wmaraci reklam

VPS Sunucu nedir ? Hostingden farkı nedir ?

7 Mesajlar 1.206 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Fahrenheit Fahrenheit WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Dijital Medya Ajansı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 13 / 4
  • Ticaret 2, (%100)
Merhabalar uzun süredir site kuruyorum ilgileniyorum vs. fakat tam olarak VPS sunucunun ne olduğunu bilmiyorum. Sunucunun hostingten farkı nedir ? Bir siteye sahibim günde ideal 500-1k arası görüntülenme alıyor haber sitesi. Ayrıca kişisel web sitem var ileride forum sitesi açmayı düşünüyorum. VPS'de bunların hepsini barındırabiliyor muyum ? Birileri tam olarak açıklayabilir mi VPS'yi ? İnternette göz attım fakat hep kurumsal anlatımlar mevcut.
topalogluhost yildizmedia

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

AlpBilisim AlpBilisim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 174
  • Beğeniler 3 / 31
  • Ticaret 15, (%93)
vps - vds farklı şeylerdir. sağlam cpu&ram hosting bazen vps den daha iyi olabilir.vps aynı paylaşımlı hosting mantığında eğer size verilen cpu&ram kullanmazsanız ortak havuzda diğer vpsler paylaşır. vds de durum böyle değildir. siz harcamazsanızda o cpu&ram sizde kalır.

cliaweb cliaweb Web Hosting Sağlayıcı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 1020
  • Beğeniler 356 / 356
  • Ticaret 8, (%100)
Merhabalar,

VPS kişisel paylaşımlı sunucular gibi lanse edilir, VDS ise paylaşımsız sunucu olarak tanımlanır. VPS aldığınızda ram ve işlemcisi paylaşımlı olan bir sunucuya sahip olursunuz. VDS aldığınızda ise ram ve işlemcisi paylaşımsız bir sunucuya sahip olursunuz.

Paylaşımlı normal bir hosting de bir çok modul ve limit güvenlik için kapalıdır. Sağlayıcınızdan limitin yükseltilmesini istediğinizde buna izin verilmeyebilir. VPS veya VDS de ise tüm sunucu modulleri ve yazılımları tamamen size aittir ve dilediğiniz gibi güncelleyip limitleri yükseltebilirsiniz.

VDS bu tanımlar arasında en avantajlı olanıdır ve paylaşımsız kaynaklar ise özgürce sitelerinizi barındırabilirsiniz.

Saygılarımızla ...

Linux Hosting | Linux Reseller | VPS | VDS https://www.cliaweb.com - İletişim : +90 (850) 885 10 39

buraksgln buraksgln www.gulenx.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 23 / 26
  • Ticaret 2, (%100)
cliaweb hocam merhaba peki vpsde reseller gibimi kontrol paneli nasil reselelr gibi site barindirabiliyormuyuz resellerden farki nedir açiklarsaniz süper olur.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

cliaweb cliaweb Web Hosting Sağlayıcı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 1020
  • Beğeniler 356 / 356
  • Ticaret 8, (%100)
Merhaba buraksgln

VPS veya VDS aslında bir tanımdır. Yani sanal sunucudur. Asıl olan sunucunuza kurulu işletim sistemi türüdür çünkü kontrol paneli işletim sistemi üzerine kurulur.

Örneğin linux bir sunucu almış iseniz ücretsiz panel tercihleride mevcuttur. Eğer bir firma altında host bayisi iseniz ve kaynak sorunları yaşıyor iseniz VPS veya VDS sizin için ideal demektir.

Siteler size ait ise ve birilerine ücretli olarak satmıyor iseniz reseller olmak yerine tüm kontrolün sizde olduğu bir vds olmak daha mantıklıdır.

Elbette burada sunucuyu yönetebilme bilgisininde olması konusunu eklemek gerekiyor. Diğer türlü bir firma altında reseller olarak barınmak daha güvenlidir.

Ücretsiz linux paneller (bayilik bulunmaz);

Centos panel
Panilux
Vesta Panel
Kloxo Panel
Webuzo
zPanel
Webmin

Ücretli linux (bayi de oluşturulabilen) paneller

cPanel/WHM
DirectAdmin
Plesk (Web Host Lisanslı)

Saygılarımızla ...

Linux Hosting | Linux Reseller | VPS | VDS https://www.cliaweb.com - İletişim : +90 (850) 885 10 39

mondschein mondschein WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek sd
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1206
  • Beğeniler 52 / 147
  • Ticaret 5, (%100)
vps vds ye kontrol paneli kurup reseller gibi kullanabilirsiniz.

orneğin bir vps aldınız. cpanel kurdunuz. bundan reseller gibi hosting satabilirsiniz. ( vps vds yi kucuk minik sunucu gibi dusun )

ama dedigim gibi vds vps lerde site barındırmak için cpanel gibi bir kontrol paneli gerekli. (aylık 15 dolar lisans ucreti var )

ücretsiz kontrol panelleri de var vestacp, webuzo... vs

buraksgln

buraksgln buraksgln www.gulenx.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 23 / 26
  • Ticaret 2, (%100)
cliaweb mondschein hocalar ikinizede yardimci oldugunuz için teşekkür ederim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al