lostyazilim

mosquito Webmaster Kullanıma Hazır!

12 Mesajlar 3.281 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

AtakanAtes AtakanAtes 1881 - 193∞, özlemle... E-Mail Onaysız
  • Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım Tek.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 2867
  • Beğeniler 54 / 747
  • Ticaret 25, (%100)

Üstünde uzun zamandır çalıştığım ve dün duyurusunu yaptığım "mosquito Webmaster" artık kullanıma hazır. İlk versiyonu olarak üst düzey webmaster arkadaşların isteğini pek fazla karşılamayabilir ancak yeni ve orta düzey webmaster arkadaşların rahatça kullanabileceği bir yazılım. Şimdi biraz yazılımı tanıyalım:

Yazılımda websitesine ping yollama - Web Editörü - İcon Editörü - Meta Tags oluşturucu - Alexa Sıra Düşürücü - FTP - HTML dosyası alma ve direk dosya indirme özelliği eklenmiştir.
Tabi ki FTP özelliği günümüz FTPlerine göre çok basit kalıyor ancak acele işi olanlar rahatlıkla kullanabilirler. Kısaca arkadaşlar programa biraz alışmanız söz konusudur alıştıktan sonra rahat rahat kullanabilirsiniz :)

Direk dosya indirme özelliği tarayıcı indirmesine nazaran iki kat daha hızlı download yapabiliyor. Ancak otomatik algılama özelliği malesef yok onun için direk link girmeniz gerekir. Rapidshare, hotfile vb. dosya indirme sitelerinin linkinden indirme yapamazsınız. Tahmini kalan süre özelliği mantık olarak zaman zaman çok net sonuçlar veriyor, abartıya kaçmıyor ve 100 indirmenin 90'ında doğru tahmin veriyor diyebilirim :)

HTML Sayfa Alıcı özelliği ile websitelerin kaynak dosyalarını otomatik olarak indirebilirsiniz. İndirdiğiniz kaynağın içeriği aşağıda ki "Dosya Kaynağı" bölümünde görünecektir. Ancak belirmek isterim ki php, asp gibi sayfaların kaynağını kimi zaman alamayabilir. URL kısmına site adresini girip "DOWNLOAD" butonuna basmanız yeterlidir.

Alexa Sıra Düşürücü yazılıma entegre edilmiştir. Siz webmasterların en çok ilgiz göstereceği bölüm diye düşünüyorum :) Alexa çünkü dünya çapında ve Türkiye çapında size sitenizin sıralamasını gösterir ve web site sahipleri için bu listede ilklerde olmak önemlidir. Ticarette olsun popülerlikte olsun alexa değeri siteniz ve sizin için önemli bir rol oynar.

Meta Tags oluşturucu yeni webmasterlar için önemlidir. Program size çeşitli olarak meta tags sunar, HTML, VMRL VMRL 2 olarak. Meta tags sitenizin "" tagı arasına eklenmelidir. Dileğiniz yeri boş bırakabilirsiniz ancak ilk üç maddeyi mutlaka girmelisiniz. Yazar kısmını da doldurmanız bir o kadar önemlidir. Yani mosquito artık sizin en iyi yardımcınız olacak gibi :)

İcon editörü webmasterların veya yazılımcıların kullanabileceği şekilde hazırlandı. Pixel pixel oynama yapabilme özelliği var. Dilerseniz icon üstüne metin ekleyebilirsiniz. Bunun haricinde biraz daha geliştirdik ve çizgi çekme, tümünü boyama , kare çizme , yuvarlak çizme ve çizerken aynı anda için boyama gibi özellikler eklenmiştir. Bu bölümü biraz painti andırsa da mosquito sadece icon oluşturma ve düzenleme için geliştirildi :) İconlarınızı 32x32 veya 16x16 olarak oluşturabilir, düzenleyebilirsiniz. Uzantılar ".ico, .jpg, gif" olarak kaydede bilir veya açabilirsiniz.

Web Design Editör. mosquito'nun php, asp ve html editörü sizler için kullanıma hazır :) Aynı zamanda CSS düzenlemeside yapabilirsiniz.

