wmaraci reklam

Arkadaşlar sizce seo da doğru yolda mıyım ?

14 Mesajlar 1.564 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

akdenizz akdenizz Hayırlı günler Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 16 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Wordpress ile yapılmış olan bitkisel yağ üzerine olan sitemin sayfa kaynağı kodlarına bakarak seoları ve içeriklerine bakar mısınız ? Sanki bana güzel oluormuş gibime gelio ama sizlerinde görüşlerini almak isterim..

Bitkisel Yağlar :confused:

wmaraci
reklam

hairmed hairmed WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Full Stack Web Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** Ü**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 14 / 66
  • Ticaret 5, (%100)
Birçok sayfanız boş. Sadece resim ve bir sayfa başlığı var. Buraları içerikle doldurmanız sizin için avantaj olur.

Ayrıca sayfanızın boyutu çok yüksek. Açılış sayfanız 4.1 MB. Özellikle resim dosyalarınız çok fazla yer kaplıyor. Resimlerin kalitelerini hiç bozmadan %70 oranında azaltmanız mümkün. Bunun için Google'da "Image Optimization" diye aratarak çözüm bulabilirsiniz. Aynı şekilde JS ve CSS dosyalarınızı da optimize edebilirsiniz.

Yaklaşık 50 tane JS ve CSS dosyanız var. Bunlar çok fazla. Sitenize baktığımda slayt dışında Java Script'e ihtiyacınız olan bir bölüm yok. Bu kadar çok Java Script dosyası sitede ne arıyor? Bunları optimize etmek lazım.

ShaiyaPazar ShaiyaPazar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 99
  • Beğeniler 0 / 11
  • Ticaret 1, (%100)
temanın google seo optimizasyonu için bir çok eksiği var ve sunucu yanıt süresindede problem var!

• Üyelik 25.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 16 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Hemen bakıorm resim optimasyonuna :( peki optime ettikten sonra resimleri üzerine mi yazdırıoruz ustalarım

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Bipixel Bipixel Vicdanın senin kıblendir. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Kıdemli SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)
Siteye girer girmez geri çıktım. Resimler yavaş. Ben müşteri olarak bu siteden ürün almak istesem almam. Ayrıca Google aramalarında ilk 500'de yok.

Kişisel Blog - Web siteni aç! Hızlı çözüm için lütfen report sistemini kullanın!

• Üyelik 25.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 16 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

Bipixel adlı üyeden alıntı

Siteye girer girmez geri çıktım. Resimler yavaş. Ben müşteri olarak bu siteden ürün almak istesem almam. Ayrıca Google aramalarında ilk 500'de yok.

kardeşim yeni kuruldu 1 hafta önce daha ürün satılmıyor zaten ilk 500 de çıkmasını kim bekleyebilirki giren varsa 1 haftada ilk 500 e gelsin. internetinidde hızlı paket al kardeşim :D

Bipixel Bipixel Vicdanın senin kıblendir. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Kıdemli SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)

akdenizz adlı üyeden alıntı

kardeşim yeni kuruldu 1 hafta önce daha ürün satılmıyor zaten ilk 500 de çıkmasını kim bekleyebilirki giren varsa 1 haftada ilk 500 e gelsin. internetinidde hızlı paket al kardeşim :D

Yok sadece görüşümü belirttim :D. İnternetim fiber zaten. Sorun sitede yani :rolleyes: .

Kişisel Blog - Web siteni aç! Hızlı çözüm için lütfen report sistemini kullanın!

Klavye Ustasi Klavye Ustasi klavyeustasi.blogspot.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Batman
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Muhtemelen yukarıdaki arkadaşın yaptığı yorumu sitene tıklayan çoğu insan yapacaktır, hepsine bu şekilde cevap verirsen zaten bir giren birdaha girmeyecektir. Onun yerine hatanın nerede olduğunu bulmaya çalış ve yardım iste, site iyi ancak yavaş açılıyor bence de.

bilalbursal bilalbursal <bilal></bursal> Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Geliştirici
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 2 / 7
  • Ticaret 1, (%100)

İmzadaki sloganda çok iddialısın ama sitede çok fazla eksik ve fazla var. :D Beyin yakan bir cümle oldu ama sayfa boyutunu düşürüp içeriklerinizi doğru şekilde girmeniz gerek. Ayrıca css dosyanızı tekrar gözden geçirip hizalama hatalarınızı gidermelisiniz.

• Üyelik 25.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 16 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
ya ben arkadaşa neden öyle dedim yardım istiorm zaten eleştiri yapıo siteye ne yapmam gerekiosa yardımcı olmuoda :o

Ek Olarak: örneğin bi program indirdim jpegcrop onda resimleri nasıl optimize ediliyor ? Başka ne önerebilirsiniz ?

Ek Olarak: Anasayfa sayfadaki slaytın resimlerini fln optimize ettim css dosyalarını sıkıştırdım. Şimdi bi daha bakar mısınız anasayfanın boyutuna ben bulamadım nereden bakılıyor ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al