wmaraci reklam

Pinterest 'te yeniyim. Tavsiyeleriniz neler?

7 Mesajlar 2.516 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

bhdstandart bhdstandart WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek icra Takip Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 487
  • Beğeniler 64 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba
Pinterest de yeniyim. Kurcaladım ve çok begendim. Şimdiye kadar neden kullanmamıştım merak ettim doğrusu.

Öncelikle nasıl takipçi kasabilirim ya da burada takibe takip gibi bir fonksiyon etkili oluyor mu?
Açıkçası 4 gündür günde 150 kişiyi takip ediyorum toplamda 25 tane geri dönüş oldu. Bu yönden zayıf sanki.

Geniş çaplı önerilerinizi rica ediyorum...

İcra Takip Uzmanı
wmaraci
reklam

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Önümüzde iki seçenek var.

1. Pinterestte ortalama günde 2 saat gezin, pinlere, hesaplara bakın, siteleri inceleyin. Kendinize deneme için site açıp taktikler geliştirin. Yerli ve yabancı forumları gezin, bol bol okuyun. Böylece 3- 4 ay sonra sizde hit getirebilecek siteler yapmaya başlayabilirsiniz.

2. Pinterest eğitimi veren birinden ücretli eğitim satın alın, ya da site yaptırın. Böylelikle cebinizden para çıksa da 3 - 4 ay zaman kazanır ilk ayın sonunda para kazanmaya başlarsınız.

Geniş çaplı önerim bu olacak. İnsanların aylarca uğraşıp öğrendiği ve yüzlerce lira harcayarak edindiği tecrübeyi size "sadece iyilik" olsun diye vermesini beklemeyin.

Ben vermiyorum, ne ücretli ne ücretsiz.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Hazır bilgi beklemenizi tavsiye etmiyorum. Cok kârlı bir sektör kimse size altin sirlarini vermez. Yaza dogru pinterest icin hizmet ilanlari acacagim zaten. Niche vs.. siteler için birde e kitap olusturmayi dusunuyorum.

Bolca arastirma yapip bunlari pratige dokmeniz gerekli gerisi zaman icinde gelecektir. Photoshoptan vs.. anlamaniz da bu konu adina faydali olur...

Herkes bu aralar pintereste sardi niche olayindan dolayi fakat %90ni bir kazanc saglayamadan kepenk indiriyor. Yani basit bir is değil. Gaza gelip girmekten ziyade yabanci kaynaklari taramak gerekiyor

QuiTR QuiTR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Kameraman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ş**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 26 / 23
  • Ticaret 11, (%64)
Ben anlatımı, stratejiyi ücretsiz anlatacağım ancak kullanmamız gereken eklentiler dolar üzerinden codecanyon'da satılık, sadece onları satın almanız gerekmekte.

İlk önemli eklenti : Wordpress Automatic Plugin
Codecanyon bağlantısı tıkla
İkinci eklenti : Pinterest Automatic Pin Wordpress Plugin

İki eklenti aynı firma tarafından yazılmış eklentidir.
Bizim için birinci eklenti çok önemli olmakla birlikte ikinci eklentide çok işlevseldir.

Eklentilerin dili ingilizce. Kullanımını ben anlatmayacağım çünkü internette videolar var. Ben özelliklerini neler yapabileceğinizi ve bizim ne yapacağımızı anlatacağım...

Bu stratejinin temel mantığı şu:

Automatic eklentisi ile sitemize otomatik olarak içerik çekmek diğer eklentimiz ile bu yazıdaki resimleri pinterestte paylaşıp siteye hit çekmek.
Bu en temel kazanç şeklimiz ancak bu kazancı katlamak sizin elinizde ki o da şöyle: automatic eklentisi ile amazon,ebay gibi sitelerden de içerik çekebiliyorsunuz böylece adsense reklamları yanında affiliate marketing ile de kazanabiliyorsunuz.

Temel stratejimiz budur....

