freelance iş ilanları

Pinterest Mevzusu...

3 Mesajlar 844 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

birkideneme birkideneme WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 59 / K
  • Meslek Emekli - Serbest meslek
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 15 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
Moda, dekorasyon, ev eşyası, gezilecek yerler, yiyecek - içecek, düğünler, gelinlikler, hayvanlar, ev eşyaları, kartvizitler, davetiyeler, takılar, sürpriz organizasyonlar...Böyle bolca görseli olabilecek konularla ilgili olanlara Pinterest'i öneririm. Uğraşmanızın derecesine göre sitenize buradan belli bir geri dönüş alabilirsiniz. Konu ne olsa gider belki...de, ortam esas olarak bir görsel platformu olduğundan görseli bol konularda yükselmeye çalışıyorsanız daha bir işe yarar sanırım.

Pinterest'te yapılması gereken temel şeyler: (Eksikli bir liste olabilir, bunlar sadece kendi tecrübelerim)

Sitenizin kullanıcı adı olabilecek bir ismi varsa kullanıcı adınız sitenizin adı olsun. Veya en azından ona yakın bir isim. Direkt kendi isim ve soyadınızla da açabilirsiniz, sitenizle ilgisi olmayan bir isimle de. Ama yükseltmeye çalıştığınız bir site varsa onun adını kullanın, linkini de ana sayfanızda gösterin - gösterilebiliyor.

Burada görsel panoları açmalısınız, bilmiyorsanız da girince sistemi anlamanız çok sürmez. Panolarınıza kendi sitenizden veya başka kaynaklardan 'pin'ler ekleyebilirsiniz. (Fotoğraflar) Ayrıca başkalarının panolarındaki görselleri beğenebilir, sizdeki uygun panolara ekleyebilirsiniz. İnsanları takip edebilirsiniz - belli panolarını veya bütün panolarını.1 -2 pano da açabilirsiniz 100 - 200 pano da, size kalmış.

Ben hem başkalarının panolarından pinler ekliyorum, hem de kendi sitelerimde açtığım konuların görsellerini buraya pinliyorum. 2. şekli yaptığım zaman görselin altında sitemin ismi çıkıyor. Site ismi hem ana sayfamda, hem kullanıcı adımda, hem de kendi sitelerimden eklediğim fotoların altında görünüyor; böylece başkalarının dikkatini çekebiliyor.

Ama insanlar durduk yerde fark etmiyorlar sizi tabii, her sosyal medya platformunda olduğu gibi burada da başkalarıyla etkileşime girmeniz gerekiyor.

Ne giderim peşlerinden / Ne ardımda devam olsun / Ne uyarım, ne hükmeder / Kalanlara selam olsun.
wmaraci
reklam

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
Dönüşler nasıl oluyor acaba? Hitinizin % kaçı buradan geliyor? Türkçe mi İngilizce mi siteler-hesaplar kullanıyorsunuz? Tıklama ve gelir durumu nasıl oluyor?

Cevaplarsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler :)

birkideneme birkideneme WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 59 / K
  • Meslek Emekli - Serbest meslek
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 15 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
1 WP sitem ve 4 - 5 tane bloğum var, hepsi de Türkçe.

Hiçbir sosyal medya platformundan fazla bir geri dönüş almıyorum ben. Bunun için ciddi uğraşmak lazım, benim şu andaki şartlarımda bu mümkün değil. Sitelerimdeki yazıların çok büyük kısmını kendim yazıyorum ve ayrıca müşterilerim için yazılar yazıyorum çünkü.

Ama zaman ayıran geri dönüş sağlar, buna inanıyorum. Çünkü sosyal platformlardaki sayfalarıma abandığım zaman sonuç fark ediyor. Birkaç gün önem verip sonra günlerce boş bırakmıyorum tabii, ama bu yeterli değil. Hepsi için aktif ve doğru olan saatleri bilmek, sadece link vermeyip arada başka şeyler de paylaşmak, insanları takip etmek, yorum yapmak, paylaşımlarını paylaşmak falan lazım. Bu öyle bir iş ki ne eksik yapacaksın - ne fazla. Kendini hatırlatacaksın ama insanları boğmayacaksın. Ve her gün birkaç saatini ayıracaksın. Etkileşimi körükleyecek yöntemler kullanacaksın; bazı paylaşımları soru cümlesi şeklinde yapmak gibi. Ciddi geri dönüşler isteyen bunu bu şekil yapmalı, ben böyle yapamıyorum.
EscomeBilisim

kişi bu mesajı beğendi.

Ne giderim peşlerinden / Ne ardımda devam olsun / Ne uyarım, ne hükmeder / Kalanlara selam olsun.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al