wmaraci reklam

Bu scriptler ile ihracat yapılır mı?

8 Mesajlar 1.672 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

muHAfiz muHAfiz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 5 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
forumda script bölümünü gezerken ihracat videosunu gördüm de aklıma geldi. dijital ürün ile ihracat pastasından ne kadar pay alınabilir? mesela ülke içinde 40, 50, 100 her ne kadarsa script üretip 300 500 liraya satmak mı, yoksa global bir şekilde satabilmek için ingilizce sağlam 5 10 script üretip 100 dolara seri satmak mı? bence script üreten arkadaşlar biraz daha global düşünebilirse iyi olabilir, ülkeye de döviz sokmuş oluruz. :)

örnek olarak 40 scripti toplu olarak tanesi 10 liradan satıyorlar, 1 script 1 dolar bile tutmuyor.. :norespond:

https://webly.com.tr/i/hazir-siteler/80-adet-acik-kaynak-script-hazir-site/

wmaraci
reklam

backlinkcomtr backlinkcomtr Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek backlink
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 20 / 79
  • Ticaret 0, (%0)
güzel fikir denenebilir

SuperMario SuperMario WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 70 / 31
  • Ticaret 9, (%100)
Verdiğiniz linke girdim. Admin panellerini göremedim. İlk 2 tanesine baktım ve tahmin ettiğim gibi w*rez html templateler üzerine admin panel giydirilmiş.
örneğin
demo 1 nin orjinal html templatesi : https://www.radiustheme.com/demo/html/digeco/digeco/index.html
demo 2 nin orjinal html template : https://preview.themeforest.net/item/sola-seo-marketing-html-template/full_screen_preview/33418082?_ga=2.41641570.1145717494.1639163420-1104761916.1639163420&_gac=1.23701448.1639211497.CjwKCAiAtdGNBhAmEiwAWxGcUrde1RSm0QG3puIHwg_Kfh60TnkzRy5B_HV-iOaP5Iw6r-a-KW8wkxoCaikQAvD_BwE

Açıklama kısmından anladığım kadarıyla framework kullanılmamış yani bu kadar ucuz olduğunu düşününce hem güvenlik kısmını hemde temiz kodlama işini sallamış olduğunu düşünüyorum. Büyük ihtimal spagetti dediğimiz karışık kodlama ile yapılmış bu demek ki kod bilen birisi düzenleme yapmak için ekstra efor sarfetmesi demektir.

Themeforest,codecanyon da satış yapmaya kalksan adamlar ince eleyip sık dokuyor. Daha önce yapılmamış tasarımda olması lazım,dökümantasyonu olması lazım, telifli içerik olmayacak vs. birde üstüne yüksek komisyon alıyor. yani bu platformlardan gerçekten kazanmak için özgün çok ürün çıkartıp ucuza satman lazım.
Kazansan bile ülkeye para sokmak dert. Paypal yok. Vergiler filan. Diğer freelancer siteleride hintliler ucuza iş alıyor.
Benim bildiklerim bunlar. Yanlışım varsa bilen arkadaşlar düzeltmesini isterim. Benim ingilizcem var, yurtdışında müşterilerim hazır, iş yapacak adam yok diyen varsa beni bulabilir :laugh:
Okanisik birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

guvwe guvwe WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 3 / 72
  • Ticaret 0, (%0)
dostum çok haklısın hintliler piyasayı çok düşürüyor paraları çok değersiz olduğu için onlar için çok iyi para yapıyor ama başkaları için para etmiyor o yüzden bu işlerde eski kar oranları yok malasef

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDER MİSİNİZ?
İnstagram sayfamız
www.instagram.com/gul.yabaniii
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 09.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 5 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

backlinkcomtr adlı üyeden alıntı

güzel fikir denenebilir

bence de hocam, 1 dolara burada satılıyor en az 10 dolara yurt dışında satılır, bir de bakıyorum yurtdışı piyasasına blogger temalar bile 15-30 dolar aralığında, yani script için 10 dolar bile düşük olur..