Şimdi ise eklentileri satın alıp lisanslarını aktif ettiğinizi varsayarak eklentiler hakkında bilgiler vereceğim.

Wp Automatic Eklentisi

Bu eklenti ile içerik nerelerden çekersiniz: Amazon, Clickbank , Walmart, Youtube Videos, Vimeo videos , DailyMotion, Feed yani RSS, eBay, Flickr images, Instagram, Pinterest ,Reddits ,Twitter tweets, Facebook,

Gördüğünüz gibi İnstagram dahil (hastaghlerden foto çekimi) birçok yerden içerik çekebiliyorsunuz.

Benim tereddütte kaldığım ama önemli olan bir diğer yer ise içerikler:

Ben niche sitenizi almanca açmanızı öneriyorum ki bu örnekten gidelim:
Almanca moda sitesi açtınız varsayıyorum. Buna içeriği ingilizce moda sitelerinden RSS ile içerik çekebilirsiniz..
Bu eklenti Çeviri dahil yapmaktadır.

Böylece ingilizce sitedeki içeriği çeviri yapıp almanca sitenizde paylaşabilirsiniz. Veya tam tersinide yapabilirsiniz, bu sizin elinizde..

Bu Eklenti belirttiğiniz dakika da bir içeriği çekip paylaşım yapar. (örneğin 60 dakikada bir) Benim önemli bir uyarım ise iki eklentide de zaman aralığını kısa yapmayın yani 5-10 dakikada bir içerik paylaşsın yapmayın. Ben sitede 60 dakikada bir pinterest'te 25 dakikada bir paylaşım öneriyorum.

Eklenti üzerinden paylaşım içeriğine dair her şeyi ayarlayabiliyorsunuz.
Etiket girişini dahil eklenti yapmaktadır. İsterseniz paylaşımları filtreleyebiliyorsunuz. Yani şu tür yazıları paylaşma gibi...

Bu eklenti ile şu şekilde çalışmaktadır.
New campaign bölümünden "Campaing" oluşturup fashion kategorisine içerik çekeceksiniz. Buradan ayarları yapıp fashion kategorisini seçip başlatıyorsunuz. Belirttiğiniz dakika aralığında paylaşım yapıyor.

Aynı şekilde diğer kategoriler içinde "Campaing" oluşturuyorsunuz..
Bu eklenti bu kadar...

Diğer eklenti:
Pinterest Automatic Pin Wordpress Plugin
Bu eklenti ile yazılarınızdaki resimleri otomatik olarak pinterest hesabınızda paylaşıyorsunuz. Bu çok kolay bir eklenti zaten panelde gördüğünüzde rahatlıkla kullanacaksınız..

Eklentini şöyle bir güzelliği var: Örneğin sitede fashion, birde shoes kategorisi var. Eklentinin ayarlarından sitedeki fashion kategorisindeki resimlerin pinterestteki fashion panosuna, sitedeki shoes kategorisinden pinterestteki shoes panosuna aktarmasını sağlayabiliyorsunuz. Böylece gelişi güzel paylaşım olmuyor...

Bu eklenti ile pinlerinizi istediğiniz gibi zamanlayabiliyorsunuz. Eklenti pin başlığını içeriğini gibi detayları wordpress içeriğinizden almaktadır..

Günlük önerdiğim pin sayısı 30-50 bence ne aşağısına inin nede yukarıya çıkın.

Anlatımım bu kadar bunun üstüne bir şey katmak isteyen olursa belirtmesini rica ederim. Faydalanan olduysa da ne mutlu bana..

Şimdi şunu da belirteyim arkadaşlar, özellikle hintlilerin youtube'de bu tarz konular hakkında çok güzel anlatımları bulunmakta. Sadece iyice araştırmak gerek...

EDİT: Kazancı Nasıl Daha Fazla Yapabiliriz?

* Pinterest düzenli paylaşımlar ile iyi etkileşim sağlayabileceğiniz bir yer, Hesaplarınızın etkiletişimi arttığında, hesaba düzen verip re-pin satışı, pano davetiye satışı yapabilirsiniz..

