freelance iş ilanları

Aynı Google Hesabı ile ...

20 Mesajlar 2.087 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle şunu belirteyim; mobilden giriyorum yazım yanlışları vs. olabilir, mazur görünüz.

Şimdi mesela benim bir oyun bloğum var. Site içi SEO işlemini bilgim ölçüsünde tamamladım. Sıra link inşaası daha doğrusu site dışı SEO'ya geldi. Ben bu işleme öncelikle paravan bloglarla başlamayı tercih ettim ve tamamı aynı Google Hesabı ile oyun kategorisinde 20 tane paravan blog açtım. Ana sitedeki içeriklerin birkaç cümlesini değiştirip özgünleştirerek bloglara gönderdim. Birkaç tane de Özgün makale yazdırdım ve yine paravanlara gönderdim. Aynı samanda her makaleden ana siteye Keyword link çıkışı yaptım.

Peki bu bloglardan verdiğim backlinklerin Google gözünde değeri nedir? Hepsi Aynı IP adreslerinden yönetiliyor aynı IP'den ziyaretçi girişi oluyor. Tamamı aynı Google hesabıyla açılmış. Google bu linklere ne oranda önem verir?

Yazılara farklı IP'lerden özgün yorumlar yapılması ve sitelere hit paketi satın almak yazı içindeki linkin değerini arttırır mı?

Makaleleri bir günde eklemek mi daha mantıklı yoksa genlere yaymanın mı artısı vardır?

Son olarak bu bloglar ile yapılan link inşaasının gözle görülebilecek sonuçlar vermesi için en az ne kadar sabretmem gerekir?
Leman

kişi bu mesajı beğendi.

.
wmaraci
reklam

MaMiFilm MaMiFilm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 55 / 139
  • Ticaret 0, (%0)
Bu bloglar sana hiçbir fayda sağlamaz hatta kısa sürede çok gerilere atar google senin olduğunu biliyor blogların. Tamamını aynı ip de açmışsın ve aynı hesaba bağlamışsın. Blogların tamamını sil. Google nisan ayıyla birlikte paravan bloglara yönelik büyük bir güncelleme çıkaracak ve köprü sitelerle beslenen siteleri sıralamadan düşürecek.
donmezhasan

kişi bu mesajı beğendi.

Profesyonel makale hizmeti için iletişime geçebilirsiniz.

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

MaMiFilm adlı üyeden alıntı

Bu bloglar sana hiçbir fayda sağlamaz hatta kısa sürede çok gerilere atar google senin olduğunu biliyor blogların. Tamamını aynı ip de açmışsın ve aynı hesaba bağlamışsın. Blogların tamamını sil. Google nisan ayıyla birlikte paravan bloglara yönelik büyük bir güncelleme çıkaracak ve köprü sitelerle beslenen siteleri sıralamadan düşürecek.

Google sitelerin sahibi aynı olunca ne yapıyor.

Bu satış ortaklığı siteleri
https://support.google.com/webmasters/answer/76465?hl=tr

Bu da köprü sayfalar
https://support.google.com/webmasters/answer/2721311?hl=tr

Sitelerin gmaili önemli değil.Sitelerin içeriği önemli. Verdiğim yazıları okuyup paravanlarınızı satış ortaklığı yönergelerine uydurursanız alabileceğiniz an sağlam kaynaklar olcak.

Satış ortağı programı içeriği, sitenizin içeriğinin yalnızca küçük bir bölümünü oluşturmalıdır.
Kendinize, bir kullanıcının doğrudan orijinal satıcıyı ziyaret etmek yerine önce neden sitenizi ziyaret etmek isteyebileceğini sorun. Sitenizin, orijinal satıcıda bulunan içeriği olduğu gibi yeniden yayınlamanın ötesinde önemli bir değer kattığından emin olun.

• Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
Hocam bunların hiç birini yapmadım. Konunun başında mesela kelimesi var ;) yorumunuz için sağolun

.
wmaraci
wmaraci

erotomani erotomani Efendiysen EFEsin Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek işletme
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad N** Ç**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 20 / 24
  • Ticaret 1, (%100)
kopru siteler derken biraz acarmisiniz hocam cok net bilgi sahibi degiliz

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
http://www.seosozluk.com/kopru-sayfalar-bu-sefer-yandi-doorway-pages/
Bu sayfada paravanlarının köprü olup olmadığını anlayacak içerik mevcut. Gerisi sana kalmış ustam.
FurkanHisamioglu

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)

Peki hepsi farklı Google hesaplarından açılıp içerik girişleri farklı IP'den yapılsa? Eklenen içeriklerin tamamı özgün olursa köprü site sayılır mı?

.

MaMiFilm MaMiFilm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 55 / 139
  • Ticaret 0, (%0)
Mesela kelimesini görmemişim kusura bakmayın gözümden kaçmış :) Blogların tamamı fakrlı ip lerden yönetilirse ve bloglara düzenli olarak normal içerik girilip güncel tutulursa zaten o blog paravan olmaktan çıkar. Paravan blogdan kastım devamlı belli sitelere link çıkışı yapan özgün içeriği olmayan vs. Bu tür bloglar köprü site içeriğine giriyor ve ciddi anlamda zarar veriyor.

Profesyonel makale hizmeti için iletişime geçebilirsiniz.

• Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)

Mesela kelimesini görmemişim kusura bakmayın gözümden kaçmış :) Blogların tamamı fakrlı ip lerden yönetilirse ve bloglara düzenli olarak normal içerik girilip güncel tutulursa zaten o blog paravan olmaktan çıkar. Paravan blogdan kastım devamlı belli sitelere link çıkışı yapan özgün içeriği olmayan vs. Bu tür bloglar köprü site içeriğine giriyor ve ciddi anlamda zarar veriyor.

Estağfirullah hocam ne kusuru. Yorumunuz için tekrar teşekkürler.

Birkaç sorum daha var:

-peki açacağım her bloğa özgün 10 adet yazıyı günde ikişer adet olarak olmak üzere 5 güne yayarak göndermeyi düşünüyorum. Her yazıdan 1 veya 2 adet link çıkışı yaparsam bu linklerin değeri ne olur? Bu bloglar paravan sayılır mı?
-sitelere tekil hit paketi almak ve farklı IPlerden Özgün yorumlar yaptırmak linklerin değerini arttırır mı?

.

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

Ustam bu farklı ip olayı nasıl çözülür peki.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al