backlinkcomtr backlinkcomtr Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek backlink
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 20 / 79
  • Ticaret 0, (%0)

muHAfiz adlı üyeden alıntı

bence de hocam, 1 dolara burada satılıyor en az 10 dolara yurt dışında satılır, bir de bakıyorum yurtdışı piyasasına blogger temalar bile 15-30 dolar aralığında, yani script için 10 dolar bile düşük olur..

wa.rez html tasarım gibi bir ifade var bu tip komik ifadelere de takılmayın derim. tasarımın warezi neymiş zaten html 1* dolar vermiş almıştır kodlayan adam güzel fikir bence

• Üyelik 09.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 5 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

SuperMario adlı üyeden alıntı

Verdiğiniz linke girdim. Admin panellerini göremedim. İlk 2 tanesine baktım ve tahmin ettiğim gibi w*rez html templateler üzerine admin panel giydirilmiş.
örneğin
demo 1 nin orjinal html templatesi : https://www.radiustheme.com/demo/html/digeco/digeco/index.html
demo 2 nin orjinal html template : https://preview.themeforest.net/item/sola-seo-marketing-html-template/full_screen_preview/33418082?_ga=2.41641570.1145717494.1639163420-1104761916.1639163420&_gac=1.23701448.1639211497.CjwKCAiAtdGNBhAmEiwAWxGcUrde1RSm0QG3puIHwg_Kfh60TnkzRy5B_HV-iOaP5Iw6r-a-KW8wkxoCaikQAvD_BwE

Açıklama kısmından anladığım kadarıyla framework kullanılmamış yani bu kadar ucuz olduğunu düşününce hem güvenlik kısmını hemde temiz kodlama işini sallamış olduğunu düşünüyorum. Büyük ihtimal spagetti dediğimiz karışık kodlama ile yapılmış bu demek ki kod bilen birisi düzenleme yapmak için ekstra efor sarfetmesi demektir.

Themeforest,codecanyon da satış yapmaya kalksan adamlar ince eleyip sık dokuyor. Daha önce yapılmamış tasarımda olması lazım,dökümantasyonu olması lazım, telifli içerik olmayacak vs. birde üstüne yüksek komisyon alıyor. yani bu platformlardan gerçekten kazanmak için özgün çok ürün çıkartıp ucuza satman lazım.
Kazansan bile ülkeye para sokmak dert. Paypal yok. Vergiler filan. Diğer freelancer siteleride hintliler ucuza iş alıyor.
Benim bildiklerim bunlar. Yanlışım varsa bilen arkadaşlar düzeltmesini isterim. Benim ingilizcem var, yurtdışında müşterilerim hazır, iş yapacak adam yok diyen varsa beni bulabilir :laugh:

haklı olduğun kısımlar var tabii üstad ama bu linkteki scriptler sadece bir örnek, konu genel manada yazılımcılara örnek teşkil eder, bu ilanda olduğu gibi 1 dolar bile değil 50 cente script satana kadar minimum 30 dolardan yurt dışında satilabilir demek istedim. 50 yerine 5 script yapmak, tam yapmak lazım.

ayrıca hepsine detaylı bakmadan, aramızda olmayan adamın da işini karalamayalım istemeden üstad, ben genel olarak baktım kurumsal firmaların isteğini karşılayacak, yerelde hizmet veren web tasarimcilarin işini epey kolaylaştıracaktır. zararımız olduysa kusura bakmasın.
https://webly.com.tr/i/hazir-siteler/80-adet-acik-kaynak-script-hazir-site/

• Üyelik 09.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 5 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

guvwe adlı üyeden alıntı

dostum çok haklısın hintliler piyasayı çok düşürüyor paraları çok değersiz olduğu için onlar için çok iyi para yapıyor ama başkaları için para etmiyor o yüzden bu işlerde eski kar oranları yok malasef

evet hocam hintliler çok değişik, teknoloji konusunda da iyiler baktığında. o nüfusa bakınca başka kurtuluş görmediklerinden online işlere fena asılıyorlar. 3 5 dolara her şeye talip oluyorlar..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al