* Siteler sadece adsense ve affiliate ile sınırlı değil. Özellikle AlperA'nın konularını okumanızı tavsiye ederim. Farklı firmalardan da reklam koyabilirsiniz ancak reklama boğmanızı tavsiye etmem..

* Pinterest ile iyi etkileşim almış bir hesaba ulaştığınızda yeni hesaplar açıp o hesaptan yönlendirmeler yaparak onlarca kaliteli hesaba ulaşabilirsiniz.
iosDeveloper formlu98 Msasn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

bhdstandart bhdstandart WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek icra Takip Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 487
  • Beğeniler 64 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Ancak sözlerim sanırım yanlış anlaşılmış. Amacım armut piş ağzıma düş mantığı değil.

Araştırma yaptım ve yapmaya da devam ediyorum. Her bilgi, birikimle havuz olur.

Ben şu an için sadece takipçi kasma üzerine araştırma yapıyorum.

Photoshop bilgim oldukça iyi. Kitle oluştuktan sonra gayet ilerleyebileceğime eminim.

İcra Takip Uzmanı

berkaypasa58 berkaypasa58 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 194
  • Beğeniler 9 / 48
  • Ticaret 3, (%100)
1- Konun ile alakalı arama yap o kişilerin takipçilerini takip et.
2- Takipçisi ve takip ettiği kişi sayısı çok olan birini bul onun takipçilerini takip et.

1 saatte en fazla 100 kişi faln takip edebiliyorsun zaten. 100 kişi ettiğimde 25 takipçi geldi. 700 kişi takip ediyorum 500 takipçi var. Bu takipçiler işe yararmı hiç bir fikrim yok sonuçta onlarda bi ton kişiyi takip ediyor.

Yusuf18 Yusuf18 $86 18.01.2019 Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Asker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Y** M**
  • Mesajlar 939
  • Beğeniler 167 / 171
  • Ticaret 1, (%100)

QuiTR adlı üyeden alıntı

Ben anlatımı, stratejiyi ücretsiz anlatacağım ancak kullanmamız gereken eklentiler dolar üzerinden codecanyon'da satılık, sadece onları satın almanız gerekmekte.

İlk önemli eklenti : Wordpress Automatic Plugin
İkinci eklenti : Pinterest Automatic Pin Wordpress Plugin

İki eklenti aynı firma tarafından yazılmış eklentidir.
Bizim için birinci eklenti çok önemli olmakla birlikte ikinci eklentide çok işlevseldir.

Eklentilerin dili ingilizce. Kullanımını ben anlatmayacağım çünkü internette videolar var. Ben özelliklerini neler yapabileceğinizi ve bizim ne yapacağımızı anlatacağım...

Bu stratejinin temel mantığı şu:

Automatic eklentisi ile sitemize otomatik olarak içerik çekmek diğer eklentimiz ile bu yazıdaki resimleri pinterestte paylaşıp siteye hit çekmek.
Bu en temel kazanç şeklimiz ancak bu kazancı katlamak sizin elinizde ki o da şöyle: automatic eklentisi ile amazon,ebay gibi sitelerden de içerik çekebiliyorsunuz böylece adsense reklamları yanında affiliate marketing ile de kazanabiliyorsunuz.

Temel stratejimiz budur....

Şimdi ise eklentileri satın alıp lisanslarını aktif ettiğinizi varsayarak eklentiler hakkında bilgiler vereceğim.

Wp Automatic Eklentisi

Bu eklenti ile içerik nerelerden çekersiniz: Amazon, Clickbank , Walmart, Youtube Videos, Vimeo videos , DailyMotion, Feed yani RSS, eBay, Flickr images, Instagram, Pinterest ,Reddits ,Twitter tweets, Facebook,

Gördüğünüz gibi İnstagram dahil (hastaghlerden foto çekimi) birçok yerden içerik çekebiliyorsunuz.

