wmaraci reklam

Az kelime Google sıralama

5 Mesajlar 935 Okunma
wmaraci reklam

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
200-300 kelime ile ilk sıralara gelmek mümkün mü? Kelime sayısı SEO için kaçıncı derecede önemli?

Mesela bir anahtar kelimede ilk sıralarda 200 kelimeyle yazılmış sayfalar ilk sırada. Eğer kelime sayısının SEO için önemi fazlaysa anahtar kelime zorluğu kolaydır diyebilir miyiz?

Yani kolaylik açısından sormak gerekirse az kelimeli çok yazı yazmak mı? Çok kelimeli az yazı yazmak mı daha avantajlı?
ibrahim2784

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

jarni jarni WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek elektrik teknikeri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** E**
  • Mesajlar 264
  • Beğeniler 8 / 102
  • Ticaret 1, (%100)
SEO uzmanlari ve istatistiklere göre 600 kelime idealdir sebebi ise anlattığımız konuyu daha açık net ve alt anahtar kelimeler ekleyerek yazma şansınız daha yüksek
Sizin verdiğiniz örnekleri inceleyin rekabeti çok düşük alanında eski yazılar olan konularsa 1.olmasi normaldir.
Ancak rekabet oranı yükseldikçe kelimenin düşük olması işinize gelmeyecektir.

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Google ilk sayfadaki sitelerin kelime ortalaması 2.000'in üzerinde olduğu söyleniyor.

Tabii bu veriye bir iki aramayla ulaşamayız. Yanılmıyorsam SerpIQ'nun istatistiklerine göre ulaşılan bir veriydi.

Kelime sayısı elbette gördüğümüz gibi çok değerli bir SEO kriteri. Ama bu kelimeler değerli bilgiler içermeli, Google bunu anlıyor.

Yükselmek istediğiniz anahtar kelimenin makale içindeki yoğunluğu çok önemli. Makaleyi uzun tutarak bu yoğunluğu düşürmek mümkün fakat makaleyi uzun tutarken de bilgi tekrarına düşüyorsak, bu da iyi bir kriter olmuyor.

200 kelime makaleyle yükselmek mümkün mü? Neden olmasın?

Kendimce fikir belirtmem gerekirse, 200 kelimelik bir makale ile sağlıklı bilgi aktarılacağını düşünmüyorum.

Google'da her yükselen makaleler ile mi yükseliyor? Kategori sayfalarının, hesaplama veya yönlendirme içeren sayfaların yükseldiğini görmek de mümkün. Bir kategori sayfası, değerli sayfalara yönlendirme yapıyorsa o sayfanın yükselişi kaçınılmazdır. Sitenizdeki bir sayfa ile kullanıcıyı kendinize bağlayabiliyorsanız, Google bunu ödüllendiriyor.

Yazacağınız makalenin anahtar kelimesini belirlerken ilk kriter rakipler, sonra kullanıcı aramaları olmalı. Daha sonra bu kelimeleri makale içine çok güzel yerleştirmelisiniz. İlk 100 kelimede abartmadan anahtar kelimeyi kullanmalısınız.

WordPress editörde makale yazdığınızı, eklenti olarak Yoast SEO kullandığınızı düşünelim;

Yoast SEO'nun yeşil yeşil olduğunu, odak anahtar kelimemizi makale içinde harika şekilde kullandığımızı, anahtar kelime yoğunluğunun da harika olduğunu düşünelim. (Yoast SEO'ya göre)

Peki ya rakipler? Rakipler anahtar kelimeleri nasıl ve nerede kullandılar? Yoğunluklar nasıl?

Kendi tarafımdan her şeyin kusursuz olduğunu düşünürken, farklı araçlar sayesinde (Semrush, Ahrefs) rakip analizi yaptığımda, rakiplerimin benden çok daha düşük anahtar kelime yoğunluğu olduğunu gördüm.

Rakibim 890 kelimelik makalesinde %0.9'luk bir yoğunluk elde etmişken, ben 1.100 kelimelik makalemde %3.2 yoğunluk elde etmişim.
Yoast SEO'ya göre her şey normal.:)

Hemen yazımı düzenleyip, gereksiz tüm bölümleri çıkarıp makalemi 700 kelimeye çektim, anahtar kelimeyi sadece başlangıç ve sonda olmak üzere 2 kez kullandım, yani makalemde sadece gerçek bilgiye odaklandım ve teferruatları yok ettim.

Çok uzattığım için kusura bakmayın,
ama sonuç olarak makaleyi kısaltıp, anahtar kelime yoğunluğumu ciddi anlamda düşürerek 96 sıra birden yükselmenin hikayesidir bu.:)

Şuan 4. sıraya oturmuş, 1. sıradaki rakibimi aşağı çekmeyi bekliyorum.:)

Bipixel abdakgl 1Dijital

kişi bu mesajı beğendi.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Mertcan maşallah hocam eline sağlık 😊 yorumu blog yazısı olarak yayınlasanız da okunurmuş :)

wmaraci

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)

Mfa adlı üyeden alıntı

Mertcan maşallah hocam eline sağlık 😊 yorumu blog yazısı olarak yayınlasanız da okunurmuş :)

Evet biraz öyle oldu gerçekten, rica ederim.:)
Mfa

kişi bu mesajı beğendi.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al