wmaraci reklam
pst.net
wmaraci reklam

YTizlenim YTizlenim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Media
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** G**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 186 / 49
  • Ticaret 16, (%81)
edit...
Crewx JumperTech

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

batuhank batuhank Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 186
  • Beğeniler 15 / 11
  • Ticaret 7, (%100)
Çok güzel hazırlanmış bir sistem, vds ihtiyacım olmadığı halde ağzım sulandı. İyi satışlar hocam
uzunlarpc YTizlenim BilisimHostnet

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Media
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** G**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 186 / 49
  • Ticaret 16, (%81)
Yorumunuz icin cok tesekkur deriz, bu tur yorumlar bizi cok mutlu ediyor. Kullanicilarimizin zamani bizim icin cok degerli, hersey tamamn otomatik ve kullanici tarafindan opsiyonel secenekler mevcut :)

Ek Olarak: Duyuru [28.06.2016]:

* Talep üzerine otomatik kurulum VPN sistemi yazilmaktadir.

Not: otomatik olmasini istediğiniz sistemleri bize bildirmeniz yeterlidir.

ekbilisimm ekbilisimm ek-bilişim Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek mühendislik öğrencisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 557
  • Beğeniler 137 / 114
  • Ticaret 8, (%100)
upload/download olarak kullanım izni var mı ?
YTizlenim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

nightclub nightclub SosyalBey.Com Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 30 / 38
  • Ticaret 73, (%100)
Merhabalar, hayırlı olsun öncelikle. SSD diskler mi kullanıyor VDS lerde hocam
YTizlenim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Media
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** G**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 186 / 49
  • Ticaret 16, (%81)

ekbilisimm adlı üyeden alıntı

upload/download olarak kullanım izni var mı ?

Up/Download izin verilmektedir efendim.

Ek Olarak:

nightclub adlı üyeden alıntı

Merhabalar, hayırlı olsun öncelikle. SSD diskler mi kullanıyor VDS lerde hocam

SAS disk kullanmaktayız, tum sunucularımızda raid10 yaptıgımiz için hem maliyet hem hiz hemde güvenilirlik acisindan tum sunucularimizda SAS disk kullanmaktyaiz.

* Özel sunucu taleplerinden SSD opsiyonel seçenek olarak bulunmaktadır.

allytkn allytkn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Server-hosting
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 62 / 20
  • Ticaret 5, (%100)
Merhaba, sanırım sanallaştırma sistemi olarak virtualizor kullanıyorsunuz. Virtualizor hypervizor katmanlı KVM dahil xen openvz sanallaştırma altyapısını kullanmaktadır. Virtualizor yazılım tabanlı sanallaştırma katmanı üzerinde koşar ve oluşturulan sanal sistemler VPS dir. VDS'de vmware esxi ile hypervisor donanım seviyesinde sanallaştırma yapılır.

Konuda VDS olarak belirtmişsiniz, ikisi arasında performans açısından çok fark vardır. Lütfen gerekli düzenlemeyi yapınız.

• Üyelik 04.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Media
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** G**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 186 / 49
  • Ticaret 16, (%81)

allytkn adlı üyeden alıntı

Merhaba, sanırım sanallaştırma sistemi olarak virtualizor kullanıyorsunuz. Virtualizor hypervizor katmanlı KVM dahil xen openvz sanallaştırma altyapısını kullanmaktadır. Virtualizor yazılım tabanlı sanallaştırma katmanı üzerinde koşar ve oluşturulan sanal sistemler VPS dir. VDS'de vmware esxi ile hypervisor donanım seviyesinde sanallaştırma yapılır.

Konuda VDS olarak belirtmişsiniz, ikisi arasında performans açısından çok fark vardır. Lütfen gerekli düzenlemeyi yapınız.

Eksik, Bilmediğiniz veya Karıştırdiğınız başka sorularınızda varsa ERKALE.NET olarak sizi doğru yönlendirmekten mutluluk duyarız.

ERKALE Canlı destek hatta için TIKLAYINIZ.

