wmaraci reklam

iyibu!Portal Ücretsiz Hazır Portal İndir!!

14 Mesajlar 3.957 Okunma
wmaraci reklam

gokalpturan gokalpturan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

iyibu!Portal v0.6

Merhaba arkadaşlar. Bilenler bilir yılan hikayesine dönmüş bir hazır portal maceram vardı :) Sonuç olarak bitti. Aslına bakarsanız geliştirme bitmez ancak ilk sürüm olarak (v0.6) yayınlıyorum. Geliştirme bundan sonra artık.

1 Haziran 2012 tarihinden 0'dan yazmaya başladım bugün saat 22:30'da yayına sundum.

Herşeyden önce ASP.net'çiler ve PHP'ciler lütfen abuk subuk yorum yapmasın. Yıl 2012 Hala ASP mi kullanıyorsunuz gibi şeyler. Benim amacım insanların kendi bildikleri dil ile kendi ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini göstermek. Ben bir dilin üstünlüğünü savunmuyorum ancak kesinlikle şu dil kötü yetersiz diyenlere karşıyım. ASP'nin hazır portal yazabilecek kadar hala geçerliliğini sürdürebilecek kadar etkin bir dil olduğunu zaten bu portalı kullandığınızda anlayacaksınız.

Portalın özellikleri ne derseniz kısaca bahsedeyim (Zaten hazır portal kullananlar özellikleri aklında sıralayacaktır ben farklı olanları yazıyorum.)

• Global.asa dosyasını aktif olarak kullanarak anında online üye görüntüleme (Kişi tarayıcıyı kapattığında 1 dakika sonra oturumu düşer. Bu sistemde de veritabanına bağlanılmıyor. Uygulamadan bilgiler alınıyor)

• Jquery'yi etkin olarak kullanabilme. Neredeyse kullanıcının görebileceği tüm araçlar dinamik olarak sağlanıyor ajax ile.

• MYSQL kullandığım için kasma problemi yok. Veritabanı şişmez.

• SQL cümlelerinde özellikle kullanıcılara görüntülenen yerlerde ince eledim sık dokudum. SQL cümleleri en iyi şekilde (elimde geldiğince optimize edildi)

• Facebook benzeri bir sohbet uygulaması yazdım. Long Polling benzeri bir sistem ile CPU dostu, Ram Dostu ve Bandwith dostu :)

• MailSender uygulaması ile 3 farklı tipte mail bileşeniyle mail gönderebilme (Mail Gönderme işlemi yönetim panelinde maalesef yok yetişmedi. Ancak bileşeni kendiniz seçebilirsiniz.)

• Dosyadan ve veritabanından almak üzere iki farklı ayar tipi (İstediğinizi seçin)

• BLOK sistemi: Portalın en önemli sistemlerinden biridir (bana göre) dinamik olarak blokları ayarlayabilirsiniz. Portalın her kısmını editleyebilirsiniz. Yönetim panelinde ASP kodlarını yazdırabilirsiniz. Bu blok sisteminde ASP ve HTML kodlarını çalıştırabilirsiniz.

• MODÜL sistemi: Portalın en önemli sistemlerinden bir diğeridir. Bu sistem sayesinde download bölümü döküman bölümü diye ayrı ayrı asp dosyaları yazmak yerine Dinamik olarak veritabanından bölüm oluşturabilirsiniz. 4 farklı listeleme görünümü 2 farklı okuma görünümü vardır. Bunun ile aklınıza gelebilecek her bölümü oluşturabilirsiniz. (İleride müzik görünümü, video görünümü ekleyeceğim)

• Dinamik mesaj bildirim sistemi. Gelen mesajlar anında sağ üst tarafta bir bildirimle kullanıcıya bildirilir.

• Olay Kayıtları. Kim nerede hangi ip ile hangi session değerlerine sahipken nasıl bir hata almış kontrol edebilirsiniz.

• Ayar sistemi. Dinamik olarak siteye ait her ayarlarınızı yönetim panelinden (AYARLAR.asp'de belirtiyseniz) veya dosyadan ayarlayabilirsiniz.

