freelance iş ilanları

Anlam Veremediğim Bir İndex Sorunu Yaşıyorum

5 Mesajlar 989 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

MuratDinc MuratDinc Miyavliyo - WiseKitten Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)
Merhabalar,

Askerlik..vs araya girince uzunca bir süredir sitem ile ilgilenmeyi bırakmıştım. Bu gün bir bakayım dedim birde ne göreyim site kendi adında bile ilk 500'de yok. Hemen manuel ban sorgusu ve wmaracı ceza sorgusu yaptım ancak bir sorun görünmüyor, sitemap uyarısı..vs yok ve site:siteadı.com yazdığımda sitenin indexlerinde bir sorun yokmuş gibi görünüyor. Ancak indexler inanılmaz derecede gerilerde. Bunun nedeni ne olabilir? Normal şartlarda ana sayfa 1. sırada, içerikler ise ilk sayfadaydı.

Site adresi için lütfen PM isteyin, index almaması için konuya eklemek istemedim.

👉 Türkiye'nin En Minnoş Kedi Bloğu Miyaliyo! 😻
wmaraci
reklam

furkannn furkannn IGBayim.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 47 / 78
  • Ticaret 7, (%100)
Sitenize verilen bağlantılar ( backlink çalışmalarında kullanılan siteler, çeşitli dizin ve platformlardan gelen linkler ) silinmiş olabilir. Siteniz uzun zaman boyunca güncellenmediği için ( ki büyük bir sorun ) gerileme yaşamış olabilirsiniz. Bu uzun süre boyunca değişen algaritmaları göze almamış ( mobil uyumlu site, AMP, https vs. ) olabilirsiniz. Siteniz siz ilgilenmediğiniz sırada uzun bir süre kapalı kalmış ve ya çeşitli hata sorguları göndermiş olabilir. Bunun gibi yüzlerce sebep olabilir hocam. Kendiniz inceleyip, güncelleyip, çeşitli çalışmalar yaparak eski sıralamanıza kavuşabilirsiniz.

MuratDinc MuratDinc Miyavliyo - WiseKitten Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1583
  • Beğeniler 207 / 257
  • Ticaret 5, (%100)

furkannn adlı üyeden alıntı

Sitenize verilen bağlantılar ( backlink çalışmalarında kullanılan siteler, çeşitli dizin ve platformlardan gelen linkler ) silinmiş olabilir. Siteniz uzun zaman boyunca güncellenmediği için ( ki büyük bir sorun ) gerileme yaşamış olabilirsiniz. Bu uzun süre boyunca değişen algaritmaları göze almamış ( mobil uyumlu site, AMP, https vs. ) olabilirsiniz. Siteniz siz ilgilenmediğiniz sırada uzun bir süre kapalı kalmış ve ya çeşitli hata sorguları göndermiş olabilir. Bunun gibi yüzlerce sebep olabilir hocam. Kendiniz inceleyip, güncelleyip, çeşitli çalışmalar yaparak eski sıralamanıza kavuşabilirsiniz.

Silindiğinde sorun yaratabilecek büyüklükte bir backlink çalışması yapmadım, rakipsiz ve rekabetsiz bir site ve benzer site olmadığı için kısa sürede Google tarafından sevilmişti. Konularda zaten eskimeyecek cinsten ki bir haber sitesi olsa tabi güncelliğini yitirirdi ancak durum tamamen gerile ile ilgili oldu. Site kesinlikle uzun süre kapalı kalmadı. HTTPS geçişi Google önem vermeye başlamadan önce oldu ve AMP çıktığı ilk günlerden veri sitede mevcut, ayrıca sitenin mobil görünümü içinde eklentisi var. Ayrıca algoritma değişiminden etkilenecek bir çalışma içerisinde olmadık hiç.

👉 Türkiye'nin En Minnoş Kedi Bloğu Miyaliyo! 😻

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
tam olarak ne zamandan beri bakmıyosunuz acaba. agustos güncellemesiyledüşen siteler oldukça çokvar piyasada.

wmaraci
wmaraci

furkannn furkannn IGBayim.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 47 / 78
  • Ticaret 7, (%100)

SkyGhostAir adlı üyeden alıntı

Silindiğinde sorun yaratabilecek büyüklükte bir backlink çalışması yapmadım, rakipsiz ve rekabetsiz bir site ve benzer site olmadığı için kısa sürede Google tarafından sevilmişti. Konularda zaten eskimeyecek cinsten ki bir haber sitesi olsa tabi güncelliğini yitirirdi ancak durum tamamen gerile ile ilgili oldu. Site kesinlikle uzun süre kapalı kalmadı. HTTPS geçişi Google önem vermeye başlamadan önce oldu ve AMP çıktığı ilk günlerden veri sitede mevcut, ayrıca sitenin mobil görünümü içinde eklentisi var. Ayrıca algoritma değişiminden etkilenecek bir çalışma içerisinde olmadık hiç.

Rakiplerinizin çalışma yaptırıp sizin önünüze geçme olasılığını veya yine rakiplerinizin size negatif seo çalışmaları uygulamış olma ihtimalini de göz önünde bulundurunuz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al