wmaraci reklam

anahtar kelime nasıl seçilir?

5 Mesajlar 725 Okunma
smmexpress

geopratik geopratik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Orman Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 1, (%0)
Merhaba Arkadaşlar,
Kendi web sayfamı yaparken takıldığım konulardan biri ve seo çalışmalarında ve google arama motorunda önemli olan anahtar kelime seçiminin nasıl yapıldığı hakkında sıkıntılarım var.
Web sayfamda (www.geopratik.com) anahtar kelimeleri seçerken ilk öncelikle ana kelimeyi kesin koyuyorum daha sonrada google adword'de arattırarak ana kelimeye yakın kelimeleri seçiyorum mesela " özel ağaçlandırma, özel ağaçlandırma sahaları, ceviz yetiştiriciliği, ceviz yetiştiriciliği teşvik, çevre bakanlığı, orman arazisi kiralama, hazine arazisi kiralama, ceviz ekimi, ağaçlandırma, özel ağaçlandırma yönetmeliği, ceviz, ceviz fidanı, bodur ceviz " vb. gibi yapıyorum.
sizce bu şekilde yapmam doğrumudur?
bana yardımcı olabilecek arkadaşlara ihtiyacım var.
saygılarımla .
www.geopratik.com

wmaraci
reklam

zeytin8899 zeytin8899 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Rize
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 1015
  • Beğeniler 60 / 212
  • Ticaret 16, (%100)
Hocam çok fazla anahtar kelime iyi olur mu o konu biraz tartışılması gereken bir durum. Ama yöntem dogru sizde sizi nasıl bulmalarını istiyorsanız o yönde bir anahtar kelime takviyesi yapabilirsiniz.

https://discord.gg/S6mByw8

• Üyelik 05.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Orman Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 1, (%0)
260 kelimeyi geçmiyorum hocam.
beni bulmasını istediğim kelimeleri deniyorum mesela hiç yok fakat yukarıdaki kelimeler google adwordste aranması en çok aranma şekli diyordu.
fakat anahtar kelimeler içerisinde ceviz yetiştiriciliği var fakat makalemde ceviz yetiştiriciliği hakkında birşey yazmıyor fakat özel ağaçlandırma konusu içersinde.
makalenin içerisinde anahtar kelime geçmemesi google için sıkıntı yaratıyor mu ?

aercan aercan IT Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek PHP
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 25 / 87
  • Ticaret 17, (%94)
Dostum google artık anahtar kelimeyi dikkate almıyor. En önemli kısım Tittle, description ve h1 tagı ve son olarak da özgün içeriğin. H1 tagında ceviz yetiştiriciliği yazıp portakal sulamayı anlatırsan olmaz :) İçerik çok önemli. Ayrıca sanırım 10dan fazla anahtar kelimede anasayfanız çıksın istiyorsunuz fakat bu mümkün değil. Bunun yerine ana sayfanızda sizi temsil eden en önemli bilgileri, kategorileri paylaşın. Alt ketegori olarak konuda belirttiğiniz her anahtar kelimeye bir sayfa oluşturup özgün şekilde bilgi verirseniz kısa sürede o kelimelerde yükseliş yaşarsınız.

Php Developer & Network Admin.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Orman Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 1, (%0)
Teşekkür ederim bilgiler için.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al