Günümüzde bilgisayarların hardware denen fiziksel kaynaklar açısından çok gelişmiş olması bir fiziksel bilgisayar içerisine birden fazla bilgisayar kurmaya yarayan virtualization programlarının çıkmasına yol açmıştır. Böylece ram, cpu ve hard disk gibi kaynakları çok fazla olan bir bilgisayara (sunucuya) virtualization programı kullanarak çok sayıda bilgisayar kurabilirsiniz. Bu kurulan bilgisayarlar fiziksel sunucunun kaynaklarını paylaşırlar. Örnek olarak 10 GB ram kapasitesine sahip bir sunucu içerisine her biri 1 GB ram kullanan 10 bilgisayar kurulabilir. Bu kurulan bilgisayarlar gerçekte fiziksel bir görünüme sahip olmadıkları için sanal bilgisayar olarak adlandırılırlar. Kapasiteleri dahilinde gerçek bilgisayardan işlev açısından farkları yoktur. Her birine işletim sistemi yükleyebilir, birbirlerinden bağımsız olarak açıp kapatabilir ve değişik programlar çalıştırabilirsiniz.

VDS Sunucu Nedir?

VDS "virtual dedicated server" teriminin kısaltmasıdır. "Sanal adanmış sunucu" olarak Türkçeye çevrilir. Sanal kelimesinin açıklamasını yukarıda verdik. Adanmış kelimesinin anlamı ise şöyledir: Bu bilgisyara ayrılan kaynaklar sadece kendisinin kullanımına adanmıştır, başka bir sanal bilgisayar tarafından kullanılamaz. Yukarıda belirttiğimiz gibi aynı fiziksel sunucu içerisine birden fazla sanal bilgisayar kurulabilir. Eğer kaynaklar bir sanal bilgisayara adanmazsa bu sanal bilgisayar tarafından kullanılmayan kısım diğer sanal bilgisayara devredilebilir. İlk paragraftaki örnekte 10 GB ram kapasitesine sahip fiziksel sunucunun 1 GB ramini sanal bir bilgisayara ayırabilirsiniz. Ancak bu adanmamışsa bu bilgisayar 512 MB ram kullanırken başka bir sanal bilgisayar diğer 512 MB kısmını kullanabilir. Adama yapılmışsa bu bilgisayar 512 MB ram kullansa bile 1 GB yarı dolu yarı boş şekilde çalışır ve başka sanal bilgisayarın bu bölümü kullanması mümkün olmaz. VDS terimi cpu, hard disk ve ram gibi kaynakları kendine adanmış olan sanal bilgisayar anlamındadır. Fiziksel bilgisayarlardan hiç farkları yoktur. Performans kaybı yaşanmaz. Elektrik, yer, kurulum ve bakım esnasında iş tasarrufu sağlar. Bu tasarruf aylık kiralama bedellerinde indirim olarak görülür.

VPS Sunucu Nedir?

VPS "virtual private server" teriminin kısaltmasıdır. "Sanal kişisel sunucu" olarak Türkçeye çevrilir. Sanal kelimesinin açıklamasını yukarıda verdik. Kişisel kelimesinin anlamı ise işlevsel olarak aslında bağımsız bir bilgisayar oluşturulmuş olmasından gelir. Her birine işletim sistemi yükleyebilir, birbirlerinden bağımsız olarak açıp kapatabilir ve değişik programlar çalıştırabilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz gibi aynı fiziksel sunucu içerisine birden fazla sanal bilgisayar kurulabilir. Eğer kaynaklar bir sanal bilgisayara adanmazsa bu sanal bilgisayar tarafından kullanılmayan kısım diğer sanal bilgisayara devredilebilir. İlk paragraftaki örnekte 10 GB ram kapasitesine sahip fiziksel sunucunun 1 GB ramini sanal bir bilgisayara ayırabilirsiniz. Ancak bu adanmamışsa bu bilgisayar 512 MB ram kullanırken başka bir sanal bilgisayar diğer 512 MB kısmını kullanabilir. Adama yapılmışsa bu bilgisayar 512 MB ram kullansa bile 1 GB yarı dolu yarı boş şekilde çalışır ve başka sanal bilgisayarın bu bölümü kullanması mümkün olmaz. VPS terimi cpu, hard disk ve ram gibi kaynakları kendine adanmış olmayan, kullanılmadığında diğer sanal bilgisayarlar arasında paylaşılabilen, sanal bilgisayar anlamındadır. Fiziksel bilgisayarlardan farkları düşük bir performans kaybıdır. Web, email, dns sunucusu gibi orta ölçekli bilgisayar gücü gerektiren işlerde kullanılırlar. Elektrik, yer, kurulum ve bakım esnasında iş tasarrufu sağlarlar. Bu tasarruf aylık kiralama bedellerinde indirim olarak görülür. Düşük performans kaybı sizi çok etkilemiyorsa VDS lerden daha ucuz kira bedelleri vardır.
yigitcankus RedToweR

kişi bu mesajı beğendi.

allytkn allytkn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Server-hosting
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 62 / 20
  • Ticaret 5, (%100)
Cevabınız gereksiz ve yanlış bilgiyle dolu olmasına rağmen ilgiyle okudum. Bence sizin yanlışınız var. Ben 4 yıl bu yönde eğitim aldım, piyasadaki tüm sanallaştırma teknolojilerini kullandım, tüm sanallaştırma sistemlerini kurdum-yönettim.

