sepeti tarzı bi site yapmak için öncelikle tasarım konusu biraz araştırman gerek web tasarım okuduğun için pek sorun olmayacağını düşünüyorum. Bunun için bildiğin gibi html, js ve css kullanmalısın tasarımının responsive olmasına dikkat etmeni öneriyorum (bootstrap olabilir) kodlama kısmına gelirsek çok fazla alternatifin var ama bana kalırsa php daha basitime geliyor bu yüzden sana önerim php.

Phpnin ülkemizde cok fazla kullanıcısı olduğundan çok fazla doküman var yapamadığın yerde çok işine yarayacaktır. Hali hazırda bu verileri tutacağın bit veritabanında olması gerek php kullanacaksan mysql veritabanını kullanmanı öneririm.
Bunun yanında sana önerim hevesini kırabilir fakat ticaret için yapacaksan yapma çünkü yemeksitesi artik globalleşmiş bir marka bunun karşısında durman çok zor olur ama kendini geliştirmek için yapacaksan sana çok sey katacağına inanıyorum

Başka arkadaşların yorumlarını da dikkate al her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır :)
Kolay gelsin

borderking borderking WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek özel sektör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Z** K**
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 27 / 34
  • Ticaret 1, (%100)
Yemek sepetine rakip bir site yapman sana direk olarak kazanç sağlamaz, bizim insanımız gereksiz yere 2. bir siteye KK bilgisini ve adresini girmez, bir şeyi farklı yada daha iyi yapman lazım, ve tam bu noktada sermaye gerekiyor, promosyonlar reklamlar vs.

Ancak böyle komplike bir script yazmış olmak sana çok şey katacaktır, kaybın olmaz, en fazla 500 lol maçı atmamış olursun

Remus Remus NUMLOCK.COM.TR Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 768
  • Beğeniler 165 / 230
  • Ticaret 3, (%100)
Hazır script alarak editleyerek kullan ancak insanların seni kullanması için baya kampanya yapman lazim

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ismail03 ismail03 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ameliyathane Hemşiresi
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 2633
  • Beğeniler 344 / 487
  • Ticaret 12, (%100)

Ozcnn adlı üyeden alıntı

Merhaba yemek Sepeti tarzı bi site yapmak için öncelikle tasarım konusu biraz araştırman gerek web tasarım okuduğun için pek sorun olmayacağını düşünüyorum. Bunun için bildiğin gibi html, js ve css kullanmalısın tasarımının responsive olmasına dikkat etmeni öneriyorum (bootstrap olabilir) kodlama kısmına gelirsek çok fazla alternatifin var ama bana kalırsa php daha basitime geliyor bu yüzden sana önerim php.

Phpnin ülkemizde cok fazla kullanıcısı olduğundan çok fazla doküman var yapamadığın yerde çok işine yarayacaktır. Hali hazırda bu verileri tutacağın bit veritabanında olması gerek php kullanacaksan mysql veritabanını kullanmanı öneririm.
Bunun yanında sana önerim hevesini kırabilir fakat ticaret için yapacaksan yapma çünkü yemeksitesi artik globalleşmiş bir marka bunun karşısında durman çok zor olur ama kendini geliştirmek için yapacaksan sana çok sey katacağına inanıyorum

Başka arkadaşların yorumlarını da dikkate al her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır :)
Kolay gelsin

mysql ile birlikte nosql de kullanılabilir hız ve performans sağlar
php alanında güncel sürümlerde script geliştirmede fayda var 5.6üstü ve 7.2 arası
InnoDb ve Mariadb öğrenmeliyiz :)
Ozcnn

kişi bu mesajı beğendi.

gknyldrmm gknyldrmm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Y**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 7 / 17
  • Ticaret 2, (%50)
Bosa uğraşma bence.

enesmrc enesmrc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek ADS
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 17 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
ben "boşa uğraşma" algısını sevmiyorum. Yeni bir girişime "neden ki, maaşını al temizce yoluna bak" yada "işe yaramaz" gibi bakışlar hoş değil. Hiç yoktan kendini geliştiriyor. İnsanların fikirlerini bu tarz çıkışlarla kısıtlamamak gerek
saygılar
shieLd Ozcnn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al