Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

1Beğeni
  • 1 Yazan ClkOfis

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Programlama

yazılıma başlamak

Okunmamış 27 Şubat 2019, 23:01
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 19 / Erkek
Meslek: Öğrenci
Ad, Soyad: Ce... Er...
Ticaret: 0, 0%
çok klasik bir soru olacak biliyorum ama gerçekten beni tatmin edecek bir cevap ve beni bu yolda yönlendirecek bir yazı bulamadım

yazılıma başlamak istiyorum öncelikle hangi dillerle başlamalıyım ve hangi kaynakları kullanmalıyım siz nerden öğrendiniz hangi kaynakları kullandınız?
Okunmamış 28 Şubat 2019, 09:42
VoSToK Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Meslek: Serbest
Ad, Soyad: Al... Ki...
Ticaret: 39, 100%
Hangi dille başlamak yerine ne üzerine proje geliştirmek istiyorsun buna karar verebilirsen zaten hangi dile başlayacağını bulabilirsin.
Er kişiysen görevin neyse başar,
Zevke, eğlenceye hayvanda koşar. ATSIZ
Okunmamış 28 Şubat 2019, 09:45
ClkOfis Adlı Üyenin Avatarı
http://www.clkofis.com

Yaş / Cinsiyet: 24 / Erkek
Ad, Soyad: Em... Ço...
Ticaret: 8, 100%
hocam başlamadan önce kendine sorman gereken sorular var mesela benim en hoşuma giden soru;
mesela bi oyun oynarken yada bi teknolojik alet kullanırken kendinize şunu soruyormusunuz "acaba arka tarafata neler oluyor" ?
bunun gibi kendinize sormanız gereken soruları cevapladıktan sonra benim tavsiyem dilden önce programlama mantığını öğrenmeniz arkasından web mobil masaüstü gibi ilginizi daha çok çeken alanlara yönelerek seçim alanını daraltmak olmalı.
FurkanCanöz bunu beğendi.
Okunmamış 28 Şubat 2019, 19:40
FurkanCanöz Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Ad, Soyad: Fu... Ca...
Ticaret: 5, 100%
ClkOfis hocam çok önemli bir noktaya değindi. "acaba arka tarafata neler oluyor?" Bu soruyu hangi sistemi vs görürsem görüyüm hep kendime sorarım/sorardım ve ben olsam şöyle yapardım derim (tabi bu programlamayı öğrendikten sonra oldu) öğrenmediğim önceki zamanlar allahalla bunu nasıl yaptılar lan acaba? diyerek geçti
Sardığımla aradığım mutluluktu güya..
Okunmamış 02 Mart 2019, 23:11
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 19 / Erkek
Ad, Soyad: Ce... Er...
Ticaret: 0, 0%
Alıntı:
ClkOfis Adlı Üyeden Alıntı
hocam başlamadan önce kendine sorman gereken sorular var mesela benim en hoşuma giden soru;
mesela bi oyun oynarken yada bi teknolojik alet kullanırken kendinize şunu soruyormusunuz "acaba arka tarafata neler oluyor" ?
bunun gibi kendinize sormanız gereken soruları cevapladıktan sonra benim tavsiyem dilden önce programlama mantığını öğrenmeniz arkasından web mobil masaüstü gibi ilginizi daha çok çeken alanlara yönelerek seçim alanını daraltmak olmalı.
Şimdi söyle ben üniversiteye hazırlanıyorum ve tercih yaparken bilgisayar mühendisliği yazmayı düşünüyorum hani böyle bir düşüncem varken dedim ki bir yazılıma başlayayim öğrenmeye çalışayım zamanla sevip sevemeyeceğimi anlarım bu yüzden yazılıma başlamak istiyorum eğer seversem o zaman bı yöne yönelmeyi düşünürüm ama şuan sadece bu işi sevip sevemeyecegimi görmek istiyorum
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Programlama