• Toplu SQL sorgusu çalıştırma. Bildiğimiz mysql dump. Ancak ben bunu asp kodlarıyla yaptım yetki istemez (Kurulum dosyasında örneğini görebilirsiniz yönetim panelinde henüz yok)

• Tema sistemi. Tüm gördüğünüz sistem tasarim.asp dosyasından yönetilir. Bu dosyadaki html'lerin stilleri tamamen css'le yapılmıştır. _tema klasöründe 2 adet tema var. CSS bilenler bu dosyaları çok rahat kavrayacaktır zaten.

• Sağlam Güvenlik önlemleri: Bu işle uğraşanlar bilir aşılamayacak sistem yoktur :) Ancak elimden geldiğince güvenlik önlemlerini aldım. Çerezler olmadan siteye giriş yapılmıyor. 5 defa üye girişi yapılmıyor. Saatte bir üye kaydedilebiliyor (tek ip) Dışarıdan ajax dosyalarına erişelemiyor. SQL sorgularında tırnak işaretini tamen silmek yerine \' şeklinde ayarladım. Bu sayede adam akıllı bir güvenlik sistemi adam akıllı kayıtlar alınıyor :)

• Elimden geldiğince her tarafını sef link yaptım. SEO uyumlu. Benim sitede bir gram birşey yok ancak indexlemesi tatmin edici.

• Ve tabi portalı kurcaladıkça görebileceğiniz diğer şeyler :)

Not: Sistemi yazarken canım sıkılmasın diye yazdığım fonksiyonları unutmuş olabilirim kusuruma bakmayın bana bildirirseniz onları sileyim. Gözümden kaçanlar olabilir.

Not2: Sistem için MYSQL (5.1 Connector ile birlikte), Özel Hata Sayfaları ve Özel Application Pool (Uygulama Havuzu)'nun aktif olması şart!

Not3: Sistem ücretsizdir. Copyright filan silmeyin demicem istediğiniz yapın :) Ama bazı yerlerde talimatlar ve yönergeleri okuyun. Orda yazdıklarım önemli.

İndirme Linki: http://www.iyibu.org/Download-iyibuPortal-v06.html

Kurulum Geniş Anlatım: http://www.iyibu.org/Dokumanlar-iyibuPortal-Kurulum-Genis-Anlatim.html

Takıldığınız yerde www.iyibu.org adresinden bana mesaj atabilirsiniz. (by_Tet)
May

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

May May Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 306
  • Beğeniler 64 / 82
  • Ticaret 4, (%100)
"Yıl 2012 Hala ASP" değilde keşke asp.net olaydı bende yardım ederdim
gokalpturan

kişi bu mesajı beğendi.

jsdev jsdev WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 360
  • Beğeniler 23 / 168
  • Ticaret 0, (%0)
Tarayıcınızın çerezleri desteklemediği tespit edildi. Lütfen tarayıcınızın çerez (cookies) desteğini aktifleştirin

Buraya yakında yeni proje gelecek Coming soon!

• Üyelik 24.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Siteye tekrar giriş yaptığınızda düzelecektir. Sanırım siteye ilk kez giriş yapanlarda böyle bir sorun var. Kısa zamanda düzenlenir.

wmaraci
wmaraci

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
Fena değil, projenizle başarılar.
gokalpturan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

agg1401 adlı üyeden alıntı

Fena değil, projenizle başarılar.

Teşekkürler :)

• Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam portalınızı kullanacaktım ama php değilmiş, ne yapacağım?

• Üyelik 24.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

agg1401 adlı üyeden alıntı

Hocam portalınızı kullanacaktım ama php değilmiş, ne yapacağım?

ASP hocam eğer okusaydınız anlardınız ASP olduğunu :)
Ne yapacağım derken anlamadım? Kurmak için neler yapacağınızı mı soruyorsunuz?
3525

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)

gokalpturan adlı üyeden alıntı

ASP hocam eğer okusaydınız anlardınız ASP olduğunu :)
Ne yapacağım derken anlamadım? Kurmak için neler yapacağınızı mı soruyorsunuz?

Script güzel ama bunun için myBB den vazgeçemem, neyse. Kolay gelsin hocam size.

WebMarket WebMarket Defne Medya Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek PHP Coder
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 27 / 14
  • Ticaret 1, (%100)

May adlı üyeden alıntı

"Yıl 2012 Hala ASP" değilde keşke asp.net olaydı bende yardım ederdim

Yıl 2012 Hala Sizin Gibi İnsanlar Var :cool:

---

Teşekkürler Emeginize Saglık
WTF gokalpturan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al