lostyazilim

Altsayfalar Google Pagerank Analizi

3 Mesajlar 780 Okunma
lstbozum

Emlakdanismani Emlakdanismani WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Bilişim ve İnternet
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 15 / 43
  • Ticaret 12, (%100)
Altsayfalar Google Pagerank Analizi

Google pagerank güncellemesinden sonra, tüm sitelerimin alt sayfalarını sitemap xml’den faydalanarık veya ssh’den wget -m komutuyla düm dizinleri listeleyerek tüm alt sayfaların pageranklarını kontrol etmeye çalışırım.
Bir kaç güncellemeden bu yana önemli tespitlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

1- Google Site Menülerini oldukça önemli kabul etmektedir, site menülerine verilen pagerank diğer sayfalardan her zaman daha yüksek olmaktadır. Hemde öyleki Sadece menü yapım aşamasında yazan yere bile Google pagerank PR7 verildiğini çoğu kez gördüm. Bunun nedeni şu olabilir, site sahibi menüleri önemsiyor almasının, neden sonuç ilişkisi olarak değerlendirebiliriz.

2- İçeriğin çalıntı olup olmaması Google pagerankı etkileyen faktörlerden değil. İçerik aynen alıntı benim tabirimle çalıntı olsa da yüssek pagerank alabiliyor.

3- Bilhassa wordpress sitelerde 200 kelimenin altındaki başlıklı yazıların pageranklarıda oldukça düzük olmaktadır. Yazı içeriği ne kadar uzunsa google pagerank’ta yükseklik arzetmektedir. Demekki 200 veya 300 kelimenin altında laf ola beri gele türden yazıları google algoritmaları çok fazla benimsemiyor.

4- PDF formatında bilgilendirici yazıları Google Teyze oldukça önemsiyor. Mevzuat sitelerim için oluşturmuş olduğum geniş kapsamlı PDF dosyalarımdan birine Pr7 vererek ödüllendirmiş. Yani PDF lerde sayfa olarak kabul ediliyor ve PR değerlendirmelerine kesinlikle giriyor.

5- Her yeni güncellemede hit almayan eski içeriklerin pagerankları devamlı birer ikişer puan düşerek devam ediyor, eğer siteniz tamamen HTML ise html sayfalar bu değişimden çok az etkileniyor. WordPress yeni sayfaları, yeni içerikleri daha yüksek PageRank alırken eski içerikler Google Teyzenin gözünde değer kaybediyor.

6- Gene mevzuatla ilgili çok geniş html içerik girdim. Sayfa yapıları çok farklı değildi. 10 binlerce html içerikli sayfaların pagerank değerleri genelde pr3 pr4 değişirken aynı türden içerik olsa da bazı sayfalara verilen pagerank değerinin pr7 veya pr6 olduğunu görünce yüksek pagerank alan sayfaları mercek altıda aldım. Sonuç çok fazla hit alan, geri dönüşümü olan, çok fazla okunan sayfaların da pagerankları yüksek oluyor.
Bu 6 maddelik tespitin işinize yaracağını umuyor, Google Pagerank konusundaki analizlerime ilerleyen konularda, örneklerle analiz etmek istiyorum.
Her şey yabancı sitelerden içeriği Türkçeye çevirmek değildir sevgili arkadaşlar, En zor öğrenme yöntemi deneme yanılma yöntemidir ama en etkili öğrenme ve ilk öğrenme yöntemi de deneme yanılma yöntemidir. Önemli buluşların çok büyük bir bölümü deneme yanılma yöntemleriyle ortaya çıkmıştır. Test etmeyi öğrenmeli “kendimize özgün” olmalıyız.
Psycho elmas

kişi bu mesajı beğendi.

Kayseri emlak
wmaraci
reklam

blueffect blueffect Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Mesajlar 353
  • Beğeniler 29 / 89
  • Ticaret 2, (%100)
Eğer tespitleriniz doğruysa çok bilgilendirici bir içerik olmuş emeğinize sağlık
Emlakdanismani

kişi bu mesajı beğendi.

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
"Hit Arttırma Teknikleri SEO" başlıklı paylaşımınızdan sonra bu paylaşmınızda gerçekten işime yaradı çok teşekkürler..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al