wmaraci reklam
lidertakipci

Aramada içerik yerine tag çıkması

3 Mesajlar 1.024 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Zargana Zargana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 994
  • Beğeniler 9 / 303
  • Ticaret 11, (%100)
Uzunca bir süre Malcolm X kelimesinde ilk sayfadaydım. Google aramasında doğrudan yazının sayfası görünüyordu. Şimdi baktığımda ise Malcolm X sözcüğünü arattırdığımda 100'lü sıralarda tag/malcolm-x olarak çıkıyor. Orijinal yazımı alıp kendi sitesine koyanın ise sıralamadaki yeri ise 40-45 arası. Üstelik benim yazıya link vermiş. Çoğu aramada tag/.... şeklinde çıkan yazılarım var.

Başka bir sorun da daha önce Tevfik Fikret hakkındaki bir yazım, girildiği günden itibaren 3 ay boyunca 2. sayfada kendine yer buldu. Daha sonra Tevfik Fikret hakkında başka bir yazı girdim. Bunu yaptıktan sonra ilk yazım 10. sayfaya kadar düştü, yeni yazım ise 40'lı sıralarda çıkmaya başladı. İlk yazının bu kadar gerilere düşmesinin nedeni nedir?

Ne ekersen onu biçersin
wmaraci
reklam

Seomple Seomple Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-ticaret & Seo Danışmanlığı
  • Mesajlar 793
  • Beğeniler 33 / 240
  • Ticaret 26, (%100)

Zargana adlı üyeden alıntı

Uzunca bir süre Malcolm X kelimesinde ilk sayfadaydım. Google aramasında doğrudan yazının sayfası görünüyordu. Şimdi baktığımda ise Malcolm X sözcüğünü arattırdığımda 100'lü sıralarda tag/malcolm-x olarak çıkıyor. Orijinal yazımı alıp kendi sitesine koyanın ise sıralamadaki yeri ise 40-45 arası. Üstelik benim yazıya link vermiş. Çoğu aramada tag/.... şeklinde çıkan yazılarım var.

Başka bir sorun da daha önce Tevfik Fikret hakkındaki bir yazım, girildiği günden itibaren 3 ay boyunca 2. sayfada kendine yer buldu. Daha sonra Tevfik Fikret hakkında başka bir yazı girdim. Bunu yaptıktan sonra ilk yazım 10. sayfaya kadar düştü, yeni yazım ise 40'lı sıralarda çıkmaya başladı. İlk yazının bu kadar gerilere düşmesinin nedeni nedir?

İlk sorunuzun cevabı algoritmada gizli (Buna saçmalamaca diyelim) Olay şu şekilde işliyor (genel anlamda) yazıda siz etikete link vermişsiniz.Malcom-x diye orijinal yazı buna yönlendiriyor sizi.Etikete girdiğimizde bu içerik var, url daha kısa ve yerleşimi daha iyi gibi.Bu şekilde botun kafası karışıyor sayfalar sürekli değişecektir :)

İkinci sorunuzun cevabı ise son algoritmada gizli.İkinci bir içerik girdiğinizde iki yazı karşılaştırılır.İçerik veya başlık aynı olduğu takdirde veya benzerlik gösterdiği takdirde içeriğin kalitesiz olduğu belirtilir.Google bir konu hakkında ikinci bir yazının yazılmayacağını düşünüyor yazılsa dahi değerlendirmeyi yeniden yapıyor :)

Umarım açıklayıcı olmuştur :)

Not olarak: Google'un bu ay yapmış olduğu güncellemeden sonra her türlü saçmalığa rastlayabilirsiniz.

Zargana Zargana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 994
  • Beğeniler 9 / 303
  • Ticaret 11, (%100)
2.'yi anladım. Google'un Türkçeye hakim olamamasının ve içerikleri aynı zannetmesi hüsnü kuruntusu. Yazıları okuyan iki Tevfik Fikret yazısının farklı konulara değindiğini görür. 2 yazı özelleştirilmiş bir yazı çünkü.

Fakat Malcolm X yazısı için dediğinizi tam anlamadım. Zira etikete link vermedim yazıda. Ya da demek istediğiniz wordpress'in kendi etiket sistemi mi?

Ne ekersen onu biçersin
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al