Kodlama, çocukların ve bireylerin mantıksal düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Kodlama, karmaşık problemleri daha küçük parçalar halinde nasıl parçalayacağını ve çözebileceğini öğretir ve daha sonra bunları birleşik bir çözüme entegre eder. Her endüstrideki işin daha iyi sorun çözücülere ihtiyacı vardır.

Steve Jobs, bir röportajda, kodlamayı öğrenmekle ilgili şunları söyledi:
“Bu ülkedeki herkes bilgisayarın nasıl programlanacağını, bilgisayar dilini öğrenmeli, çünkü sana nasıl düşüneceğini öğretiyor, bilgisayar bilgisini liberal bir sanat olarak görüyorum, herkesin alması gereken bir şey olmalı” dedi.

Kodlama, çocuklara takımlarda iyi çalışmayı öğretir.

Kod öğrenmek yeni iş fırsatlarına kapı açar.

Code.org’un kurucularından olan Hadi Partovi, önümüzdeki on yılda 1.4 milyon programlama işinin gerekli olacağını ve mevcut projeksiyonların sadece 400.000 mezun için olduğunu tahmin ediyor.

Şöyle bir değerlendirme yaptığımızda 25 yıl öncesini düşünün bugun var olan meslekler o zaman yoktu ve tam tersi o gün var olan meslekler bugun yok.
Kod öğrenme, çocuklara teknolojiye karşı daha fazla güven verir.

Gerçek şu ki, çoğu öğrenci profesyonel kodlayıcı olmaya devam etmeyecek. Ancak hangi mesleğe geçerse, kodlamanın temellerini öğrenmek onlara teknolojiye karşı güven duygusu verebilir.

Herkes programcı mı olmalı?

Tabiki hayır. Biz ebeveynler olarak sizlere kendi hayallerimizi ve istediklerimizi dikte etmek yerine sizin yeteneğiniz olan alanlarda sonuna kadar destek çıkmalıyız.
Gerçek şu ki, programlama öğrenmeye çalışan çoğu öğrenci profesyonel kodlayıcı olmaya devam etmeyecek. Ancak hangi mesleğe geçerse, kodlamanın temellerini öğrenmek onlara teknolojiye karşı güven duygusu verecek..

Kodlama, çocukların ve bireylerin mantıksal düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Kodlama, karmaşık problemleri daha küçük parçalar halinde nasıl parçalayacağını ve çözebileceğini öğretir ve daha sonra bunları birleşik bir çözüme entegre eder. Her endüstrideki işin daha iyi sorun çözücülere ihtiyacı vardır.

Kızımla birlikte çektiğimiz scratch eğitimi tanıtım videosu
Eğitim hakkında daha detaylı bilgiyi emrahyuksel.com.tr de bulabilirsiniz.