wmaraci reklam
lidertakipci

Anahtar kelimeyi arayınca 5-10 tane sayfa indexlenmiş olarak görüyorum.

3 Mesajlar 726 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Sowyet Sowyet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sağlık Sektörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 0 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Benim sitem wordpress siteyi henüz yeni kurdum diyebilirim, premium tema aldım ve kullandığım 2 adet eklenti var sadece all in one seo pack ve google xml sitemaps.

Şimdi ben sitemdeki bir sayfayı google'de aradığım zaman ilk 5-10 sayfa hatta daha da fazla ama google gizlemiş çoğunu en son sayfaya geldiğim zaman

"Size en alakalı sonuçların gösterilmesi için yukarıda görüntülenen 329 sonuca benzer bazı girişler çıkarıldı.
İsterseniz, aramayı çıkarılan sonuçlarla birlikte tekrarlayabilirsiniz."

şeklinde uyarı çıkıyor eğer filtreyi kaldırınca ilk 50-60 sayfada benim site çıkıyor.

Şu şekilde indexlemiş; aradığımız konumuza "konu-adi" diyerek yazıyorum

site.com/konu-adi
site.com/tag/konu-adi
site.com/category/konu-adi
site.com/konu-adi/tembellikgorseli (buda sitede bulunan öne çıkarılmış görsel)
site.com/başka-bir-konu/ (bunda da açıklama kısmında konu-adi geçiyor)

bu şekilde her sayfamı indexlemiş kafasına göre o şekilde gitmiş.

bunun site için zararlı olabileceğini söylediler, aşırı seo felan dediler ancak ben aşırı seo için hiçbir şey yapmadım yapmıyorum da kendi kendine böyle indexliyor. epey araştırdım google açısından sitemin genel değerlendirilmesine zarar verir mi? bir süre sonra sanırım diğer linkler bu şekilde filtreliyor google kaldırıyor ama asıl merak ettiğim

bunun bi zararı olur mu ileride? herhangi bir google cezası alma ihtimalim felan bu durum avantajıma mıdır dezavantaj mıdır?

Dipnot: eğer böyle bir filtreleme var ise wordpress kullanan arkadaşların çoğunun siteleri böyle filtreleniyordur çünkü konu indexlenince bir de tag(etiket) olarak aynı konu bir kez daha indexleniyor yani.

wmaraci
reklam

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3962
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
zararı olurmu bilmem ama engellemek için sitap eklentisinden engelleme yapabilirsiniz kategoriler dahil et etiketleri dahil et gibi

https://www.ozgurblog.net/

Sowyet Sowyet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sağlık Sektörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 0 / 8
  • Ticaret 1, (%100)

HeroTürk adlı üyeden alıntı

zararı olurmu bilmem ama engellemek için sitap eklentisinden engelleme yapabilirsiniz kategoriler dahil et etiketleri dahil et gibi

hocam engelleme yapayım da eğer zararlı bir şey ise yapayım engellemeyi zaten google bir süre sonra çoğunu gizliyor dediğim gibi birçok sitede bu durum mevcut. eğer siteniz varsa kendiniz de görebilirsiniz.

zararlı ise o şekilde yapalım ama zararlı değilse zaten ana linkin haricindeki benzer linkler bir süre sonra uyarıyla birlikte google'den kaldırılıyor. zararlı olup olmadığını nasıl anlayabiliriz sizce?

forumda bilgili olan arkadaşlar var ise yardımcı olabilirler mi?

bu arada sitap dediğiniz şey sitemap eklentisi mi?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al