lostyazilim

Aziz Yıldırım’ın Bile Samet’e Sormadığı SEO Gerçekleri

2 Mesajlar 805 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

msa52 msa52 Web Tasarım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Tasarım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 917
  • Beğeniler 142 / 175
  • Ticaret 40, (%100)
Tesadüfen rastladım makaleye ve uzun da olsa makale kendini okutuyor diyebilirim anlatış tarzıyla. İlk 4 maddeyi paylaşıyorum devamını kaynaktan okuyabilirsiniz sahsen ben oldukça başarılı buldum;

Bilmeniz gereken en temel bilgilerdir ve hani bunlara dikkat ettiğiniz takdirde gene siz fayda göreceksiniz çünkü sizin kara kaşınıza kara gözünüze ayrıca babamın hayrına veriyorum bu hizmeti diyebilirim.

1- İçerik kraldır. Sayfanızda özgün ve kaliteli içerik olması lazım. Özgün olan her içerik kaliteli değildir bunu da ayrıca belirtmek isterim.

2- PageRank konusunu kafaya takanlar var onlara fazla bunun üzerinde durmamalarını söyleyebilirim, elbette yüksek olsa kimse hayır demez ancak sıralamayı etkileyen 100′lerce faktörden biridir o. Düşük pagerank değerine sahip bir sayfa başka bir takım faktörlerden dolayı yüksek değerli olanın üstünde yer aldığını çoğu zaman görmekteyim.

3- Sitenizin her sayfasında FARKLI TİTLE ETİKETİ olmalıdır. He yok benim firmamın ismi her sayfanın başlığında olacak diyenlere ise lafım yok koyun ama en azından başlığın sonuna koyun.

4- Site yaptırırken SEO ‘ya uyumlu inşa etmeyi göz ardı etmeyin. Baştan yapılırken daha kolay oluyor, sonradan düzenlemek sıkıntılı bir süreç getirebilir. Bir de işte site flash olsun şekil dursun tarzında bir kafayla (özellikle tanınan, aratılan bir marka değilseniz) siteniz olmasın derim ben, metin olsun, başlık olsun indexlensin.

Ha bu arada Samet diyip geçmeyin, hiçbirimizin böyle bir fotoğrafı olduğunu zannetmiyorum..

Kaynak ve yazının devamı: www.onlinepazarlama.co/15-seo-gercegi

-Bura komple benim.
wmaraci
reklam

KobraFighterTR KobraFighterTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 31 / 13
  • Ticaret 3, (%100)
Hobaa cici samet

@edit: Bilgiler için teşekkürler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al