Benim tereddütte kaldığım ama önemli olan bir diğer yer ise içerikler:

Ben niche sitenizi almanca açmanızı öneriyorum ki bu örnekten gidelim:
Almanca moda sitesi açtınız varsayıyorum. Buna içeriği ingilizce moda sitelerinden RSS ile içerik çekebilirsiniz..
Bu eklenti Çeviri dahil yapmaktadır.

Böylece ingilizce sitedeki içeriği çeviri yapıp almanca sitenizde paylaşabilirsiniz. Veya tam tersinide yapabilirsiniz, bu sizin elinizde..

Bu Eklenti belirttiğiniz dakika da bir içeriği çekip paylaşım yapar. (örneğin 60 dakikada bir) Benim önemli bir uyarım ise iki eklentide de zaman aralığını kısa yapmayın yani 5-10 dakikada bir içerik paylaşsın yapmayın. Ben sitede 60 dakikada bir pinterest'te 25 dakikada bir paylaşım öneriyorum.

Eklenti üzerinden paylaşım içeriğine dair her şeyi ayarlayabiliyorsunuz.
Etiket girişini dahil eklenti yapmaktadır. İsterseniz paylaşımları filtreleyebiliyorsunuz. Yani şu tür yazıları paylaşma gibi...

Bu eklenti ile şu şekilde çalışmaktadır.
New campaign bölümünden "Campaing" oluşturup fashion kategorisine içerik çekeceksiniz. Buradan ayarları yapıp fashion kategorisini seçip başlatıyorsunuz. Belirttiğiniz dakika aralığında paylaşım yapıyor.

Aynı şekilde diğer kategoriler içinde "Campaing" oluşturuyorsunuz..
Bu eklenti bu kadar...

Diğer eklenti:
Pinterest Automatic Pin Wordpress Plugin
Bu eklenti ile yazılarınızdaki resimleri otomatik olarak pinterest hesabınızda paylaşıyorsunuz. Bu çok kolay bir eklenti zaten panelde gördüğünüzde rahatlıkla kullanacaksınız..

Eklentini şöyle bir güzelliği var: Örneğin sitede fashion, birde shoes kategorisi var. Eklentinin ayarlarından sitedeki fashion kategorisindeki resimlerin pinterestteki fashion panosuna, sitedeki shoes kategorisinden pinterestteki shoes panosuna aktarmasını sağlayabiliyorsunuz. Böylece gelişi güzel paylaşım olmuyor...

Bu eklenti ile pinlerinizi istediğiniz gibi zamanlayabiliyorsunuz. Eklenti pin başlığını içeriğini gibi detayları wordpress içeriğinizden almaktadır..

Günlük önerdiğim pin sayısı 30-50 bence ne aşağısına inin nede yukarıya çıkın.

Anlatımım bu kadar bunun üstüne bir şey katmak isteyen olursa belirtmesini rica ederim. Faydalanan olduysa da ne mutlu bana..

Şimdi şunu da belirteyim arkadaşlar, özellikle hintlilerin youtube'de bu tarz konular hakkında çok güzel anlatımları bulunmakta. Sadece iyice araştırmak gerek...

EDİT: Kazancı Nasıl Daha Fazla Yapabiliriz?

* Pinterest düzenli paylaşımlar ile iyi etkileşim sağlayabileceğiniz bir yer, Hesaplarınızın etkiletişimi arttığında, hesaba düzen verip re-pin satışı, pano davetiye satışı yapabilirsiniz..

* Siteler sadece adsense ve affiliate ile sınırlı değil. Özellikle AlperA'nın konularını okumanızı tavsiye ederim. Farklı firmalardan da reklam koyabilirsiniz ancak reklama boğmanızı tavsiye etmem..

* Pinterest ile iyi etkileşim almış bir hesaba ulaştığınızda yeni hesaplar açıp o hesaptan yönlendirmeler yaparak onlarca kaliteli hesaba ulaşabilirsiniz.

linkler aktif değil sanırım güncelleyebilirmsiiniz

👑 Duolingo Öğretmen Hesabı
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al