VPS ile VDS arasındaki farkı biraz araştırmalısınız. Belli ki pek araştırmayı sevmiyorsunuz.

"VPS ve VDS arasındaki en önemli fark kullanılan sanallaştırma teknolojisidir. VPS sunucular yazılım tabanlı sanallaştırma katmanı üzerinde koşan sanal ortamlara, VDS ise donanım seviyesindeki sanallaştırma katmanı üzerinde çalışan sunuculara verilen isimdir. Endüstride VPS adıyla satılan ürünler genellikle OpenVZ sanallaştırma katmanını tabanlı Virtuozzo, Virtualizor, proxmox ve benzeri ürünlerdir. Sanallaştırma mevcut işletim sistemi çekirdeği seviyesinde yapılır. Sanal ortamlar, üzerinde çalıştıkları işletim sisteminin birer klonudur ve kaynakları bulundukları sunucu kaynakları ile sınırlıdır. Bu sebeple bir VPS’e atanan CPU ve bellek gibi kaynaklar garanti edilemez. VPS mimarisinde yük dengeleme ve yüksek erişebilirlik sağlamak mümkün değildir.VDS ise VMWare gibi donanım seviyesinde sanallaştırma yapan teknolojiler üzerinde koşar. Sanallaştırma donanım seviyesinde olduğu için gerçek bir sunucudan farkı yoktur. VDS’e atanan CPU , RAM gibi bütün kaynaklar garanti edilir. VDS mimarisinde yük dengeleme ve yüksek erişebilirlik kolayca sağlanabilmektedir."
furkanturkyilmaz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Media
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** G**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 186 / 49
  • Ticaret 16, (%81)

allytkn adlı üyeden alıntı

Cevabınız gereksiz ve yanlış bilgiyle dolu olmasına rağmen ilgiyle okudum. Bence sizin yanlışınız var. Ben 4 yıl bu yönde eğitim aldım, piyasadaki tüm sanallaştırma teknolojilerini kullandım, tüm sanallaştırma sistemlerini kurdum-yönettim.

VPS ile VDS arasındaki farkı biraz araştırmalısınız. Belli ki pek araştırmayı sevmiyorsunuz.

"VPS ve VDS arasındaki en önemli fark kullanılan sanallaştırma teknolojisidir. VPS sunucular yazılım tabanlı sanallaştırma katmanı üzerinde koşan sanal ortamlara, VDS ise donanım seviyesindeki sanallaştırma katmanı üzerinde çalışan sunuculara verilen isimdir. Endüstride VPS adıyla satılan ürünler genellikle OpenVZ sanallaştırma katmanını tabanlı Virtuozzo, Virtualizor, proxmox ve benzeri ürünlerdir. Sanallaştırma mevcut işletim sistemi çekirdeği seviyesinde yapılır. Sanal ortamlar, üzerinde çalıştıkları işletim sisteminin birer klonudur ve kaynakları bulundukları sunucu kaynakları ile sınırlıdır. Bu sebeple bir VPS’e atanan CPU ve bellek gibi kaynaklar garanti edilemez. VPS mimarisinde yük dengeleme ve yüksek erişebilirlik sağlamak mümkün değildir.VDS ise VMWare gibi donanım seviyesinde sanallaştırma yapan teknolojiler üzerinde koşar. Sanallaştırma donanım seviyesinde olduğu için gerçek bir sunucudan farkı yoktur. VDS’e atanan CPU , RAM gibi bütün kaynaklar garanti edilir. VDS mimarisinde yük dengeleme ve yüksek erişebilirlik kolayca sağlanabilmektedir."

Konumuza gösterdiğiniz gereksiz ilgiden dolayı teşekkür ederiz fakat burası tartışma bölümü değil.

Biz CPU, RAM ve HDD garantisi veriyoruz. Karşılığında ise VDS olarak belirtiyoruz.

Başka sorunuz ?
yigitcankus

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al