[COLOR=Red][SIZE=3]

v2 Geliştiriliyor ve Üst Seviye Webmasterlar için mosquito Elite geliştiriliyor. Siz arkadaşlarımın yorumlarına ihtiyacım var (v2 sürümünde ne istiyorsunuz ?)

[/SIZE][/COLOR]

[SIZE=4]DOWNLOAD 1 - DOWNLOAD 2 - AV[/SIZE]

Run-Time vb. Hata alanlar mosquito'nun yükle olduğu yerden hata aldığı dosyayı kopyalayıp system32'ye atsın yada otomatik kurulum için burdan libraryfiles dosyasını indirip kursunlar system32'de eksik dosyaları var.

Hepinize teşekkür ederim. Buraya 'da yorumları bekliyorum :)
Psycho

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

grdiyan grdiyan Ebaydestek Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 92 / 85
  • Ticaret 1, (%100)
Denemeden alışmamız biraz zor gibi görünüyor. :)

HaydarSahinn HaydarSahinn yazilimca.org Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 61 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
Çok güzel gözüküyor.C# biliyorsan sana soracağım bir kaç şey var.

• Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım Tek.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 2867
  • Beğeniler 54 / 747
  • Ticaret 25, (%100)

grdiyan adlı üyeden alıntı

Denemeden alışmamız biraz zor gibi görünüyor. :)

Konuyu yanlışlıkla açmıştım :) Artık deneyebilirsin hocam.

wmaraci
wmaraci

Developers Developers Laravel Artisan Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 328
  • Beğeniler 113 / 63
  • Ticaret 1, (%100)
Çok yararlı hemen indirdim :) HTML yanında o domaine ait diğer dosyaları indiren sistemi olursa çok iyi olur.(HTTrack Tarzı)

spyhepyek spyhepyek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 2024 / E
  • Meslek Webmaster/Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 326
  • Beğeniler 55 / 85
  • Ticaret 1, (%100)
Orta düzey webmaster'lar için iyi bir kaynak. Başarılar.

• Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım Tek.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 2867
  • Beğeniler 54 / 747
  • Ticaret 25, (%100)

Developers adlı üyeden alıntı

Component 'TABCTL32.OCX' or one of this its dependencies not correctly registered: a file is missing or invalid hatası alıyorum

İşletim Sistemim 64 bit ondan kaynaklanabilir mi ?

Ö.M attım eğer düzelmezse hata windows 7 den kaynaklanıyordur.
(Sorun Çözülmüş)

Developers Developers Laravel Artisan Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 328
  • Beğeniler 113 / 63
  • Ticaret 1, (%100)
Çok iyi özellikleri var fakat Win7 64 Bit'de sorunlar yaşadığım için kullanamıyorum. 64 Bit işletim sistemi için uygun hale geldiğinde kullanacağım umarım yakında 64 bit için de çıkar :)

Ayrıca sorunu buraya da yazıyım belki bilgisi olan başka üyeler de vardır :

Component 'RICHTX32.OCX' or one of its dependencies not correctly registered:a file is missing or invalid

vBasic 'e de teşekkür ederim sorunumla ilgilendi programını kullanmayı sabırsızlıkla bekliyorum :)

• Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım Tek.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 2867
  • Beğeniler 54 / 747
  • Ticaret 25, (%100)

Developers adlı üyeden alıntı

Çok iyi özellikleri var fakat Win7 64 Bit'de sorunlar yaşadığım için kullanamıyorum. 64 Bit işletim sistemi için uygun hale geldiğinde kullanacağım umarım yakında 64 bit için de çıkar :)

Ayrıca sorunu buraya da yazıyım belki bilgisi olan başka üyeler de vardır :

vBasic 'e de teşekkür ederim sorunumla ilgilendi programını kullanmayı sabırsızlıkla bekliyorum :)

Teşekkür ederim bu konu üstünde çalışıyorum.

grdiyan grdiyan Ebaydestek Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 92 / 85
  • Ticaret 1, (%100)
XP'de de aynı hata var. Bence gözden geçirmeden paylaşmayın programı...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al